Kuidas arendada ja Kirjutage Karjääri tegevuskava

Posted on

Kuidas arendada ja Kirjutage Karjääri tegevuskava

Karjääri tegevuskava on teekaart, mis viib teid punktist A (valides okupatsiooni) punkti B (töökoha saamise ja edenevat oma karjääri ). Nimetatakse ka individualiseeritud (või eraldi) Karjääri kava või individualiseeritud (või eraldi) Karjääri arengukava , see aitab teil saavutada oma karjääri eesmärgid .

Enne alustamist

Alustuseks arendada karjääri tegevuskava, esiteks valida elukutse. See ettevõtmine nõuab tavaliselt suur hulk vaeva. Et lihtsustada ülesande või vähemalt muuta see korrapärane, järgige karjääri planeerimise protsessi . See koosneb mitmest etapist. Neljas ja viimane on luua karjääri tegevuskava. Astmed üks läbi kolme, et, koosneb:

  1. Enesehindamine: Selle etapi käigus kasutada mitut enesehindamise õppida oma väärtuste, huvide, võimete ja isiksuse tüüp. Teie eesmärk on selgitada nimekirja sobivatest karjääri , mis vastavad nendele tunnustele. Ideaalis peaks olema vahemikus 10 ja 15 ametid oma nimekirja.
  2. Karjääri Exploration:  Nüüd, kui sa tead, mida ametid sobivad põhineb teie enesehinnang, hakkavad uurima need, mis teile huvi. Ära tee läbi laialdase uuringu iga karjääri oma nimekirja ainult need, mis on tegelikud võimalused väärivad seda sorti tähelepanu-kuid vähemalt lugeda lühike otsus mitte kaotada kõik võimalused põhinevad eelarvamused selle nende kohta. Okupatsioon, mis ilmub pinnal nagu midagi, mida sa ei tahaks hakata lõpuks üks, mis sind huvitab kõige kui sa rohkem teada seda. Dig sügavamale karjääri, et teil oleks kaaluda jälitavad. Alustada kitsendada oma nimekirja umbes 3-5 ametid.
  3. Tee Match:  Relvastatud informatsioon mitu karjääri, hakata tegema lõpliku otsuse. Mõtle plusse ja miinuseid iga oma võimalusi. Mõtle tööülesandeid, haridust , töötasu ja töökohtade väljavaated . Mitte ainult peab teil nautida oma tööd, kuid see on ka, et toetada oma elustiili rahaliselt ja peaks olema korralik töö väljavaateid. On hädavajalik, et teil oleks võimalik täita haridusalaste nõuete. Valige karjääri, et nende andmete põhjal, on kõige sobivam teile.

Tulostavoitteidesi

Nüüd, kui olete valinud karjääri, on aeg seada eesmärke, mis moodustavad aluse oma karjääri tegevuskava. Kaasa lühiajalised eesmärgid, mis jõuad alla aasta ja pikaajalise need, mis võtab üks kuni viis aastat, et saavutada.

Karjääri tegevuskava on erinev kui lihtne eesmärkide nimekirja. See hõlmab ka kõiki samme peate võtma, et nendeni jõuda. Alustamiseks:

  • Esiteks ajurünnaku tulla nimekirja kõikidest oma eesmärke. Pea see on teie nimekiri ja keegi ei otsustades, mida paned ta.
  • Kategoriseerida neid kahte kategooriasse: lühiajalised eesmärgid ja pikaajalised eesmärgid. Rakendades kolledži või koolitusprogrammi, näiteks võtab vähem kui aasta ja on seega lühiajaline eesmärk samas saan oma astme või viimistlus programm on üldiselt pikaajaline.
  • Tuvastada kõik tõkked, mis võiksid ohustada teie võimet saavutada oma eesmärke ja seejärel mõelda, kas ja kuidas saab neid ületada. Kui sa ei leia toimivaid lahendusi, siis võib tekkida vajadus ümber oma eesmärke. Kui näiteks sul on õppimisraskuse, mis võiksid takistada teie võimet teenida kraadi, leida kolledži, mis pakub õpilastele vahendeid, et aidata neil õnnestub.

Andke Karjääri tegevuskava

Lõpuks on aeg kirjutada oma karjääri tegevuskava . Teie ajaskaala et saavutada oma eesmärke peaks algama oma lühiajalised ones ja lõpuks oma esmase eesmärgi, mis sel hetkel tuleb saada oma esimest töökohta. Mõned inimesed leiavad, et kasulik alustada oma kava lõpus. See on riigi eesmärgiks, mis võtab kõige rohkem aega esimese ja tööd teed tagasi. Ei ole raske ja kiire reegel, kui teie plaan on lihtne mõista ja järgida.

Nimekiri iga oma eesmärke ja näitab, kui kaua umbes, see võtab selle saavutamiseks. Siis all igaüks, kirjutada täpploendiks iga samm eesmärgi saavutamisel nõuab. Kaasa, samuti, takistused, mis võivad saada takistuseks, koos toimivad lahendused nende ületamiseks.

Teie karjääri tegevuskava peab olema paindlik. Ärge kartke seda muuta kui lähete. See võib olla vajalik lisada mõned lühiajalised eesmärgid teel. Kui te jõuate oma lõpliku pikaajaline eesmärk, võiksite lisada veel üks koos rohkem lühiajalisi eesmärke, mis aitavad teil seal.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *