Vallandamine vs Kuidas koondati

Posted on

Vallandamine vs Kuidas koondati

Olete hiljuti kaotanud oma töö. Eriti kui lõpetamise oli üllatus, siis võib olla palju küsimusi oma olukorda. Aga just nüüd, ei ole enam oluline küsimus kui see: sa vallandati – või sa koondati?

Vallandatakse ja koondati kaks erinevat viise kaotada oma positsiooni ja vahe võib mõjutada teie töötushüvitise, samuti oma tööle tulevikuväljavaateid. Seetõttu on hea mõte olema väga selge, täpne olemus oma lõpetamine juhul, kui te kaotate oma tööd.

Kui see kõlab see peaks olema lihtne vahet teha, et sul on õigus: ideaalis oma endise tööandja oleks väga selge, milline on teie eraldamine firmalt. Aga nagu me teame, reaalses maailmas on sageli kaugel täiuslikkusest.

Siin on, mida sa pead teadma erinevusi vallandatakse ja sundpuhkus ja kuidas teada, kus sa seisad, kui te kaotate oma tööd.

Kui töötaja vallandati

Töötaja saab vallandati erinevatel põhjustel. Kõige tavalisem põhjus on lõpetatud põhjus on mittenõuetekohase täitmise tööd. Töötajad võivad ka vallandati üleastumise, mis ei vasta ettevõtte standardid, võttes liiga palju aega, kahjustades firma vara, piinlik organisatsiooni avalikult või muul viisil suuda tingimustest kinni pidada tema töölepingu.

Kui töötaja on vallandatud, ei ole ootus süüdistus esitatud mingil kuupäeval tulevikus. Seda tüüpi lõpetamise ei ole ajutine ning seotud töötaja tulemuslikkust või käitumist, mitte ettevõtte finantsolukorda.

Kui töötaja sundpuhkusele

Kui töötaja on vallandatud, siis tavaliselt ei ole midagi pistmist töötaja isikliku tegevuse. Koondamine tekkida, kui ettevõte veovahendite ümberkorraldamise või kärpimine või lõpetab tegevuse. Mõningatel juhtudel, tootmise vähendamine võib olla ajutine ning töötaja on rehired kui majandus paraneb.

Märkus: Mõnedel juhtudel koondatud töötajatele võib olla õigus lahkumishüvitist või muude töötajate hüvitiste, mida nende tööandja. Üldiselt, kui töötajad on koondatud, nad õigus saada töötuskindlustushüvitist.

Määrata Nature Teie lõpetamine

Esimene asi, mida vaja nuputada, nagu äsja lõpetatud töötaja, on see, kuidas oma endise tööandja iseloomustada oma eraldamine firmalt.

Kui olete hetkel tahte töötaja – ja töötajate enamikus riikides USA on – oma tööandja ei ole kohustatud esitama teile põhjust oma lõpetamise. Aga see on ikka teie jaoks sobiv küsida neilt, kuidas nad viitavad oma lõpetamise rääkides tulevaste tööandjate ja riigi töötuse kontoris.

Vabastamist Nõuded

Tavaliselt palub tööandja koondatud töötajatele allkirjastada tööhõive lahuselulepingule, mõnikord (kuid mitte alati) eest ülesütlemise pakendis.

See on alati hea mõte võtta aega, et lugeda ja kaaluda lepingu allkirjastamise eelselt.

Tähtis: Ärge logi midagi soojust hetkel kohe pärast õppimist oma lõpetamise. Lisaks on sageli mõistlik konsulteerida Tööhõiveadvokaat.

töötu

Koguda töötus, siis tavaliselt vaja on kaotanud oma töö “süül oma.” Inimesed, kes on vallandatud tõenäoliselt saada töötutoetust, sest nad lahkusid Ümberkorralduste tõttu mitte isikliku tegevuse.

Inimesed, kes on vallandatud on vähem tõenäoline, et saada töötu, sest nad lahkusid probleemide tõttu oma isiklikku tulemuslikkust. Siiski, kui vallandati töötaja võib väita, et nende süütamise oli põhjendamatu või mitteseotud tema töö tulemuslikkust, võib olla töötu.

Vihje: Kui te pole kindel, kas teil on õigus töötus, kontrollige oma riigi töötuse kontoris.

Tea oma õigusi

Kui te kaotate oma töö ootamatult, siis on oluline teada, kus sa seisad. Sul võib olla seaduslik õigus maksta kasutamata aja maha, näiteks. Teie endise tööandja peaks ka öelda, mida oodata kättesaamise osas oma viimase Palk, ümberminek pensionihüvitiste ja juurdepääsu COBRA levialas.

Samuti on oluline teada, kas teie eraldamine firmalt loeb õigusvastase lõpetamisega.

Tähtis: Kui te kaotasite teatavate diskrimineeriv põhjusel palutakse toime ebaseadusliku teo, või, sest sa oled siseinformaatorilt, siis võib kaitstud riigi föderaalse või lepinguõiguse. Konsulteerida Tööhõiveadvokaat rohkem teavet oma konkreetsest olukorrast.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *