Darbo Naudojamos vs gauti atleista

Posted on

Darbo Naudojamos vs gauti atleista

Jūs neseniai prarado savo darbą. Ypač jei nutraukimas buvo staigmena, jums gali tekti keletą klausimų apie jūsų situaciją daug. Bet dabar, nėra svarbesnis klausimas nei tai: jums buvo atleistas – ar jums buvo atleista?

Deginti ir atleista, yra du skirtingi būdai prarasti savo pozicijas, o skirtumas gali paveikti jūsų tinkamumą nedarbo, taip pat savo samdyti perspektyvas ateityje. Todėl, kad tai gera idėja turi būti labai aišku, apie tikslaus pobūdžio jūsų nutraukimo, turi jūs prarasite savo darbą.

Jei tai skamba kaip ji turėtų būti lengva atskirti, kad, tu teisus: idealiu atveju, jūsų buvęs darbdavys būtų labai aišku, apie savo atsiskyrimą nuo bendrovės pobūdžio. Bet, kaip žinome, tikrasis pasaulis yra dažnai toli gražu nėra tobula.

Štai ką jums reikia žinoti apie skirtumus tarp deginti ir atleisti, ir kaip žinoti skirtumus, kur jūs stovite, kai jūs prarasite savo darbą.

Kai darbuotojas atleidžiamas

Darbuotojas gali būti atleistas dėl įvairių priežasčių. Turbūt labiausiai paplitusi priežastis yra nutraukta dėl priežasčių yra nepatenkinama veikla dėl darbo. Darbuotojai taip pat gali būti atleistas dėl netinkamo elgesio, o ne laikytis įmonės standartus, atsižvelgiant per daug laisvo laiko, kenkia įmonės turtą, gėdingai organizaciją viešai ar kitaip nesugeba laikytis savo darbo sutarties sąlygas.

Kai darbuotojas yra atleistas, nėra būti perpirktas tam tikrą dieną ateityje lūkesčiai. Šis nutraukimo tipas nėra laikina ir yra susijęs su darbuotojo veiklos ar elgesio, o ne į įmonės finansinę padėtį.

Kai darbuotojas yra atleista

Kai darbuotojas yra atleista, ji paprastai neturi nieko daryti su darbuotojo asmens veiklos rezultatus. Atleidimus atsiranda, kai įmonė patiria restruktūrizavimo ar sumažinimas arba išeina iš verslo. Kai kuriais atvejais, atleidimas gali būti laikinas, o darbuotojas yra perpirktas, kai ekonomika gerėja.

Pastaba: Kai kuriais atvejais atleistiems darbuotojams gali būti suteikta teisė į išeitinę išmoką ar kitų išmokų darbuotojams pagal jų darbdavio. Paprastai, kai darbuotojai yra atleisti, jie turi teisę gauti bedarbio išmokas.

Nustatyti jūsų nutraukimo gamtą

Pirmas dalykas, kurį reikia išsiaiškinti, kaip naujai nutraukiama darbuotojo, kaip jūsų buvęs darbdavys apibūdinti savo atskyrimas nuo bendrovės.

Jei esate ne-valią darbuotojas – ir darbuotojų dauguma valstybių, JAV yra – jūsų darbdavys neįsipareigoja pateikti jums su jūsų nutraukimo priežasties. Bet jis vis dar tinka jums paprašykite jų, kaip jie susiję su jūsų nutraukimo kalbėdamas su būsimais darbdaviais ir valstybinės nedarbo biure.

Atpalaidavimo kurį iš

Paprastai darbdaviai prašys atleistiems darbuotojams pasirašyti darbo atskyrimo sutartį, kartais (bet ne visada) už išeitinę paketą.

Tai visada gera idėja imtis laiko skaityti ir apsvarstyti prieš pasirašant.

Svarbu: Negalima pasirašyti nieko iš to momento, šilumos, iš karto po mokymosi savo nutraukimą. Be to, tai dažnai protinga pasikonsultuoti su darbo advokatu.

Kolekcionavimas Nedarbas

Rinkti nedarbo, jums paprastai reikia neteko savo darbą “ne dėl savo kaltės.” Žmonės, kurie yra atleisti gali gauti nedarbo, nes jie paliko dėl restruktūrizavimo, o ne asmeninį efektyvumą.

Žmonės, kurie kūrenami yra mažiau tikėtina, kad gauti bedarbio, nes jie paliko dėl problemų su savo asmeniniu efektyvumą. Tačiau, jeigu atleistas darbuotojas gali ginčytis, kad jų šaudymo buvo nepagrįstas arba nesusiję su veiklos rezultatais, jis gali būti skiriama nedarbo.

Patarimas: Jei nesate tikri, ar galite gauti nedarbo, pasitarkite su savo valstybės nedarbo biure.

Žinokite savo teises

Jei jūs prarasite savo darbą netikėtai, svarbu žinoti, kur jūs stovite. Jums gali būti teisėtai teisę mokėti už nepanaudotą laiką off, pavyzdžiui. Jūsų buvęs darbdavys taip pat turėtų pasakyti, ko tikėtis, kalbant apie gauti jūsų paskutinį paycheck, apsiversti ištarnauto laiko išmokas ir susipažinimo su COBRA aprėptį.

Taip pat svarbu žinoti, ar jūsų išsiskyrimo iš bendrovės skaičiuoja kaip neteisėto nutraukimo.

Svarbu: Jei buvo atleistas už tam tikrų diskriminacinių priežasčių paprašė padaryti neteisėtą aktą, arba todėl, kad esate skundėjų, jums gali būti saugomas pagal valstybės, federalinės ar sutarčių teisės. Pasitarkite su darbo advokatu gauti daugiau informacijos apie savo konkrečią situaciją.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *