Kā Izstrādāt un uzrakstīt karjeras rīcības plāns

Posted on

Kā Izstrādāt un uzrakstīt karjeras rīcības plāns

Karjeras rīcības plāns ir ceļvedis, kas aizvedīs jūs no punkta A uz punktu (izvēlēties profesiju) līdz Point B (iegūt darbu un padziļinot savu karjeru ). Saukts arī par individualizētai (vai atsevišķi) Karjeras plānu vai individualizēta (vai atsevišķi) karjeras attīstības plānu , tas palīdzēs jums sasniegt jūsu karjeras mērķiem .

Pirms tu sāc

Lai sāktu attīstīt karjeru rīcības plāns, pirmkārt, izvēlēties profesiju. Tas centieni parasti prasa ievērojamu piepūli. Lai vienkāršotu uzdevumu, vai vismaz padarīt to sakārtotu, izpildiet karjeras plānošanas procesu . Tā sastāv no vairākiem posmiem. Ceturtais, pēdējais ir izveidot karjeras rīcības plānu. Steps vienu ar trīs, lai, sastāv no:

  1. Pašnovērtējums: Šajā solī, izmantot vairākas pašnovērtējuma rīkus, lai uzzinātu par jūsu vērtības, intereses, spējas un personības tipu. Jūsu mērķis ir, lai noteiktu sarakstu ar piemērotu karjeras , kas atbilst šīs īpašības. Ideālā gadījumā jābūt starp 10 un 15 profesijās jūsu sarakstā.
  2. Karjeras izpēte:  Tagad, ka jūs zināt, ko profesijas ir piemērotas, pamatojoties uz savu pašvērtējumu, sāk pētīt tos, kas jūs interesē. Nedariet plašu izmeklēšanu katru karjeru jūsu sarakstā tikai tiem, kas ir reālas iespējas pelnījuši šāda veida uzmanību, bet vismaz izlasīt lēmumu īsu, jo nav, lai novērstu jebkādu iespēju, balstoties uz pieņēmumiem par tiem. Okupācijas kas parādās uz virsmas, kā kaut kas jūs nebūtu, piemēram, varētu beigties ar to vienu, kas jūs interesē visvairāk, kad jums uzzināt vairāk par to. Dig dziļāk karjerā, kas jums būtu jāapsver vajāšanu. Sākt sašaurināt savu sarakstu apmēram trīs līdz piecas profesijām.
  3. Veikt spēles:  Bruņots ar informāciju par vairākiem karjerā, sāk pieņemt galīgo lēmumu. Padomā par to plusi un mīnusi katram no savām iespējām. Apsveriet darba pienākumus, izglītības prasības , ienākumi un darba perspektīvas . Ne tikai ir jums baudīt savu darbu, bet tas arī ir, lai atbalstītu jūsu dzīvesveidu finansiāli un tai ir pienācīga darba iespējas. Tas ir svarīgi, ka jūs varētu izpildīt izglītības prasībām. Izvēlieties karjeru, ka, pamatojoties uz šiem datiem, ir labākais fit jums.

Setting savus mērķus

Tagad, kad esat izvēlējies karjeru, ir pienācis laiks noteikt mērķus, kas veido pamatu savas karjeras rīcības plānu. Iekļaut īstermiņa mērķus, kas var sasniegt ātrāk nekā gada un ilgtermiņa tiem, kas ņem no viena līdz pieciem gadiem, lai sasniegtu.

Karjeras rīcības plāns ir savādāka nekā vienkāršu sarakstu ar mērķiem. Tā ietver arī visas darbības, jums būs nepieciešams veikt, lai sasniegtu tos. Lai sāktu:

  • Pirmkārt, prāta vētra nākt klajā ar sarakstu ar visiem jūsu mērķiem. Atcerieties, ka šī ir jūsu sarakstā, un neviens spriežot, ko jūs likts uz to.
  • Kategorizēt tos divās kategorijās: īstermiņa mērķi un ilgtermiņa mērķiem. Pieteikšanās uz koledžas vai mācību programmas, piemēram, veiks saskaņā ar gada un, tādējādi, īstermiņa mērķi, bet iegūt savu grādu vai apdares programmas parasti ir ilgtermiņa vienu.
  • Apzināt jebkādus šķēršļus, kas varētu apdraudēt jūsu spēju sasniegt savus mērķus, un tad izdomāt, vai un kā jūs varat pārvarēt tos. Ja jūs nevarat atrast efektīvus risinājumus, jums var būt nepieciešams pārformulēt savus mērķus. Ja, piemēram, jums ir mācīšanās invaliditāti, kas varētu kavēt jūsu spēju nopelnīt grādu, atrast koledžu, kas nodrošina studentus ar resursiem, lai palīdzētu viņiem gūt panākumus.

Uzrakstiet savu karjeru rīcības plānu

Visbeidzot, ir pienācis laiks, lai rakstītu savu karjeras rīcības plānu . Jūsu laika skala savu mērķu sasniegšanai, būtu jāsāk ar savu īstermiņa tiem, un beigās ar savu primāro mērķi, kas šajā brīdī būtu iegūt savu pirmo darbu. Daži cilvēki uzskata, ka ir noderīgi, lai sāktu savu plānu beigās. Tas ir valsts mērķis, kas prasīs visvairāk laika, pirmkārt, un darbu savu ceļu atpakaļ. Nav grūti un ātri noteikums, kamēr jūsu plāns ir viegli, lai jūs varētu saprast un sekot.

Uzskaitiet katru no jūsu mērķiem un norāda, cik ilgi, apmēram, tā veiks, lai sasniegtu to. Tad zem katra vienu, uzrakstiet aizzīmēm sarakstu katrā solī sasniedzot šo mērķi būs nepieciešams. Iekļaut, kā arī, ka šķēršļi, kas varētu saņemt tādā veidā, kā arī praktiskus risinājumus to pārvarēšanai.

Jūsu karjera rīcības plānam jābūt elastīgam. Nebaidieties veikt izmaiņas tajā, kā jums iet. Tas var būt nepieciešams pievienot dažas īstermiņa mērķus ceļā. Kad jūs sasniedzat jūsu galvenais ilgtermiņa mērķi, jūs varat pievienot vēl vienu, kopā ar vairākiem īstermiņa mērķiem, lai palīdzētu jums tur nokļūt.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *