Kaip sekti paraiškos dėl darbo būseną

Posted on

Kaip sekti paraiškos dėl darbo būseną

Pateikę prašymą įsidarbinti, suprantama, norėsite sužinoti, kur esate. Tačiau svarbu suprasti, kad  įdarbinimo procesas  gali užtrukti ir jūs galite ne iš karto arba iš viso negirdėti.

Deja, taip pat gali būti, kad niekada negausite atsakymo, net negausite raštelio, kad nesate įdarbintas arba su jumis nebus susisiekta dėl pokalbio.

Dažnai įmonės gauna šimtus (ar net tūkstančius) paraiškų ir tiesiog neturi laiko nagrinėti. Kiti gali neturėti atmetimų tvarkymo sistemos.

Štai keletas priežasčių, kodėl negaunate atsakymo , ir patarimai, kada ir kaip stebėti darbo paraiškos būseną.

Prieš tęsdami

Prieš imdamiesi tolesnių veiksmų, turite atlikti keletą dalykų. Pirmiausia patikrinkite darbo sąrašą, taip pat visus el. laiškus ar kitus kontaktus, kuriuos turėjote su nuomos vadovu ar darbdaviu. Pažiūrėkite, ar šiame susirašinėjime yra informacijos apie tai, kada galite tikėtis gauti atsakymą iš įmonės. Jei jie jums nurodys pasimatymą, būtinai palaukite, kol pasibaigs ši data, kad galėtumėte tęsti.

Patarimas: net prieš pateikdami darbo paraišką galite suplanuoti laiką, per kurį bus atsiųstas motyvacinis laiškas.

Pavyzdžiui, motyvacinio laiško pabaigoje galite nurodyti, kad po savaitės paskambinsite į įmonės biurą ir pasikonsultuosite. Tačiau jei darbo sąraše konkrečiai nurodyta, kad kandidatai neturėtų skambinti ar rašyti el. laiškų, neįtraukite to į motyvacinį laišką ir nesiimkite tolesnių veiksmų.

Kada patikrinti savo paraišką

Paprastai geriausia palaukti savaitę ar dvi prieš pateikiant užklausą. Svarbu suteikti darbdaviui pakankamai laiko peržiūrėti prašymus dėl darbo ir pasiruošti suplanuoti pokalbius. Jei imsitės veiksmų anksčiau, darbdaviui galite pasirodyti veržlus ar nekantrus.

Geriausi tolesnių veiksmų būdai

Čia pateikiamos galimybės susisiekti su darbdaviu, įskaitant el. laiškų pavyzdžius ir patarimus, ką pasakyti paskambinus.

El. paštu arba „LinkedIn“.

Jei turite kontaktinio asmens el. pašto adresą, galite išsiųsti el. laišką, kuriame dar kartą patvirtinate didelį susidomėjimą darbu ir paminėjote, kad mielai įvertintumėte galimybę susitikti pokalbio metu. Peržiūrėkite tolesnio laiško, kurį galite pritaikyti savo aplinkybėms, pavyzdį.

„LinkedIn“ žinutė yra dar viena tolesnių veiksmų galimybė, ypač jei neturite darbdavio ar nuomos vadovo el. pašto adreso, bet turite jų vardą ir pavardę. Jei pažįstate ką nors, kas dirba įmonėje, susisiekite ir praneškite jam, kad pretenduojate užimti pareigas – galbūt jūsų ryšys gali susisiekti su įdarbinimo vadovu ir paskatinti jūsų prašymą.

Telefono skambučio stebėjimas

 Jei turite nuomos vadybininko telefono numerį, galite paskambinti. Paminėkite keletą pagrindinių priežasčių, kodėl taip domitės, ir nurodykite, kodėl darbas puikiai tinka. Sužinokite, ką pasakyti, kai skambinate.

Stebėjimas asmeniškai

Taip pat priimtina sustoti pas darbdavį asmeniškai, kai anksčiau asmeniškai atsidavėte prašymą:

  • Galite paminėti, kad nagrinėjate savo prašymą ir svarstote, ar jie galėtų leisti su jumis interviu.
  • Turėtumėte būti pasirengę trumpai paminėti savo susidomėjimo pagrindą ir kodėl turėtumėte būti kvalifikuotas.
  • Įsitikinkite, kad skleidžiate teigiamą energiją, tinkamai apsirengę ir šiltai bei draugiškai įtraukite visus darbuotojus ar darbdavius.

Pastaba : nesikreipkite į įmonę asmeniškai, jei jūsų paraiška buvo pateikta per internetinį portalą, el. paštu arba išsiųsta paštu.

Patarimai, kaip sekti

Svarbu, kad bendrautumėte visada mandagiai ir profesionaliai. Nesvarbu, ar bendraujate el. paštu, telefonu ar asmeniškai, įsitikinkite, kad kalbate (arba rašote) aiškiai ir profesionaliai. Jei rašote, būtinai kruopščiai redaguokite savo pranešimą. Jei kalbi su kuo nors, būk šiltas ir draugiškas.

Svarbu: šie pranešimai ir pokalbiai vis dar yra jūsų bandymas padaryti stiprų pirmąjį įspūdį.

Pakartokite, kad domitės šia pozicija, bet darykite tai trumpai. Greitai ir glaustai pakartokite, kodėl manote, kad tiktumėte šiam darbui. Tai padės jūsų programai dar labiau išsiskirti.

Jei įmonė nėra pasirengusi priimti sprendimų ar apklausti žmones, paklauskite, kada jie planuoja pradėti pokalbio procesą arba kada planuoja priimti sprendimus dėl samdymo, kad žinotumėte, kada vėl imtis veiksmų.

Laikykite trumpą pranešimą, pokalbį telefonu ar apsilankymą asmeniškai. Norite padaryti stiprų įspūdį, bet taip pat nenorite praleisti ilgiau.

Kada pasiduoti

Tinkamai nagrinėdami paraišką galite atkreipti dėmesį į jūsų kandidatūrą ir padidinti tikimybę, kad nebūsite nepastebėti. Tačiau svarbu neerzinti darbdavio, nes galite atstumti darbuotojus.

Patarimas: paprastai nesikreipkite į darbdavį daugiau nei tris kartus ir palikite porą savaičių tarp žinučių, nebent darbdavys pasiūlė kitaip.

Jei po kelių tolesnių bandymų negirdite atsakymo, tęskite ir sutelkite dėmesį į kitas darbo paraiškas.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *