Aktuaar ja Aktuaaride -karjääri

Posted on

Aktuaar ja Aktuaaride -karjääri

Kindlustusmatemaatiku on kõrgelt haritud statistik teadmisi hinnata erinevaid riske. Umbes 60% Aktuaaride töötavad kindlustusseltsid ning mängivad võtmerolli seadmise tingimuste kindlustuslepingud, sealhulgas kindlustusmaksete tariifide. Kindlustusmatemaatiku ka karjäärivõimalusi pensionifondide haldamine, prognoosib tulevikus väljamakseid ja määrata praegune toetus ja investeerimispoliitika valguses neist. Lisaks Aktuaaride (kas in-house või konsultandid) aidata ettevõtetel kõigis tööstusharudes disaini ja rakendada poliitikat ja menetlusi riskide leevendamiseks eri aspekte oma tegevust.

haridus

Kindlustusmatemaatiku eeldatavasti olema vähemalt bakalaureusekraadi. On ettenähtud kursuste statistika või kindlustusmatemaatikas (filiaali kohaldada statistika), pluss äri, rahanduse ja majanduse. Suur arvutioskus on üha olulisemaks, eriti seoses paketid tavaliselt kasutatakse andmebaasi ja statistilise analüüsi. MBA võib olla kasulik mandaat, sõltuvalt firma.

sertifikaat

Ühiskond Aktuaaride (SOA) tõendab aktuaaride elukindlustus, pensionile plaanid ja investeeringud. Hädatapetud Aktuaaride (CAS) tõendab aktuaaride vara, õnnetuse ja vastutuskindlustus. Jõudes kõrgeim sertifitseerimine on pikk protsess, mis nõuab kursuste ja vaheldumisest üheksa eraldi eksamid tavaliselt jooksul kuue kuni üheksa aastat. Kolm neljast esimesest eksamid on ühine nii SOA ja CAS lood, mis võimaldab tulevane aktuaar aega otsustada tema eriala.

Ülesanded ja kohustused

Töö aktuaar hõlmab üksikasjalikku analüüsi andmete kvantifitseerida riske. Samuti nõuab teadmisi arenenud modelleerimisega prognoosida tulevikus tõenäosused erinevate tulemuste nagu kaotust või nõuded ja nende eeldatavat suurust. Kuigi tehnilise ekspertiisi ja kvantitatiivse oskusi on must, kõrgemasse sõltub suurel määral sellest, võime tulemuslikult suhtlema juhid, kellel puudub see taustal.

Ärge ajage aktuaar kindlustusseltsi underwriter, kes hindab taotlusi kindlustus, ja teeb otsuseid, kas nõustuda või tagasi lükata. Kindlustusmatemaatiku töötab rohkem makro tasandil, püstitades kõrgetasemelise parameetrid, mis juhatavad kindlustusandjad.

Tüüpilised Ajakava

Tüüpiline aktuaar töötab lähedal standard 40 tundi nädalas, tavaliselt alates fikseeritud büroo asukohta. Nõustamises aktuaar kipub olema märkimisväärne reisi ja seega võib töötada oluliselt kauem.

Mis meeldib

Kindlustusmatemaatiku on kõrgelt hinnatud spetsialist, kes on oluline mõjutaja firma poliitika, kui ei ole lõplik otsustaja. See on hästi kompenseeritud valdkonnas, mis on oluline, mis on nähtav mõju.

Mis mitte meeldib

Neile, kellel ambitsioone tõusta üldise juhtimise, võimalusi võib piirata mõned ettevõtted, mis võib vaadata aktuaar kitsa spetsialist. Samuti sõltuvalt ettevõtte ja positsiooni, töö aktuaar võib muutuda mõnevõrra korduvad ja puudub sort.

Palk Range

Per Bureau of Labor Statistics, mediaan aastase kompensatsiooni oli $ 93.680 aasta maist 2012. aastal 90% teenivad vahemikus $ 55.780 ja $ 175.330.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *