Koronavirusas (COVID-19) greitai keičia darbo vietą ir tai, kaip atliekamas darbas. Nuo atnaujintos atostogų politikos iki visų galimų darbuotojų prašymo dirbti iš namų, darbdaviai įgyvendina įvairias strategijas, kaip valdyti koronaviruso poveikį darbo jėgai.
Svarbu : jei praradote darbą arba pasikeitė jūsų užimtumo statusas, jums gali būti suteiktos COVID-19 nedarbo ar ligos pašalpos.
Darbuotojų kaita dėl koronaviruso
Čia yra vadovas, kaip koronavirusas keičia šiandienos darbo vietą ir kaip tai daro įtaką pareiškėjams, darbuotojams ir atleidžiamiems darbuotojams.
Darbo vietų mažinimas, atleidimai iš darbo ir nedarbas
Ieškinių dėl nedarbo yra visų laikų daugiausiai ir tikimasi, kad jų skaičius didės, bent jau trumpą laiką. JAV darbo departamentas praneša, kad per savaitę, pasibaigusį 2020 m. Balandžio 18 d., Išankstinis sezoniškai pakoreguotų pradinių ieškinių skaičius buvo 4,4 mln. Iš viso per paskutines penkias savaites bedarbių prašymai viršija 22 milijonus.2
Pasaulinė perpardavimo įmonė „Challenger“, „Gray & Christmas, Inc.“ praneša, kad JAV įsikūrę darbdaviai paskelbė planą per balandžio 12 d. Sumažinti 246 688 gabalus. Tai yra 11% daugiau nei kovo mėn. Paskelbti 222 288 gabalai. Balandis tampa aukščiausiu mėnesiu pranešimams apie darbo vietų mažėjimą nuo 2002 m. Sausio mėn., Kai buvo paskelbta apie 248 471 mažinimą, dėl „COVID-19“ gali būti prarasta daugiau nei 9 mln. Darbo vietų.
Šie mažinimai yra skirti pramogų, transporto ir technologijų pramonei. Tikimasi, kad daugiau darbo vietų bus prarasta dėl atšauktų renginių ir konferencijų, kelionių mažinimo ir susirūpinimo sveikata bei ekonomika.
„LinkedIn“ praneša, kad „atleidimai, susiję su ekonomikos nuosmukiu, kurį sukėlė koronaviruso pandemija, pradeda atsirasti visoje darbo jėgoje, o pranešimai gaunami iš laivybos, mažmeninės prekybos ir kelionių sektorių“.
Samdymą
Kai kurios oro linijų bendrovės, įskaitant „United“, „American Airlines“ ir „Delta“, dėl sumažėjusio paklausos, įgyvendino nuomos sutartį, atidėdavo mokymus ar sumažino maršrutus. Tačiau „Wall Street Journal“ praneša, kad „pastangos išlaikyti verslo tęstinumą gali būti naudingos kandidatams, turintiems vaizdo konferencijų, ryšių su klientais ir kitų nuotolinio darbo įrankių patirties“.
Kalbant apie teigiamą pusę, „Glassdoor“ praneša, kad kandidatų, turinčių reikiamų įgūdžių sulaikyti protrūkį ir reaguoti į jį, sparčiai daugėja darbo skelbimų. Darbo vietų skaičius koreliuoja su valstybėmis, kuriose labiausiai paplitęs koronavirusas.
Kai kurie darbai klesti, o darbdaviai padidino įdarbinimą. Internetinės prekybos ir pristatymo paslaugos pritraukia tūkstančius naujų darbuotojų, taip pat sparčiai samdomos tokios svarbios paslaugos kaip sveikatos priežiūra ir sandėliavimas.
Koronaviruso (COVID-19) iniciatyvos darbo vietoje
Federalinės ir valstijų vyriausybės bei privataus sektoriaus darbdaviai teikia naudą koronaviruso paveiktiems darbuotojams, kad būtų sukurta saugi darbo aplinka ir išvengta ekonominių sunkumų. Bendrovės taip pat keičia darbo eigą, kad darbuotojai būtų saugūs.
Darbdavių iniciatyvos
Kai kurios įmonės, įskaitant „Uber“, „Walmart“, „Instacart“, „Lyft“ ir „Darden“ restoranus, plečia savo teikiamų lengvatų galimybes, siūlydamos nedarbingumo atostogas ir mokamą išeiginį laiką darbuotojams, kurie kitaip negalėtų gauti kvalifikacijos. Tiek sergantys, tiek karantine laikomi darbuotojai gali būti tinkami, atsižvelgiant į įmonę.
Kiti darbdaviai, įskaitant „Amazon“, steigia paramos fondus rangovams ir paslaugų partneriams, kuriems daro įtaką COVID-19.
Valstybės iniciatyvos
Didelės įtakos turinčiose valstijose esantys valstybiniai darbo departamentai teikia išplėstas bedarbio pašalpas atleistiems darbuotojams ir sušvelnina darbo paieškos reikalavimus sergantiems ar karantino darbuotojams. Valstybės taip pat įgyvendina priemones, skirtas padėti verslui.
Pavyzdžiui, Vašingtono valstija priėmė nepaprastosios padėties taisykles, siekdama palengvinti laikino atleidimo iš darbo ir karantino naštą darbuotojams ir įmonėms, įskaitant nedarbo taisyklių pakeitimus ir mokesčių deklaracijas.
Federalinės vyriausybės iniciatyvos
Federalinė vyriausybė priėmė įstatymus, kurie išplės pašalpas, užtikrins aprūpinimą maistu, padengs koronaviruso tyrimų išlaidas ir padės mažoms įmonėms.
Patvirtinti teisės aktai, numatantys dviejų savaičių apmokamas nedarbingumo atostogas ir iki trijų mėnesių šeimos bei medicinos atostogas, nemokamus virusų tyrimus ir papildomas lėšas maistui ir „Medicaid“.
Darbo departamentas išleido naujas gaires, kuriose išdėstytos lankstumo galimybės, kurias valstybės turi administruodamos nedarbo draudimo (UI) programas, siekdamos padėti darbuotojams, nukentėjusiems nuo COVID-19 protrūkio.
Kai ieškote darbo
Šis laikas sutelkti dėmesį į darbo paiešką internete, jei to dar nepadarėte. Nors tam tikros pramonės šakos turėjo poveikį, kitos toliau nuomojasi.
Patarimas : Yra strategijų, kurias galite naudoti, kad pandemijos metu darbo paieškos judėtų į priekį.
Daugelis kompanijų yra pasirengusios nuotoliniu būdu tvarkyti prašymo pateikimo procesą, todėl nenutraukite darbo paieškos. Bendrovės vis dar samdo darbuotojus, o konkurencija gali būti mažesnė, kai visi yra panikos režime:
- Tęskite tinklą, ypač „LinkedIn“, kur darbdaviai aktyviai ieško kandidatų.
- Nenutraukite darbo paieškų – tęskite medžioklę naujo darbo link.
Didžiausią dėmesį skirkite pramonės įmonėms, kurioms COVID-19 nedaromas toks didelis poveikis. Pavyzdžiui, kelionių, turizmo, transporto ir poilsio pramonė nušals arba sulėtins nuomą.
Kai kurios bendrovės bent jau laikinai sustabdo visus asmeninius pokalbius. Skirkite šiek tiek laiko patobulinti savo vaizdo interviu įgūdžius ir pokalbio telefonu techniką , todėl būsite pasiruošę padaryti kuo geresnį įspūdį.
Patarimas : jei jūs lankotės asmeniniame pokalbyje ar susitikime, rankos paspaudimas yra sąraše „prašau nedaryti“.
Būkite atsargūs, ką liečiate. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) pataria nelenkti rankų ir neliesti didelio poveikio paviršių viešose vietose – lifto mygtukų, durų rankenų, turėklų ir pan. Jei turite paliesti ranką ar pirštą, naudokite audinį arba rankovę. kažkas. Dažnai nusiplaukite rankas ir su savimi atsineškite rankų higieną.
Nuotolinio darbo galimybės
Daugelis kompanijų rekomenduoja darbuotojams dirbti namuose, kai tai įmanoma. Anot „Challenger“, „Grey & Christmas“, mažiausiai 28 kompanijos ėmėsi tam tikrų veiksmų dėl COVID-19 protrūkio. Šešiolika kompanijų savo darbuotojams pasiūlė nuotolinio darbo galimybes, o kitos išbando šią galimybę.
Kai kurios įmonės net palengvina savo darbuotojų darbą nuotoliniu būdu. „Shopify“ siūlo darbuotojams 1000 USD stipendiją, kad būtų užtikrintas sklandus perėjimas į darbą iš namų.
Jei jūsų įmonėje nėra darbo namuose principo, galite paklausti, ar bent kurį laiką galite dirbti iš namų. Daugybė darbdavių yra linkę būti lankstūs krizės metu.
Kai tu negali dirbti namuose
Dirbti namuose nėra galimybė daugeliui darbuotojų, tačiau yra atsargumo priemonių, kurių galite imtis norėdami užtikrinti savo saugumą. Prieš eidami į darbą, patikrinkite savo valstybinio sveikatos departamento svetainę, kad gautumėte naujausius įspėjimus.
Pvz., Floridos sveikatos departamente yra specialioji linija, kurioje galima skambinti, gauti informaciją apie atvejų skaičių ir vietą bei gaires verslui.
Laikykitės CDC rekomendacijų, kaip užkirsti kelią COVID-19 plitimui:
- Bent 20 sekundžių dažnai plaukite rankas su muilu ir vandeniu, ypač po to, kai buvote viešoje vietoje arba išpūtę nosį, kosėdami ar čiaudėdami.
- Jei muilo ir vandens nėra lengvai pasiekiama, naudokite rankinį sanitarą, kuriame yra ne mažiau kaip 60% alkoholio.
- Kai kosulys ar čiaudulys ar alkūnės vidinė dalis uždenkite burną ir nosį audiniu.
- Kasdien valykite ir dezinfekuokite dažnai paliestus paviršius. Tai apima stalai, durų rankenėlės, šviesos jungikliai, stalviršiai, rankenos, stalai, telefonai, klaviatūros, tualetai, maišytuvai ir kriauklės.
Ką daryti susirgus
Jei sergate, svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti, yra likti namuose ir apriboti veiklą ne namuose, išskyrus medicininės priežiūros gavimą.
CDC rekomendacijos darbdaviams, kaip elgtis su sergančiais darbuotojais, turėtų padėti jums paskambinti sergantiesiems, jei to reikia. Jie prašo darbdavių:
- Aktyviai skatinti sergančius darbuotojus likti namuose.
- Užtikrinkite, kad nedarbingumo atostogų politika būtų lanksti ir atitiktų visuomenės sveikatos gaires bei kad darbuotojai būtų informuoti apie šią politiką.
- Nereikalaukite sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo pažymos darbuotojams, kurie serga ūmiomis kvėpavimo takų ligomis, kad patvirtintų savo ligą arba grįžtų į darbą.
- Laikykitės lanksčios politikos, leidžiančios darbuotojams likti namuose prižiūrėti sergantį šeimos narį.
Ligos laikas ir ligos pašalpa
Teisė gauti apmokamas ar neapmokamas nedarbingumo atostogas iš darbo priklauso nuo valstybės, kurioje gyvenate, ir nuo darbdavio.
Svarbu : jei dėl koronaviruso bus priimti nauji reglamentai, gali būti padidintos federalinių, valstybinių ir įmonių teikiamų nedarbingumo atostogų išmokos. Kreipkitės į darbdavį dėl gairių.
Federalinės ligos atostogos
Šeimos ir medicininių atostogų įstatymas (FMLA) leidžia apdraustiems darbdaviams darbuotojams išeiti neapmokamų, darbo vietoje saugomų atostogų dėl nurodytų šeimos ir medicininių priežasčių.
Federalinė vyriausybė patvirtino skubios pagalbos įstatymus, „Šeimų pirmojo reagavimo į koronavirusą įstatymą“, kuriame numatytos išplėstos mokamos nedarbingumo atostogos ir apmokamos šeimos medicinos atostogos aprėptiems darbuotojams ir savarankiškai dirbantiems asmenims dėl koronaviruso.
Valstybinės ligos atostogos
Kai kuriose valstijose yra įstatymai, numatantys nedarbingumo atostogų išmokas. Privalumai ir tinkamumas skiriasi priklausomai nuo vietos, todėl susisiekite su jūsų gyvenamojoje vietoje dirbančiu departamentu dėl gairių apie tai, kas yra.
Įmonės politika
Patikrinkite savo įmonės politiką dėl nedarbingumo atostogų. Dėl koronaviruso rimtumo įmonės yra lankstesnės, kad apsaugotų savo darbuotojus. Jei esate pagal sutartį dirbantis darbuotojas, pasidomėkite įmonėmis, kuriose dirbate, kad sužinotumėte, ar jos įsteigė pagalbos darbuotojams fondą. Jums gali būti mokamos pašalpos.
Nedarbo kompensacija
Kai nedirbate dėl savo kaltės, jums gali būti suteiktas nedarbas. Federalinė valstybinė nedarbo draudimo programa suteikia bedarbio pašalpas tiems darbuotojams, kurie yra bedarbiai dėl savo kaltės ir kurie atitinka kitus valstybės įstatymų reikalavimus.
Svarbu : tęsiantis pandemijai keičiasi tinkamumo nedarbo kriterijai, todėl dažnai patikrinkite, ar nėra atnaujinimų.
JAV darbo departamentas suteikė valstijoms lankstumo keisti savo įstatymus, kad būtų teikiamos bedarbio pašalpos keliais scenarijais, susijusiais su COVID-19. Pavyzdžiui, federalinis įstatymas leidžia valstybėms mokėti išmokas, kai:
- Darbdavys laikinai nutraukia veiklą dėl COVID-19, neleidžiant darbuotojams atvykti į darbą.
- Asmuo yra karantinas tikintis grįžti į darbą pasibaigus karantinui.
- Asmuo pasitraukia iš darbo dėl sąlyčio ar infekcijos pavojaus arba prižiūrėti šeimos narį.
Be to, kai kurios valstybės išplėtė nedarbo kompensavimo programas dėl koronaviruso. Darbdaviai ir darbuotojai turėtų patikrinti atitinkamą valstijos vyriausybės tinklalapį, kad sužinotų, ar yra valstybinės nedarbo draudimo gairės.
Pavyzdžiui, Kalifornijoje teikiamos išmokos, jei atitiksite tinkamumo reikalavimus ir esate bedarbis dėl tokių priežasčių:
- Jūsų valandos sutrumpėja dėl karantino.
- Karantino metu buvote atskirtas nuo darbdavio.
- Jums reikalingas karantinas, kurio reikalauja medicinos specialistas, valstybinis ar vietinis sveikatos priežiūros pareigūnas.
Be to, jums nereikės kiekvieną savaitę ieškoti darbo. Kalifornija taip pat atsisakė vienos savaitės laukimo laikotarpio tiems, kurie yra bedarbiai ar neįgalūs dėl COVID-19.
Nors tai federalinės valstybės programa, išmokas tvarko valstybinės nedarbo agentūros . Jei reikia, išsamios informacijos apie pagrindinius ir koronaviruso pranašumus galite sužinoti savo būsenoje. Turėtumėte galėti kreiptis dėl nedarbo kompensacijos internetu .
Šiame straipsnyje pateikta informacija nėra teisinė konsultacija ir nepakeičia tokių patarimų. Valstijų ir federaliniai įstatymai dažnai keičiasi, o šiame straipsnyje pateikta informacija gali neatspindėti jūsų pačių valstijos įstatymų ar naujausių įstatymų pakeitimų.
Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor’s degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.