Klausymo įgūdžius – Kaip tapti Geresnis klausytojas bus naudinga Jūsų karjera

Posted on

Klausymo įgūdžius - Kaip tapti Geresnis klausytojas bus naudinga Jūsų karjera


Klausymas yra minkštas įgūdžių, kad leidžia žmonėms suprasti informaciją kitiems perteikti jiems. Tai dalis komunikacijos įgūdžių rinkinys, kuris apima kalbėjimo įgūdžius, taip pat žinomas kaip verbalinės komunikacijos ir tarpasmeninio bendravimo įgūdžių.

Nors klausa yra fizinis gebėjimas-vienas iš mūsų penkių pojūčių-klausymas yra įgūdžių, kad asmuo gali įsigyti ir patobulinti per savo gyvenimą žinoma. Geri klausymosi įgūdžiai padės jums tobulėti daugelyje profesijų, bet puikios klausymosi įgūdžiai yra būtini kai kurie.

Pastaba : Asmenys, kurie neprigirdintiems gali būti puikūs klausytojai, ir tiems, kurie turi puikią klausą, gali būti prasta klausytojai. Klausymo įgūdžiai reikalauja gebėjimo priimti ir interpretuoti informaciją, nepaisant to, kaip vienas ją gauna.

Kaip gera klausymo įgūdžius galima pagerinti savo karjerą

Geri klausymosi įgūdžiai yra būtina sėkmingai darbe. Jie leidžia jums sėkmingai vykdyti savo darbo pareigas, gauti kartu su savo viršininku ir bendradarbiais, ir tarnauti savo klientams ir klientams.

Kai vadovas duoda nurodymus, kaip atlikti užduotį, geri klausymosi įgūdžiai leis jums suprasti jų lūkesčius. Jūsų sugebėjimas užbaigti užduotį sėkmingai didėja.

Puikūs bendravimo įgūdžiai, įskaitant klausymo įgūdžius, yra iš visų gerų santykių pamatas. Darbo santykiai yra ne išimtis. Gebėti suprasti, ką jūsų bendradarbiai leidžia jums sukurti rapport su jais. Tai padėjo dirbant komandoje grindžiamoje aplinkoje.

Klientai ir vartotojai taip pat gaus naudos iš jūsų gerus klausymosi įgūdžių. Įvykdyti savo poreikius turite gebėti suprasti, kas jie yra.

7 būdai, kaip pagerinti savo klausymo įgūdžius

Vadovaukitės šiais patarimais išmokti būti puikus klausytojas:

 1. Išlaikyti akių kontaktą: Domina ką nors į akis pokalbio metu verčia jus atkreipti dėmesį, taip pat signalus į garsiakalbį, kad jums yra orientuota į tai, ką jie sako.
 2. Nenutrūktų: Išsaugokite savo klausimus ir komentarus, kol kalbėtojas baigia kalbėti. Kažkas gerai išmanantis ne verbalinės komunikacijos bus pristabdyti reguliariai leisti klausytojui užduoti klausimus. Tai gerai, kad tai padaryti tuose punktuose, bet jei tai neįvyks, palaukti.
 3. Sėdėti: fidgeting daro jums atrodo nuobodu.
 4. Kinkuoti galvą: Tai rodo, kad garsiakalbio, kad vartojate informacijoje jis ar ji yra conveying.
 5. Būkite atidūs, kad neverbalinis užuominas: Atkreipiant dėmesį į tai, ką kalbėtojas nesako yra tokia pat svarbi kaip dėmesingi jo ar jos žodžių. Ieškokite neverbalinių ženklų, pavyzdžiui, veido išraiškos ir laikysenos visiškai suprasti viską.
 6. Linksta į garsiakalbis : Šis signalus į kitas asmuo, kad jūs užsiima pokalbį.
 7. Pakartokite instrukcijos ir paklausti atitinkami klausimai: Kai kalbėtojas baigė kalbėti, kartoti jo ar jos nurodymus patvirtinti, kad jūs juos suprasti. Tai taip pat laikas užduoti klausimus.

Kliūtys klausytis ir kaip juos įveikti

Kliūtys gali trukdyti jūsų gebėjimą suprasti, ką nors sako. Jie apima tiek išorinių ir vidinių veiksnių.

Garsiakalbio užsienio akcentas arba kalbos kliūtis gali būti sunku juos suprasti. Fono triukšmo, pavyzdžiui, eismo ar garsiai muzikos garsais taip pat gali trukdyti jūsų gebėjimą klausytis.

Vidiniai veiksniai taip pat gali trukdyti jums. Jūsų pačių subtilybėmis ir prietarai gali kelti didelį barjerą. Pavyzdžiui, jūs negalite imtis ką nors rimtai, nes savo išankstinio nusistatymo apie juos. Nerimas ar pyktis taip pat gali būti sunkiau suprasti, ką nors sako. Jūsų pačių Dėmesio sunkumai taip pat gali būti problema.

Jei susidūrėte su viena ar daugiau šių užtvarų, pabandykite savo geriausia elgtis su jais. Pavyzdžiui, paprašykite su sunkiu akcentu lėčiau kalbėti. Perkelti į ramesnį vietą, jei foninis triukšmas trukdo jūsų gebėjimas priimti informaciją. Užkariauja savo subtilybėmis ar prietarus yra sunkiau, bet žinant jų yra gera vieta pradėti.

Karjeros, kad reikia Puikus klausymosi įgūdžiai

Puikus klausymosi įgūdžiai yra būtina atlikti pirminius darbo pareigas šių ir kitų profesijų:

 • Psichikos sveikatos patarėjas
 • Teisėjas
 • Socialinis darbuotojas
 • psichologas
 • dvasininkai
 • Oro skrydžiu kontrolierius
 • gydytojas
 • Teisininkas
 • tarpininkas
 • Mokyklos direktorius

5 Pagrindiniai privalumai Būdamas aktyvus klausytojas

Puikus klausymosi įgūdžiai padės jums:

 • Atlikti savo darbą gerai
 • Sukurti gerus santykius su savo bendradarbiais ir viršininku
 • Dirbti kaip komandos nario
 • Reaguoti į klientų ar klientų poreikius ir išspręsti savo problemas
 • Susipažinkite su konkrečių profesijų kvalifikacijas
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *