Kaip prisitaikyti prie nuotolinio darbo su vaikais

Posted on

Kaip prisitaikyti prie nuotolinio darbo su vaikais

Koks yra geriausias būdas prisitaikyti prie nuotolinio darbo, jei turite vaikų? COVID-19 pandemija keičia žmonių darbą. Tėvai bando žongliruoti darbo ir šeimos gyvenimu pandemijos įkarštyje. Įmonės randa sprendimų, leidžiančių darbuotojams tvarkyti verslą nuotoliniu būdu, dažnai stebint vaikus.

Mokyklų sistemos, dienos centrai ir auklės atšaukiamos ir uždaromos. Kai kuriems darbuotojams darbas iš namų jau yra didžiulis pokytis. Darbas be vaikų priežiūros yra dar didesnis iššūkis.

„Paprastai jūsų vaikai mokosi mokykloje“, – sako Jill Felska, „Limelight Health“ žmonių ir kultūros direktorė, debesijos pagrindu sukurtos įmonės programinės įrangos sprendimų, teikiančių naudos darbuotojams pramonei. „Darbas nuotoliniu būdu yra pakankamai didelis pokytis, tačiau tai yra visiškai nauja darbo namuose versija“.

„TheCareerGuru Careers“ kalbėjosi su Felska ir Tania Luna, „Lifelabs Learning“, lyderystės ugdymo kompanijos, kuri padeda vadovams, vadovams ir komandoms įgyti naudingiausius gyvenimo įgūdžius, vadove.

Šie ekspertai aptaria, kaip darbuotojai ir vadovai gali išmokti dirbti namuose su vaikais. Čia yra penki esminiai patarimai, kuriuos jie sugalvojo.

1. Sukurkite praktinę biuro erdvę

Jūsų darbo sritis yra nepaprastai svarbi . Būti komfortiškam yra labai svarbu, o taip pat fiziškai atskirti darbą ir gyvenimą. Tačiau sunku atsiriboti, jei gyvenate mažoje erdvėje, kurią šiuo metu užima ir kiti šeimos nariai.

„Tai gali būti mažas jūsų studijos buto kampelis. Derėkitės dėl šios erdvės: tai tik darbas “, – sako Luna. „Mes esame kontekstiniai padarai. Mes užmezgame tikrai greitas asociacijas. “

Patarimas: nedirbkite, pavyzdžiui, ant savo sofos. Užuot dirbę prie atskiro stalo. Tai sumažins stresą jūsų namuose, įskaitant vaikus.

Į jūsų sofą pateks bet kokia įtempta darbo situacija, pažymi Luna. „Paklauskite savęs, kaip jūs lokalizuojate darbą konkrečioje erdvėje ir kaip tai darote, kad nesiblaškytumėte? Pvz., Kai kurie žmonės nešiojamąjį kompiuterį naudoja darbui, o planšetinį kompiuterį naudoja tik asmeniškai. Dirbkite su savo vaikais ir sukurkite „netrukdykite“ ženklą ar net užklijuokite atsargumo juostą. “

2. Būkite lankstūs dirbdami valandas

Tėvai sugalvoja kūrybingų būdų, kaip padaryti savo darbą. Felska susidūrė su viena pora, kurioje žmona dirba maždaug keturias valandas, o jos vyras augina jų vaiko namus. Tada jie perjungia.

Direktorius mano, kad tokio pobūdžio susitarimai padės darbuotojams nugyventi gyvenimą ir padidins pasitikėjimą savo įmonėmis. „Kai pasitikite žmonėmis atlikdami savo darbą, jums vėl atsiranda pagarba“, – sako ji

Pastaba: Luna pažymi, kad vadovai galėtų lengviau prisitaikyti prie nuotolinio gyvenimo, jei nerimautų dėl rezultatų, o ne dėl savo darbuotojų elgesio konkrečiu momentu.

„Atleiskite poreikį sėdėti sėdynėse ir daugiau dėmesio skirkite verslo rezultatams“, – pataria Luna. „O kas, jei niekada negalėtumėte žinoti, kiek laiko kažkas praleidžia dirbdamas? O kas, jei galėtumėte sutelkti dėmesį tik į rezultatus ir terminą? Tai yra geras būdas vadovauti, nesvarbu, ar esate nutolęs, ar asmeniškai, nes tai pašalina jus nuo polinkio mikromanzavimui, kuris yra produktyvumo žudikas. “

3. Sukurkite struktūrizuotą, sveiką namų rutiną

Dirbant iš namų kyla pagunda visą dieną dėvėti pižamas, praleisti dušą ir prastai užkandžiauti. Tačiau ekspertai sako, kad įsitraukimas į šiuos įpročius pakenks jūsų psichikai. Parodykite savo vaikams, kad tikrai esate darbe.

„Svarbu atsikelti ir nusiprausti, tarsi patektumėte į biurą“, – sako Felska. „Iš pradžių gali būti smagu tiesiog mesti plaukus ir vilkėti pižamas, bet galų gale atsiranda neryškus jausmas. Norite priversti save kitaip, tarsi dirbtumėte “.

Luna pataria valgyti sveikai, gerti daug vandens ir panaudoti savo ankstesnį važiavimo į darbą ir atgal laiką, kad padarytų ką nors teigiamo, pavyzdžiui, treniruotis ar gaminti laisvalaikio pusryčius.

Svarbu: Anot Luna, „Su savo vaikais kurkite pradžios ir vyniojimo ritualus, kurie signalizuoja, kad jūs einate į darbo režimą ar grįžote namo, pavyzdžiui, tempiate, apsiaunate batus ar grojate dainą“.

Luna tęsia: „Jūs galite turėti tai, ko tikitės dienos pradžioje ir pabaigoje, o tai ne tik padės pasiruošti darbui, bet ir užtikrins atsparumą bei sumažins stresą, kol būsime tiek daug netikrumo. “

4. Apibrėžkite aiškius komunikacijos lūkesčius

Kai ryšių technologijos, tokios kaip „Zoom“, „Slack“ ar kitos vietos, bus įdiegtos, vadovai turi aiškiai ir teisingai apibrėžti lūkesčius. Jūs nenorite, kad vienas asmuo budėtų 24–7, o kitas darbuotojas su jumis susisieks tik kartą per dieną.

Įspėjimas: lūkesčių nebuvimas tėvams gali sukelti ypač didelį stresą.

„Kalbėkite apie tai, kokį ryšį naudojate ir kokie yra jo lūkesčiai“, – pataria Felska. „Už posėdžių ribų vadovai turėtų apibrėžti, kiek laiko praeina, kol jie tikisi atsakymo. Jie turėtų nustatyti parametrus ir per daug bendrauti. Pakalbėkite apie jūsų komandos narių susirūpinimą, kad jie gali neduoti jums. „Kas nutiks, jei valandą būsiu toli nuo savo stalo?“ „Ką daryti, jei mano vaikai kovoja ir aš turiu išsiaiškinti LEGO situaciją?“ “

5. Būkite lankstūs ir atlaidūs gyvenimo situacijoms

Anot Felskos ir Lunos, dabar ne laikas mikromangavimui. Vadovai turi būti lankstūs, kai kalbama apie darbuotojus, ypač darbuotojus su vaikais. Panašiai ir darbuotojai turi atleisti sau.

„Tai yra neregistruota teritorija“, – pripažįsta Felska. „Kai kurios dienos yra puikios. Kai kuriomis dienomis norite, kad išeitumėte iš namų daugiau, bet negalite. Suteik sau ir visiems kitiems malonę “.

Luna priduria, kad vaizdo konferencijos gali atskleisti kai kuriuos dalykus, kurių mes nesame įpratę matyti, tačiau tai gerai.

„Vadybininkai turėtų pasakyti:„ Jūs matysite mano skalbinius, matysite, kaip bėga mano vaikai, mano šunys ir pan. “ Manau, kad veido laikas yra daug svarbesnis nei bandymas išlaikyti profesionalų elgesį. Tiesiog normalizuok tai. “

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *