Kedy (a kedy nie), aby zahŕňal sprievodný list

Posted on

Kedy (a kedy nie), aby zahŕňal sprievodný list

Myslíte si naozaj potrebujete sprievodný list, v prípade, že spoločnosť nebude žiadať o jeden? Skladanie mnoho sprievodných listov pri hľadaní zamestnania môže byť náročné a časovo náročné. Z tohto dôvodu, to nie je prekvapujúce, že žiadatelia často váhajú, aby zahŕňal sprievodný list, keď to nie je výslovne požadované zo strany zamestnávateľa.

Ak ste zvedaví, ak by mala obsahovať motivačný list, krátka odpoveď znie áno. Takmer vždy by ste mali predložiť motivačný list, aj keď to nie je nutné, ale existuje niekoľko výnimiek.

Po prvé, poďme sa pozrieť na dôvod, prečo sprievodných listov majú hodnotu.

Prečo písať sprievodný list?

Ak ste vážne o pristátie prácu, dobre napísaný  motivačný list  vám dáva šancu predať sami na zamestnávateľovi v podobe príbehu, a vysvetliť, prečo ste ideálny kandidát.

Poznámka : Sprievodný list vám tiež poskytuje možnosť upozorniť svoje najsilnejšie kvalifikáciu.
Efektívne, vlastné sprievodný list bude tiež, aby bolo jasné, že ste veľký záujem o prácu. To preto, že ukazuje, manažéra, ktorý chcete prácu natoľko, aby si čas ísť na väčšiu vzdialenosť.

Keď je sprievodný list je dôležité

Sprievodný list tiež vám dáva príležitosť, aby zahŕňal údaje, ktoré váš životopis nebude obsahovať. Napríklad, ak žiadate z diaľky, sprievodný list vám umožní predložiť dôvody pre premiestnenie a spomenúť, že budete mať v tejto oblasti krátko po prípadnom pohovore.

Medzery v zamestnaní s rozumnými vysvetlenie možno riešiť aj vo svojom liste. Sprievodný list je tiež ideálnym miestom na poskytnutie konkrétnych príkladov, ktoré dokazujú, že máte vedomosti a skúsenosti uvedené v životopise.

Navyše zamestnávatelia často očakávajú, že dostane sprievodné listy, hoci nemali stanoviť potrebu sprievodného listu v ich inzerovanie voľných pracovných miest.

Dôležité: Kandidáti, ktorí nemajú mať čas skladať list je často vnímaná ako menej motivovaní pre túto prácu.
V mnohých prípadoch zamestnávatelia nebudú ani pozrieť sa na žiadosti o zamestnanie, ktorý neobsahuje sprievodný list alebo list o záujme.

Sprievodného listu Písanie tipy

  • Napísať cielený sprievodný list. Uistite sa, že napísať cielený list. Ide o motivačný list písaný s výpis práce na mysli. Zamerajte sa na zručnosti a schopnosti, ktoré máte k dispozícii, ktoré vás silné vhodné pre konkrétne pracovné miesto.
  • Nechaj si to krátke.  Uistite sa, že vaše listy sú stručné (nie viac ako jednu stranu zálievka von v piatich bodoch) a že každé oznámenie urobíte oznamuje niečo významné o svojej kvalifikácii pre kandidatúru.
  • Presahujú životopisu. Vyhnúť sa jednoducho opakujú svoj životopis. Uvedie príklady, ktoré nie sú uvedené vo svojom životopise, a rozšíriť vecí uvedených len krátko vo svojom životopise. Váš sprievodný list by mal mať vlastný účel vo vzťahu k vašej žiadosti.
  • Editovať, upravovať, editovať. Chyby v sprievodný list môže ublížiť svoje šance na získanie interview. Chyby vás vyzerať nedbalo, alebo ešte horšie, nie vzdelaní. Uistite sa, že pred odoslaním dôkladne si prečítať list. Zoberme si žiada priateľa alebo kolegu, aby ju prečítať aj na kontrolu preklepov, gramatických chýb a mätúce jazyk.

Keď nezahŕňať sprievodný list

Žiadny list je oveľa lepší ako zle napísaný jeden. Dobre zložená sprievodný list slúži ako vzorka vášho písania schopnosti, ale bohužiaľ opak je tiež pravda. Ak nemáte čas na písanie dobre remeselne sprievodný list, ktorý Živica svoje schopnosti a pozícií pre prácu, vzdať úsilia.

Rovnako v prípade, že žiadosť o miesto pokyn, ktorý by nemal obsahovať motivačný list, potom je to určite najlepšie uvedených pokynov, aby nedošlo k obťažujú svoje potenciálnych zamestnávateľov.

Aj v prípade, že spoločnosť požiada, aby predložili svoje žiadosti prostredníctvom online platformy, a nie je miesto pre vás predložiť sprievodný list, nebojte sa o tom.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *