Kaip informacinis interviu gali pagerinti jūsų karjerą

Posted on

Kaip informacinis interviu gali pagerinti jūsų karjerą

Sumaniai naudojamas informacinis pokalbis yra vienas vertingiausių profesinės informacijos šaltinių. Nors pokalbis gali apimti dalį tos pačios pagrindinės informacijos įmonės svetainėje, jis suteikia galimybę lanksčiai žiūrėti į darbo sritį, kuriai neprilygsta kiti šaltiniai.

Kas yra informacinis interviu?

Šio tipo pokalbiai yra atliekami siekiant surinkti informaciją apie darbą, karjeros sritį, pramonės šaką ar įmonę. Tai ne darbo pokalbis. Vietoj to, tai galimybė pasikalbėti su žmogumi, dirbančiu srityje, apie kurią norėtumėte daugiau sužinoti.

Patarimas: per informacinį pokalbį galite sužinoti apie konkretų darbo tipą, asmens karjeros kelią arba išsamią informaciją apie pramonės šaką ar įmonę.

Pokalbio metu galite (tikiuosi) sužinoti, koks yra žmogaus darbas, ką jis veikia, kokias pareigas jis turi ir ką reiškia dirbti savo darbą jo įmonėje.

Kaip rasti žmonių, su kuriais galima pasikalbėti

Jūsų tinklas gali padėti. Galite susisiekti su draugais, šeimos nariais ir pažįstamais, kad sužinotumėte, ar jie pažįsta ką nors iš pramonės srities, kurią norėtumėte tyrinėti, ir gali užmegzti ryšį. Jei norite dirbti konkrečioje įmonėje, apsvarstykite galimybę sudaryti sutartį su kuo nors per „LinkedIn“, kad paprašytumėte informacinio pokalbio. Taip pat galite susisiekti su žmonėmis, su kuriais susipažinote per tinklo renginius ar darbo muges.

Informacinių interviu privalumai

Informaciniame interviu perteikiama asmeninė patirtis ir įspūdžiai apie profesiją ir yra nukreiptas į jūsų klausimus.

Interviu be streso

Informacinis pokalbis jums ir darbdaviui kelia mažiau streso nei įprastas darbo pokalbis .  Jūs kontroliuojate. Galite aptarti, kas daroma kasdien, ir susieti tai su savo interesais ir jausmais. Be vertingos karjeros informacijos gavimo pranašumų, informacinis pokalbis suteikia galimybę sustiprinti pasitikėjimą savimi ir pagerinti jūsų gebėjimą vesti pokalbį dėl darbo .

Viešai neatskleista informacija 

Kadangi šis pokalbis nesusijęs su darbu, jis gali būti šiek tiek atviresnis. Priimtinas klausimas temomis, kurios paprastai yra tabu per pirmąjį oficialų pokalbį (pvz., atlyginimas, išmokos ir valandos). Galite pastebėti, kad asmuo, su kuriuo kalbate, pasidalins sudėtingais ir teigiamais pramonės aspektais. Taip pat galite gauti patarimų, kurie padės sustiprinti jūsų paraišką. Pavyzdžiui, jei asmuo, su kuriuo kalbate, ir toliau vartoja tam tikrą populiarųjį žodį, galbūt norėsite jį įtraukti į motyvacinį laišką.

Santykių kūrimas

Didelė sėkmingos darbo paieškos dalis yra tai, ką pažįstate. Jūsų ryšiai gali žinoti apie darbus, kurie dar nepaskelbti arba gali būti vertingi pristatymai. Per šį informacinį pokalbį plečiate savo tinklą.

Kaip atlikti informacinį pokalbį

Kiekvieną pokalbį turėtumėte vertinti kaip dalykinį susitikimą ir elgtis profesionaliai.

Jei iš anksto aiškiai nurodėte savo pokalbio tikslą, labai tikėtina, kad jūsų kontaktas bus suinteresuotas ir naudingas asmuo.

Prisiminkite susitikimo laiką ir nedelsdami atvykite į pokalbį. Jūs neturėtumėte būti nei pernelyg laisvai apsirengę, nei persirengę. Nuolatinis verslo drabužiui yra tinkamas. Įsitikinkite, kad žinote asmens, su kuriuo susitinkate, vardą ir pavardę, teisingą jo / jos vardo tarimą ir pareigų pavadinimą. Atlikite šio asmens ir jo įmonės tyrimą.

Ateikite su klausimais ir būkite pasirengę vadovauti pokalbiui. Būtinai atkreipkite dėmesį į žmogaus laiką. Siekite, kad pokalbis būtų trumpas (apie 15–30 minučių), nebent iš anksto susitarėte dėl kitokio laiko. Ir atminkite: jūsų kontaktas taip pat gali užduoti jums klausimų. Būkite pasirengę su liftu .

Informaciniai interviu klausimai

Informacinio pokalbio metu galite užduoti labai daug klausimų, todėl žmonės susitikimo metu kartais užsirašo pastabas. Ribotas užrašų skaičius yra pateisinamas, jei jūsų kontaktas yra malonus ir nenutraukia jūsų abiejų bendravimo.

Pokalbio metu pabandykite užduoti klausimus, kurie viršija tai, ką galėtumėte sužinoti per greitą paiešką internete. Galite paklausti asmens apie jo kelionę į šias pareigas, jo kasdienių pareigų aprašymo ir patarimų, kuriuos jis jums pasiūlytų kaip tam, kuris domisi darbu šioje srityje.

Po pokalbio trumpai apibūdinkite aptartas temas ir informaciją, kurią atradote. Tai užtruks tik kelias minutes ir užtikrins, kad prisiminsite svarbius aptartus dalykus. Vėliau, dirbdami pagal savo metmenis, galėsite sudaryti išsamesnę pokalbio ataskaitą.

Profesiniai klausimai, kuriuos reikia užduoti

 1. Koks yra asmens, kurį kalbinate, titulas?
 2. Kokie kiti dažniausiai naudojami pareigų pavadinimai?
 3. Kokios pareigos atliekamos įprastą dieną, savaitę, mėnesį, metus? Ar ji ar jis turi nusistovėjusią rutiną? Kokia įvairovė yra kasdienybė? Kai asmuo apibūdina pareigas, paklauskite, kokių įgūdžių reikia.
 4. Kokia edukacinė programa rekomenduojama pasiruošti? Pasidomėkite, kuo skiriasi kursai, kurie yra pageidaujami ir kurie yra būtini.
 5. Kokie kursai yra vertingiausi, norint įgyti įgūdžių, reikalingų sėkmingam šios profesijos darbui? Pasidomėkite, kuo skiriasi kursai, kurie yra pageidaujami ir kurie yra būtini.
 6. Kokio laipsnio ar pažymėjimo ieško darbdaviai?
 7. Kokios darbo/stažuotės patirties darbdaviai ieškotų kandidate į darbą ir kaip žmogus šią patirtį įgyja?
 8. Ar rekomenduojama kokia nors bendroji veikla?
 9. Kokių veiksmų reikia imtis (be išsilavinimo ir patirties reikalavimų ) norint įsitraukti į šią profesiją (pvz., egzaminas, pokalbis, narystė sąjungoje)?
 10. Kokius svarbius raktinius žodžius reikia įtraukti į  gyvenimo aprašymą  arba  motyvacinį laišką,  ieškant darbo šioje srityje?
 11. Kokios yra galimybės tobulėti ir kokias pareigas eiti? Ar reikalingas aukštasis laipsnis, ir jei taip, kokios disciplinos?
 12. Kokius įgūdžius svarbiausia įgyti (ty kokių  įgūdžių ieško darbdaviai)?
 13. Kokios yra pagrindinės ar svarbiausios asmeninės savybės siekiant sėkmės šioje srityje?
 14. Kokiose skirtingose ​​aplinkose gali dirbti šios profesijos žmonės (ty švietimo įstaigose, įmonėse, ne pelno organizacijose)?
 15. Kokie kiti darbuotojai dažnai bendrauja eidami šias pareigas?
 16. Ar yra įrodymų, kad vyrų ir moterų požiūris į darbuotojus yra nevienodas, atsižvelgiant į darbo pareigas, darbo užmokestį ir galimybes siekti karjeros?
 17. Kokios yra patarėjo įsidarbinimo perspektyvos geografinėje srityje? Kur yra geriausios įsidarbinimo perspektyvos? Kokios yra įsidarbinimo perspektyvos patarėjo įmonėje? Ar mobilumas yra būtinas sėkmės veiksnys?
 18. Kokios yra susijusios profesijos?
 19. Kokie yra skirtingi atlyginimų diapazonai?
 20. Ar įprastas darbuotojas turi nustatytą grafiką, ar darbo valandos yra lanksčios?
 21. Kokie reikalavimai ir nusivylimai paprastai lydi tokio tipo darbą?
 22. Ar šioje srityje yra tipiška komandų grandinė?
 23. Kaip galite nustatyti, ar turite gebėjimų ar galimybių sėkmingai dirbti šioje konkrečioje profesijoje?
 24. Ar tai sparčiai auganti sritis? Ar įmanoma numatyti būsimus šios srities darbuotojų poreikius?
 25. Kokios technologijos naudojamos ir kaip jos naudojamos?
 26. Kur rasti darbo skelbimus?
 27. Kokias pradinio lygio pozicijas šioje srityje gali apsvarstyti laisvųjų menų absolventas?
 28. Ką patarėjas žino dabar, ką būtų buvę naudinga žinoti, kada ji ar jis buvo jūsų vietoje?

Funkciniai klausimai, kuriuos reikia užduoti

 1. Kiek valandų dirba patarėjas?
 2. Kokį išsilavinimą turi patarėjas?
 3. Koks buvo patarėjo karjeros kelias nuo koledžo iki dabar?
 4. Kokie patarėjo darbo aspektai teikia pasitenkinimą?
 5. Koks didžiausias spaudimas, įtampa ar nerimas darbe?
 6. Kokios yra pagrindinės darbo pareigos?
 7. Kokios yra sunkiausios problemos ir sprendimai, su kuriais turi susidoroti patarėjas?
 8. Kas darbe labiausiai netenkina? Ar tai būdinga šiai sričiai?
 9. Kaip patarėjas apibūdintų darbo vietos atmosferą/kultūrą?
 10. Ar patarėjas mano, kad palikote kokių nors svarbių klausimų, kurie būtų naudingi norint sužinoti daugiau apie darbą ar profesiją?
 11. Ar patarėjas gali pasiūlyti kitų, kurie jums gali būti vertingi šaltiniai?

Padėkite padėkos raštą

Parašykite  padėkos raštą  žmonėms, kuriuos kalbinote. Praneškite jiems, jei ėmėtės kokių nors pasiūlymų. Taip pat galite susisiekti su jais „LinkedIn“, jei dar to nepadarėte.

Užmegzdami tvirtą ryšį su karjeros kontaktais padidinate tikimybę, kad jie pasiūlys pagalbą ieškant darbo, kai būsite pasiruošę kitam darbo paieškos proceso žingsniui.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *