7 viisi raha otsimiseks tööotsingu ajal

Posted on

7 viisi raha otsimiseks tööotsingu ajal

Kui palju uue töökoha maandumine tegelikult maksab? Vastus on kahjuks see, et see sõltub. CareerBuilderi uuringu kohaselt kulutasid 27% tööotsijatest kulutustega tööotsijatest üle 200 dollari, peamiselt rõivastele (39%), transpordile (22%) ja reisimisele (21%).

Kui otsite oma ala töökohta oma kohalikus metroopiirkonnas ning teie CV on praegune ja mõistlikult heas vormis, võite pääseda eelarve koostamisega, mis hõlmab gaasiraha või bussihinda ning mõne lisa koopia printimise kuludega oma CV.

Kuid kui otsite tööd uues linnas , proovite muuta karjääri või kaevate pikaajalist tööjahti, võivad teie kulud olla märkimisväärsed. Sõltuvalt olukorrast peate võib-olla eelarvet võtma kahe või enama intervjuu komplekti jaoks, transportimiseks vestlusele ja tagasi, karjääri juhendamise teenuseks, abi kirjutamise jätkamiseks, tööalaseks koolituseks ja muuks.

Hea uudis on see, et kõik kulud ei ole vaieldavad – väikese ettevalmistuse ja leidlikkusega võite sageli sarnaseid teenuseid leida ka väiksema raha eest. Lugege seitset parimat viisi, kuidas tööotsimise ajal raha säästa

Ole korraldatud

Üks parimaid viise tööotsimise ajal raha säästmiseks on aja säästmine organiseerumisega . Selleks ei pea te kallist tarkvara ega korraldajaid varitsema. Tõenäoliselt on teil juba palju produktiivsuse tööriistu, mis sobivad ideaalselt tööotsimise korraldamiseks. Looge tööpakkumiste arvutustabel Microsoft Excelis või Google Drive’is. Kasutage oma nutitelefoni sisseehitatud rakendusi ja funktsioone, et jälgida oma tähtaegu või luua märguandeid ja kohtumisi Google’i kalendris. Laadige alla tasuta tööotsingu rakendused tõepoolest , Glassdoorist, CareerBuilderist ja mujalt .

Laenuvestluste riided sõpradelt ja perelt

Töövestlusel hea esmamulje tegemiseks on oluline riietuda õigesti. Isegi kui intervjuu protsess on kauge ja vestlete Zoomi või Skype’i kaudu , peate selle osa riietuma. Sõltuvalt ettevõtte kultuurist võib see tähendada kõike alates juhuslikust riietusest kuni äriülikonna ja kingade valmistamiseni.

Näpunäide : teie uurimistöö tasub ära. Kuigi on parem eksida rohkem kui vähem riietumise poolel, ei taha te kummaski suunas liiga kaugele minna. Näiteks kui alustate intervjuud, võib äriülikond jätta vale mulje.

Kui teil pole kapis (või teie praeguses suuruses) ideaalseid vestlusriideid, siis ärge arvake, et olete midagi uut ostmas. Võrgutage oma teed uude rõivastusse, küsides sõpradelt ja perelt, kas neil on sobivaid riideid jagada.

Soodsa moe rõivaste ostmiseks vaadake veebipõhiseid moe- ja kaubasaadetisi, näiteks Poshmark, ThredUp ja TheRealReal. Kui seda ei tehta, hankige üles kohalik säästukauplus või kaubasaadetis. Võite olla üllatunud, mida leiate.

Vältige reisikulude tasku tasumist

Linnast väljuvate tööintervjuude üks suuremaid kulutusi on reisimine ja majutus. Lennupiletid, rongipiletid, gaas, autorent ja hotellibroneeringud võivad kiiresti kulutada suurt raha. Võite maksta sadu või isegi tuhandeid dollareid enne, kui olete juba ettevõtte kontorites jalga pannud.

Kuid võib-olla ei pea te kogu arve ise maksma. Mõni ettevõte tasub reisi- ja majutuskulud. Närviline küsida, kes maksab? Kaaluge küsida, kas ettevõte teeb teie nimel reisikorraldust. Kui nad ütlevad ei, siis võite mõelda, kas pidada läbirääkimisi hüvitamise üle.

Kui see on vestluse alguses ja tööandja ei vali seda vahekaarti, võite ka küsida, kas nad võiksid selles etapis kaaluda videovestlust või telefonikõnet. Siis, kui asjad lähevad hästi, saate teada, et järgmise vestluse sõidukuludesse tehtud investeering tasub tõenäolisemalt ära.

Märkus . Paljud tööandjad viivad värbamisprotsesse intervjuudest kuni pardalevõtmiseni veebis. Võimalik, et saate isegi palgata tööle, mida teete isiklikult, ilma et peaksite kandma mingeid lisakulutusi.

Proovige kõigepealt tasuta tööotsingu saite

Tööotsingumootorid ja töötahvlid on paljudele tööotsijatele kasulikeks loendiallikateks – paljusid saab kasutada. Keskenduge oma tööotsimise veebiosa kõigepealt neile tasuta saitidele ja säästke endale igakuiste tellimistasude kulud. Proovige mõnda parimat töökohta, et näha, millised pakuvad kõige rohkem teie huvidele vastavaid võimalusi.

Kas soovite kontrollida kontrollitud ettevõtteid nišiturul? Paljud saite, mis võtavad tasu, pakuvad uutele kasutajatele tasuta prooviperioodi. Konto tühistamiseks tehke kindlasti kalendrisse märge. Nii ei pea te enam maksma tellimuse eest, mida te enam ei vaja.

Upskill ennast tasuta

Kui olete mõnda aega tööd otsinud ja teil pole palju õnne, võib olla aeg lisada oma CV-le mõned uued oskused. Ja selle tegemiseks ei pea te võib-olla võtma kopsakaid õppemaksu.

Tähtis  : esimene samm peaks olema nende oskuste väljaselgitamine, mis avaldavad tööandjatele kõige rohkem muljet ja avaldavad teie lõpptulemusele kõige suuremat positiivset mõju. Üks viis seda teha on vaadata läbi oma ala eakaaslaste kvalifikatsioon, vaadates kas nende Linkedini profiile või skannides töökuulutusi teie sihitud ametinimetuse järgi.

Kui olete kindlaks teinud, milliseid oskusi peate õppima, otsige tasuta veebiklasse selliste organisatsioonide kaudu nagu Coursera või edX.

Kas soovite lisateavet koolitusprogrammide, praktikavõimaluste või sertifikaatide kohta? CareerOneStop on USA laborite osakonna karjääri- ja koolituskeskus, kus on lingid ressurssidele, mis võivad aidata.

Uurige oma kooli

Karjäärinõustamine, abi CV ja kaaskirja kirjutamisel, abi töö leidmise võimaluste leidmisel, karjäärivõrgustike loomise ressursid ja praktikaintervjuud võivad aidata teie tööjahil olla palju edukamad kui siis, kui teete seda ise.

Näpunäide . Kui olete lõpetanud ammu kooli, ei pruugi teie ülikooli karjäärikeskus olla teie esimene mõte tööotsimisel – kuid see peaks olema nii.

Karjääriteenuste keskused pakuvad vilistlastele sageli tasuta võrguressursse, abistavad töövestlust ja intervjuusid ning pakuvad karjäärihindamise teenuseid, isegi kui need pole hiljuti kooliastmed. Teie kooli veebisait peaks pakkuma lisateavet vilistlaste kaugteenuste ja ühenduse võtmise kohta.

Säästke tehnoloogia pealt raha 

Vähesed tööotsijad saavad tänapäeval ilma tehnoloogiata hakkama, isegi kui nad tegutsevad müüritööstuses, mis sõltuvad suuresti võrguühendustest. Kui otsite aga tööotsimise ajal raha säästmise kohta, on nüüd hea aeg vaadata üle oma igakuised kulutused mobiiliteenustele, internetile ja muule olulisele tehnoloogiale.

Säästke oma mobiiltelefoniteenuses raha , kasutades ettemakstud plaane, komplekteerimisteenuseid või muutes oma plaani selliseks, mis vastab paremini teie kasutusharjumustele. Ühendage oma internet ja kaabel või lõigake juhe lahti ja tõmmake lauatelefon lahti. Võite helistada oma praegustele teenusepakkujatele ja küsida soodustusi veteranide, üliõpilaste, AAA, AARP ja muude organisatsioonide jaoks.

Lihtsalt veenduge, et te ei tee muudatusi, mis ohustavad teie potentsiaalsete tööandjatega ühenduse loomist, näiteks vahetage vähem usaldusväärset mobiilsideteenust. Te ei soovi üürikomisjoniga helistada just siis, kui nad teevad tööpakkumist .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *