7 pozemních pravidel pro zvýšení produktivity

Posted on

7 pozemních pravidel pro zvýšení produktivity

Když se snažíte vyrovnat svůj osobní profesní život na jednom místě, může vždy existovat několik neočekávaných vrásek, které snižují vaši profesionální produktivitu. Většině problémů, s nimiž se domácí pracovníci potýkají (např. Přerušení, rozptýlení atd.), Však lze zabránit stanovením některých pravidel pro práci v domácnosti pro vaši rodinu, pro sebe a dokonce i pro své spolupracovníky. I když se specifika pravidel každé rodiny doma budou lišit, vyřešte těchto sedm problémů, abyste zajistili svou produktivitu

1. Nastavte (a sledujte) pracovní dobu

Když pracujete ve vnější kanceláři, jde domů o signál, že váš pracovní den je u konce. Pokud už jste doma, může se práce snadno natáhnout do večera nebo o víkendech. Spolupracovníci si mohou myslet, že protože pracujete doma, jste vždy k dispozici. Nebo na druhou stranu, je možné nechat rozptýlení jíst pryč v době, kdy máte být v práci. Jedním z řešení je nastavení pracovní doby předem.

Může to být stejně jednoduché jako sestavení mentálního plánu na začátku každého dne nebo složité jako vyplnění měsíčního plánu, v závislosti na vašich potřebách. Klíčem musí být realistický.

Tip: Pokud jste zaměstnaný telekomunikační podnik, může vám váš zaměstnavatel nastavit pracovní dobu. Pokud jste nezávislým dodavatelem nebo majitelem domácího podnikání, možná budete chtít ve svém dni zohlednit určitou míru flexibility. Ujistěte se, že zamýšlená pracovní doba je známa celé vaší domácnosti. Pokud děti nerozumí vašemu rozvrhu, nebudou rozumět jejich místu v něm.

Chcete-li zajistit, že pracujete, když byste měli, zvažte vedení protokolu nebo použití časovače, i když to od vás není vyžadováno. Váš dojem, kolik hodin pracujete, nemusí být tak přesný, jak si myslíte.

2. Nastavit (a dosáhnout) cílů

Nestačí jen nastavit časový plán; musíte si stanovit cíle toho, čeho v té době dosáhnete.

Možná je stanovení cílů, ať už krátkodobých, střednědobých nebo dlouhodobých, součástí vaší dohody o zaměstnání se svým zaměstnavatelem. Pokud ne, měli byste to udělat pro sebe a ujistit se, že je založen na pevných základech vašich hodnot.

Důležité : Při vytváření cílů začněte s dlouhodobějším vývojem a pracujte pozpátku. Kde byste chtěli, aby vaše domácí podnikání bylo za rok? Jaké projekty chcete realizovat v příštích šesti měsících ve své práci? Poté pracujte pozpátku a určete kroky, které potřebujete k dosažení těchto cílů, a zapracujte je do své denní nebo týdenní rutiny. Pravidelně vyhodnoťte svůj pokrok.

3. Omezte přerušení od rodinných příslušníků

Co si zaslouží přerušení práce, by mělo být jasné všem, včetně dospělých. Děti inklinují zapomenout na pravidla, zatímco dospělí si myslí, že se na ně nevztahují.

Pokud jsou vaše děti malé, vaše pravidla budou muset být volnější, než kdyby vaše děti byly dostatečně staré, aby se postaraly o své vlastní potřeby. Ale i když jsou schopni, to neznamená, že budou chtít. Držte linku v reakci na přerušení a nakonec se přestanou ptát nebo alespoň tolik ptát.

Tip : Jedním ze způsobů, jak minimalizovat přerušení dětí, je naplánovat si co nejvíce den. Předem rozložte občerstvení, oblečení atd. Naplánujte věci, které děti dělají, když pracujete. Během dne si udělejte malé přestávky. Pokud děti vědí, že se v nějakém okamžiku vynoříte ze své kanceláře, je snazší počkat, až vám řeknu nejnovější zprávy.

Máte-li péči o děti, poskytněte své hlídačce oprávnění tím, že vám nevyjde kancelář, když uslyšíte plakat své dítě. Věřte, že to váš sitter zvládne.

Pokud je vaším pečovatelem váš manžel / manželka, nemusí být autorita problémem, ale může se cítit volnější, aby vás přerušil než chůva. Nezáleží na tom, kdo je vaším pečovatelem, předem projednejte, co si zaslouží přerušení.

4. Omezte rozptýlení

Přerušení jinými osobami nejsou jedinou formou rozptylování, s níž se domácí pracovníci setkávají. Všichni nás mohou rozptýlit e-mailem, sociálními médii, domácími pracemi, televizí a mnohem více. Abyste se vyhnuli rozptýlení při práci doma, potřebujete sebekázeň. A klíčem k rozvoji je pochopení vašich slabin. Jak již bylo zmíněno dříve, vedení záznamů o vašich hodinách a činnostech může být užitečné při odhalení, kde se dostanete mimo trať. Jakmile budete vědět, co vás rozptyluje, stanovte si pravidla, hodiny, rutiny a cíle pro sebe.

5. Vytvořte produktivní pracovní prostředí

Vytváření produktivního prostředí začíná fyzickým pracovním prostorem, ale přesahuje to. Ideální je samostatná domácí kancelář s dveřmi, ale my všichni nemáme prostor. Ať už pracujete kdekoli, ať už je to roh v jídelně nebo v ložnici, měl by být vyhrazen pro tento účel. Je neefektivní nastavit a rozebrat pracovní prostor každý den. Mělo by to být místo, kde budete nejméně přerušeni.

Pokud máte specializovanou domácí kancelář, je jedním z nejzákladnějších rozhodnutí, která budete muset učinit, zda jsou ve vaší kanceláři povoleny děti během pracovní doby. Pokud máte časté telefonní nebo videokonference, možná budete potřebovat politiku zavřených dveří. Pokud povolíte dětem ve své kanceláři, budete pravděpodobně potřebovat některá pravidla. Mohou být dostatečně jednoduché, aby i batolata mohla následovat: klepat před vstupem nebo nikdy nevstoupit, když jste na telefonu nebo vždy používejte tiché hlasy.

Součástí nastavení produktivního prostředí je také to, jak se prezentujete za prací. I když jste nikdy neměli schůzky s videem, nechte se uklidit a obléknout se, než začnete pracovat. Práce ve vašich PJ by mohla znít, jako by to bylo skvělé, ale nepřináší vám to ve správném rámci mysli, abyste mohli efektivně pracovat.

6. Vícečetné vhodně

Všichni někdy multitask, ale když pracujete doma (zejména s dětmi), může být lákavé to udělat příliš mnoho. To vám může nechat celou řadu nedokončených projektů práce a děti, které cítí, že nikdy nemají plnou pozornost.

Trik spočívá v účinném multitaskingu a v omezeném množství. Je v pořádku složit prádlo během zvukového konferenčního hovoru nebo zkontrolovat e-mail, když čekáte na vyzvednutí dítěte z činnosti. Při interakci s vaším dítětem však chcete být plně přítomni nebo odložit, dokud nebudete moci věnovat plnou pozornost.

7. Buďte přístupní

Když pracujete na dálku, musí váš zaměstnavatel, klienti nebo zákazníci věřit, že pracujete jejich jménem, ​​jak očekávají. Chcete-li si tuto důvěru vybudovat, musíte být přístupní. To znamená, že budete psát efektivní e-maily a rychle odpovídat ostatním. To znamená zvednout telefon a v případě potřeby volat. Může to dokonce znamenat občas chodit do kanceláře.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *