Vai jums vajadzētu publicēt savu CV vietnē TikTok?

Posted on

Vai jums vajadzētu publicēt savu CV vietnē TikTok?

Ja izmantojat TikTok — populāro sociālo mediju lietotni, kurā ir īsi videoklipi, iespējams, esat pieradis uzskatīt to par izklaidi, kurā ir daudz ziņu un informācijas. Taču tāpat kā citās sociālo mediju platformās, piemēram, Facebook , LinkedIn un Twitter, TikTok var iekļaut arī darba meklējumos. Piemēram, sekojot tēmturiem, piemēram, #careertok un #jobsearch, tiek parādīta nebeidzama TikToks straume, kas piedāvā padomus un padomus.

Lai palīdzētu jums noteikt, vai TikTok ir vērtīgs rīks jūsu karjeras ceļā, mēs apspriedīsim TikTok Resumes rīku, CV ievietošanas sociālajā tīklā plusus un mīnusus, kā arī padomus, kā to izdarīt.

Key Takeaways

 • Jums nav jāpublicē savs CV vietnē TikTok. Tas, iespējams, nav visizdevīgākais darbā pieņemšanas rīks darba devējiem (pagaidām), tāpēc, ja jums patīk papīra formāta CV, pieturieties pie tā.
 • TikTok CV var būt jautri veidot, labāk izcelt savas stiprās puses un piesaistīt uzmanību. Tomēr CV ievietošana platformā var būt laikietilpīga, nodrošināt ierobežotu vietu sevis reklamēšanai, izraisīt neobjektivitāti un neatbilst jūsu personībai.
 • Tāpat kā gandrīz jebko, kas saistīts ar jūsu darba meklēšanu, pirms darba sākšanas vēlēsities plānot un sagatavoties. Ziniet, ko teiksiet, izdomājiet vizuālos attēlus un pirms filmēšanas un kopīgošanas pārliecinieties, ka atrodaties labā vidē.

TikTok atsāk

Daudzi lietotāji ne tikai pasīvi skenē TikTok, lai saņemtu padomu – viņi izmanto lietotni kā lietojumprogrammas rīku un video CV kopīgošanai. 2021. gada jūlijā TikTok uzsāka izmēģinājuma programmu, kas pazīstama kā TikTok Resumes, lai veicinātu šos centienus, un labi zināmi uzņēmumi, piemēram, Chipotle un Target, aicināja cilvēkus pieteikties sākuma līmeņa amatiem, izmantojot lietotni. 1

“Ja sākat izmantot TikTok Resumes funkciju, jūs pārtrauksit līniju un tiksit apsvērts intervijām ātrāk nekā neskaitāmi darba meklētāji, kuri domā, ka tā ir iedoma,” sacīja Robs Bārnets, vadošais meklēšanas konsultants un grāmatas Next Job, Best Job autors. Headhunters 11 stratēģijas, lai pieņemtu darbā tūlīt

Padoms. Sociālo mediju platformas var būt liels ieguvums jūsu darba meklējumos — vienkārši neaizmirstiet, ko drīkst un ko nedrīkst darīt.

Taču CV ievietošanai TikTok ir daži iespējamie trūkumi — šī taktika nav piemērota visiem. Piemēram, ja neesat platformas lietotājs, iespējams, nav vērts izveidot kontu tikai tāpēc, lai pieteiktos darbam.

Uzziniet vairāk par plusiem un mīnusiem, kas saistīti ar sava CV ievietošanu vietnē TikTok, kā arī padomus, kas jāpatur prātā, ja izmantojat lietotni darba meklējumos.

Plusi un mīnusi, ievietojot CV vietnē TikTok

Lūk, kas jāpatur prātā, pirms ievietojat savu CV vietnē TikTok.

Pros

 • To radīšana var būt jautra. Ja jums ir aktīva TikTok klātbūtne un jums patīk izmantot platformu, jums var būt salīdzinoši viegli izveidot TikTok, un tas var būt pat kaut kas jautrāks nekā parastā pavadvēstuļu rakstīšanas rutīna.
 • TikTok CV var veikt labāku darbu, izceļot jūsu stiprās puses. “Atšķirībā no standarta CV, videoklipi palīdz atklāt jūsu personību un pārliecību,” intervijas un karjeras konsultāciju dienesta StandOut CV bijušais personāla atlases speciālists un direktors intervijā The Balance pastāstīja Endrjū Fenels.
 • Tas varētu būt aktuāli. Protams, ja vēlaties strādāt sociālajos medijos vai amatos, kas saistīti ar sabiedriskajām attiecībām vai mārketingu, TikTok CV var būt veids, kā parādīt savas stiprās puses, pieņemot darbā vadītājus. Tas varētu darboties gandrīz kā noklausīšanās vai portfolio. “Daudzi mūsdienu darbi prasa ievērojamas tehniskās zināšanas, meklējot tos, kas var rediģēt video, sagriezt audio un padarīt lietas izklaidējošas. Izstrādājot pikseļiem perfektu TikTok, tiek parādīta jūsu radošā pieredze,” e-pastā The Balance sacīja Flinns Zaigers, TikTok mārketinga aģentūras Online Optimism izpilddirektors.
 • TikTok CV var piesaistīt uzmanību. Publicējiet atsākšanas videoklipu vietnē TikTok, un “tam ir iespēja izplatīties, tikt kopīgotam un, iespējams, to redzēt cilvēki tajā nozarē, uz kuru mērķējat”, sacīja Fenels. Turklāt jūs varat sazināties ar savu sapņu uzņēmumu, izmantojot atsauces un atbilstošās atzīmes, viņš saka.

 Mīnusi

 • Uzmanieties no iespējamās neobjektivitātes. Kad jūs kopīgojat papīra CV, darba devēji neredz, kā jūs izskatāties. (Ar retiem izņēmumiem, piemēram, cilvēkiem, kas piesakās modeles vai aktiermākslas darbam, nav lietderīgi savā CV iekļaut fotogrāfijas.) “Daudzi darba devēji ir sākuši aktīvi strādāt, lai samazinātu neobjektivitāti CV, izmantojot darbā pieņemšanas procesus, kas noņem dzimumu, vārdus vai vārdus. pat izglītība, lai samazinātu sistēmisko aizspriedumu,” sacīja Zaigers. Bet, izmantojot video CV, darba devēji redzēs jūsu izskatu jau no paša sākuma. Tas var pieļaut apzinātu vai neapzinātu neobjektivitāti no vadītāju pieņemšanas darbā — jūsu izskats varētu būt faktors, kas nosaka, vai darba devēji sazināsies.
 • Tas varētu būt laikietilpīgi. TikTok videoklipi ir īsi, taču sakarīga, darbam piemērota ziņojuma saņemšana šajā īsā laikā var būt sarežģīta. Šī sekunžu garā videoklipa izveide var ilgt stundas.
 • Vieta ir ierobežota. Regulāros CV uz papīra cilvēkiem dažreiz ir grūti samazināt savu pieredzi. Kādā jūsu karjeras posmā vienas lapas CV var kļūt neiespējams. Tagad padomājiet par savas pieredzes izcelšanu dažu sekunžu laikā. Tas var būt sarežģīti, jo īpaši ar detalizētākām un nopietnākām detaļām. “Lai gan TikTok var parādīt jūsu personību, ir nedaudz grūtāk izmantot nopietnākos jūsu portfolio vai pieredzes aspektus tik īsā klipā,” sacīja Zaigers.
 • Darba devēji un darbā pieņemšanas vadītāji, iespējams, to pat neredz. Daudzi cilvēki var redzēt jūsu TikTok CV. Bet vai viņi būs īstie cilvēki? Ja uzņēmuma personāla atlases darbinieki un darbā pieņemšanas vadītāji netērē laiku lietotnei, domājot par pieņemšanu darbā, jūs, iespējams, nevarēsit piesaistīt viņu uzmanību. Un dažas nozares var neuzskatīt TikTok CV kā profesionālu gambītu — padomājiet par tiesību aktiem, medicīnu, finansēm, atzīmē Fenels.
 • Tas nav paredzēts visiem. Video CV var nebūt jums piemērotākais. “Ja neesat pārliecināts par kameru, labāk neizmantot šo metodi,” sacīja Fenels.
 • Jūs varētu kļūt par vīrusu. Tas varētu būt profesionāls, ja tas liek piesaistīt vadītāju uzmanību uzņēmumos, kuros vēlaties strādāt. Fennell uzskata, ka otrā puse ir tāda, ka, ja videoklips tiek plaši kopīgots, jūs varat saņemt negatīvas atsauksmes.

Ja, ievietojot savu CV vietnē TikTok, jūtaties neērti, jūs neesat viens.

2021. gada augustā veiktajā Gen Z aptaujā, ko veica tiešsaistes platforma Tallo, kas savieno studentus ar koledžām un uzņēmumiem, 48% aptaujāto jutās apmierināti ar ideju izveidot video CV, bet 48% to neapmierināja. Un tikai 26% respondentu teica, ka viņi publicētu savu CV TikTok platformā.

Padomi, kā ievietot savu CV vietnē TikTok

Ja publicējat savu CV vietnē TikTok, noteikti paturiet prātā tālāk norādīto taktiku.

Praktizējiet pirms publicēšanas

Neveidojiet savu TikTok CV, vispirms nepraktizējoties, iesaka Fennels. Jūs vēlaties, lai jūsu vārdi būtu “īsi” un “labi strukturēti,” viņš teica, cenšoties projicēt jūsu personību, bet saglabāt savu izskatu profesionālu.

Var būt noderīgi izveidot skriptu. “Lai gan daži no labākajiem TikToks var justies spontāni, TikTok atsākšana ir jāplāno,” sacīja Zaigers, norādot, ka, pierakstot to, ko vēlaties teikt, jūs neaizmirsīsit neko svarīgu.

Bet pat tad, ja strādājat pie scenārija, mēģiniet izklausīties dabiski — ne stīvi un pārlieku vingrināti. “Nerunājiet kā cilvēks kamerā. Sazinieties tieši tāpat kā tad, ja sēdētu aci pret aci ar savu nākamo priekšnieku,” sacīja Bārnets.

Svarīgi: pārliecinieties, vai jūsu konts ir publisks, lai uzņēmumi varētu skatīt jūsu CV.

Izmantojiet vizuālās priekšrocības

Neizrunājieties ar kameru un izmantojiet visu iespējamo, lai atbalstītu savu kandidatūru. “Iekļaujiet savus karjeras sasniegumu attēlus (balvas, preses atspoguļojumu, fotogrāfijas utt.), kā arī vizuālos materiālus, lai pastiprinātu to, ko sakāt,” sacīja Fenels.

Uzstādiet skatuvi

Padomājiet par to, ko valkājat, kas ir jūsu fonā, kā arī par videoklipa vispārējo izskatu. Acīmredzot TikTok ir ikdienišķs līdzeklis CV ievietošanai. Tomēr pārdomājiet, kādu iespaidu radāt ar videoklipu.

Tas varētu nozīmēt nelielu ieguldījumu veikšanu. “Zvana gaisma vai labāks fons var atšķirt amatieru un profesionāla izskata TikTok CV,” sacīja Zaigers.

Esiet piesardzīgs attiecībā uz to, ko prezentējat

Atcerieties, ka jūsu TikTok var redzēt nedaudzi cilvēki, taču tas var arī kļūt par vīrusu. Pārliecinieties, ka tas atspoguļo jūs pareizi un, ja tas piesaista lielas auditorijas uzmanību, nekas nevar jūs apmulsināt vai radīt jums briesmas. Saskaņā ar Fennela teikto, jums ir jāpārliecinās, ka jūsu CV video nesatur personas datus, ko var izmantot identitātes zagļi.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *