Kas yra socialiniai įgūdžiai, ir kodėl jie yra būtini darbo vietos sėkmę? Socialiniai įgūdžiai, taip pat vadinama “tarpasmeniniai įgūdžiai”, yra tie, mes naudojame bendrauti ir bendrauti su kitais žmonėmis. Šie įgūdžiai apima tiek žodinių įgūdžių (kaip jūs kalbėti su kitais žmonėmis) ir neverbalinius gebėjimus (savo kūno kalbą, gestus ir akių kontaktas).
Kodėl Darbdavių Vertė socialiniai įgūdžiai
Socialiniai įgūdžiai yra svarbūs soft skills – asmeninės savybės (o ne profesionalių sunkiai įgytus įgūdžius švietimo, mokymo ar darbo patirties), kurios yra raktas į bendrauti ir su kitais. Beveik kiekvienas darbas reikalauja socialinius įgūdžius. Jei dirbate komandoje, turite būti suteikta galimybė gauti kartu su kitais. Jei dirbate su klientais, turite įsiklausyti į jų klausimus ir problemas. Jei esate vadovas, jums bus raginami motyvuoti darbuotojus.
Pastaba : Net jei jūsų darbas nesusijęs su sąveikaujant su kitais žmonėmis, labai daug, jums vis tiek reikia turėti kelis socialinius įgūdžius bendrauti su savo darbdaviu ir kolegomis.
Kadangi socialiniai įgūdžiai yra labai svarbūs, beveik kiekvienas darbdavys ieško darbo kandidatams su šių kompetencijų. Todėl labai svarbu, kad jūs įrodyti, kad turite stiprius socialinius įgūdžius savo CV, motyvacinį laišką ir interviu.
Čia yra iš penkių socialinių įgūdžių, kad darbdaviai siekia visų kandidatų užimtumo sąrašas. Taip pat turime artimiausiame patarimų, kaip įrodyti, kad turite socialinius įgūdžius per savo darbo paieškos išvaizdą.
Top 5 socialiniai įgūdžiai
1. Empatija
Empatija yra labai svarbus įgūdis. Bendrauti ir su kitais, jums turi būti suteikta galimybė suprasti, kaip jie jaučiasi. Empatija yra ypač svarbu, kai sprendžiami su klientais, kurie ateina pas jus su klausimais ar problemomis. Jums reikia išreikšti tikrą susirūpinimą dėl jų klausimus, taip pat padėti jas išspręsti.
2. Bendradarbiavimas
Bendradarbiavimas yra ypač svarbus, kai dirbate komandoje, kur jums bus reikalaujama bendradarbiauti su kitais, kad pasiektų bendrą tikslą. Tačiau, net jei jūs neturite dirbti komandoje, bendradarbiavimas vis dar yra būtina dėl tų kartų, kai jūsų paprašys dirbti kartu su kolegomis, siekiant padėti pasiekti jūsų organizacijos tikslus.
3. žodžiu ir raštu Bendravimas
Verbalinė komunikacija yra gebėjimas išreikšti save naudojant aiškią kalbą, kad kiti gali suprasti. Jums reikia kietojo verbalinės komunikacijos įgūdžius, kai jūs kalbate su kitais asmeniškai arba telefonu. Bendravimas raštu ateina į žaidimą, kai jums parašyti laišką, tekstas, laišką, ataskaitą arba pristatymą – čia tinka gramatikos, rašybos, ir formatas yra būtina.
4. Klausymas
Kitas svarbus bendravimo įgūdžių, kad padeda jums bendrauti ir su kitais yra klausytis. Jums reikia, kad būtų galima atidžiai įsiklausyti į tai, ką jūsų darbdavys lieps daryti, ką jūsų kolegos sako į susitikimą, ir į tai, ką jūsų darbuotojai paklausti jus. Jūs turite klausytis klientų rūpesčius ir išreikšti jiems, kad jūs juos suprasti. Žmonės taip pat atsakyti į kitų, kai jie mano, kad jie yra girdėję.
5. Neverbalinis bendravimas
Nors žodinis bendravimas yra svarbus įgūdis, todėl yra nežodinis bendravimas. Per savo kūno kalba, akių kontakto, ir veido išraiška, galite išreikšti, kad esate empatiškas asmuo, kuris atidžiai klauso kiti.
Kaip parodyti savo socialinių palangės Per Darbo paieška
Pabandykite įrodyti, kad turite visus šiuos socialinius įgūdžius per savo darbo paieškos procese. Pirma, įsitikinkite, kad įtraukti socialiniai įgūdžiai žodžius čia aptartus ( “empatija”, “bendradarbiavimas”, “žodžiu ir raštu bendravimo”, “klausytis”, “Neverbalinis bendravimas”) į savo CV. Gera vieta naudoti šiuos raktažodžius yra jūsų darbo istorijoje arba savo CV santrauka (jei turite).
Antra, galite naudoti šiuos žodžius į savo motyvacinį laišką. Be Jūsų laiško kūno, paminėti vieną arba du iš šių įgūdžių, teikiant konkrečius pavyzdžius metu, kai parodė jiems darbe.
Trečia, galite naudoti šiuos įgūdžių žodžius interviu. Įsitikinkite, kad turite bent vieną pavyzdį metu galite panaudoti kiekvieną iš penkių čia išvardytų įgūdžių. Žinoma, kiekvienas darbas reikalauja skirtingų įgūdžių ir patirties, todėl įsitikinkite, kad jūs atidžiai perskaityti darbo aprašymą ir sutelkti dėmesį į išvardytų darbdavio įgūdžių.
Patarimas : Interviu taip pat yra puikus forumą pademonstruoti savo tarpasmeninius talentus.
Įsitikinkite, kad naudojate nežodinis bendravimas, kad perteikia savo susidomėjimą interviu, darbdavys, ir darbas. Kalbėti aiškiai ir atidžiai klausytis klausimai prašoma. Rodant šiuos tarpasmeninio bendravimo įgūdžių asmeniškai yra geriausias būdas įtikinti darbdavį, kad turite ką ji mano, kad tobulėti pozicijos jie siūlo.
Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor’s degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.