Kāda grāmatvede darīt? Alga, nepieciešamās prasmes, un vairāk

Posted on

Kāda grāmatvede darīt? Alga, nepieciešamās prasmes, un vairāk

Grāmatveži nodrošinātu precizitāti finanšu pārskatu par personām, uzņēmumiem un organizācijām. Viņi pārliecinieties, ka likumi un procedūras tiek ievērotas, un nodokļi ir pareizi, un maksā par laiku. Grāmatveži sagatavot finanšu dokumentus un skaidro savus atzinumus personām vai uzņēmuma vai organizācijas vadību.

Ir vairāki veidi, grāmatvežiem. Vadības grāmatvežu sagatavot finanšu informāciju, kas tiek izmantots iekšēji ar uzņēmumiem, kas tos nodarbina. Sabiedriskās grāmatveži, kas strādā grāmatvedības firmām vai ir pašnodarbināta veikt revīziju un sagatavot finanšu dokumentus un nodokļu veidlapas klientiem. Valdības grāmatveži strādā ar valsts aģentūru finanšu dokumentiem. Viņi arī auditēt uzņēmumiem, organizācijām un indivīdiem, kas ir pakļauti valdības noteikumiem un nodokļiem.

Grāmatvede pienākumi un atbildība

Tipiski darba pienākumus grāmatvežiem jāspēj veikt šādi:

 • Sagatavot budžetus
 • Ievadiet darījumus un saskaņotu kontu atlikumus
 • Sagatavot precīzu darba dokumentu, grafikus un saskaņojumus par revīzijas vajadzībām
 • Nosūtīt rēķinus kontiem
 • Ieviest maksājumu noteikumi, ar kontiem
 • Palieciet līdz dienai par valsts un pašvaldību nodokļu likumos
 • Darbs ar ārējiem auditoriem
 • Ierakstīt maksājumi un maksājumi

Grāmatveži veikt plašu pienākumu atkarībā no to darba devēju un īpašu uzmanību uz to darbu. Vai, strādājot ar sabiedrību, indivīdu vai valdības aģentūrām, grāmatveži jāspēj iesniegt juridiskos finanšu dokumentus, piemēram, tiem, kas valsts uzņēmumiem ir jāatklāj ieguldītājiem. Attiecībā uz individuāliem klientiem, tas varētu būt kaut kā pamata, jo gada ienākuma nodokļa formām.

Grāmatveži, kas strādā uzņēmumos jāspēj analizēt iekšējos finanšu dokumentus, pārliecinieties, vai departamenti ievēro likumu, un veikt ieteikumus par budžetu.

grāmatvede Alga

Algas grāmatvežiem var ievērojami atšķirties atkarībā no darba devēja. Daži lielie uzņēmumi var maksāt lielākas algas, un neatkarīgi grāmatveži ar ilgstošām klientu sarakstā arī var nopelnīt vairāk.

 • Vidējā gada alga: $ 69.350 ($ 33.34 / stundā)
 • Top 10% Gada Alga: $ 122.220 ($ 58,75 / stundā)
 • Bottom 10% Gada Alga: $ 43.020 ($ 20.68 / stundā)

Avots: ASV Bureau of Labor Statistics, 2017

Izglītība, apmācība, un sertifikācija

Minimālais izglītības nepieciešams, lai kļūtu par grāmatvedi ir bakalaura grāds. Daudzi grāmatveži sasniegtu augstāku grādiem un sertifikāciju, lai padarītu sevi aizvien pieprasītāka.

 • Izglītība: Bakalaura grāds grāmatvedības vai saistītā studiju jomā, ir nepieciešams, lai sāktu karjeru par grāmatvedi. Daži darba devēji dod priekšroku darba kandidātus, kuriem ir maģistra grāds grāmatvedībā vai nodokļu vai MBA ar specializāciju grāmatvedībā.
 • Sertifikācija: Lai varētu iesniegt dokumentus ar ASV Vērtspapīru un biržu komisijas, grāmatvežiem nepieciešams, lai kļūtu par valsts zvērinātais grāmatvedis (MPI). Atsevišķas valstis piešķir licenzēšanas atbilstoši saviem noteikumiem. Pēc nopelnīt koledžas grādu, grāmatveži jānokārto  Vienoti CPA eksāmens .

Grāmatvede prasmes un kompetences

Papildus formālās izglītības un licences, mīkstās prasmes, kas vajadzīgas, lai būtu grāmatvede ietver:

 • Klientu apkalpošanas prasmes: Daudzi grāmatvežiem pavada daudz laika, strādājot ar klientiem, novērtējot viņu vajadzības, un palīdzēt viņiem ar savām finansēm un nodokļiem. Tas prasa runas un klausīšanās prasmes, kas ir daļa no klientu apkalpošanu.
 • Analītiskā domāšana: Grāmatveži jāspēj identificēt tendences vai problēmas, pārskatot finanšu privātpersonām vai uzņēmumiem.
 • Problēmu risināšana: strādā par grāmatvedi bieži nozīmē palīdzēt klientiem risināt īpašas finansiālas problēmas. Daudzos gadījumos, grāmatveži atklāt problēmas un ir nepieciešams, lai ieteiktu risinājumus, kad tas notiek.
 • Microsoft Office prasme: Grāmatveži būs tērēt daudz laika, strādājot ar standarta lietojumprogrammām, ko izmanto, lai uzņēmumiem, īpaši Microsoft Excel vai citu izklājlapu programmatūru.
 • Labi organizētas: Izsekošana un analizējot finanses prasa augsta līmeņa organizācijas, kas, lai paliktu uz augšu no ieņēmumiem un izdevumiem, kā viņi attīstās.

Darba Outlook

Saskaņā ar ASV Bureau of Labor Statistics , darbavietu pieaugums grāmatvežiem tiek prognozēts 10 procentiem par desmitgades beidzas 2026. Tas ir labāk nekā 7 procentu pieaugums prognozēts visās profesijās. Darba perspektīvas šajā jomā nereti ir saistīti ar veselības ekonomikas, bet grāmatveži vienmēr būs nepieciešama, jo vairāk uzņēmumu iet sabiedrībai, un kā nodokļu kodi kļuvusi sarežģītāka.

Darba vide

Uzņēmumus vide var mainīties, bet lielākā daļa grāmatvežu strādā vai nu lielāka firma, kas nepieciešams savus pakalpojumus vai viņi strādā patstāvīgi apkalpo privātpersonām un mazajiem uzņēmumiem. Daži neatkarīgi grāmatveži varētu strādāt ārpus mājas birojā.

Darba grafiks

Darba grafiki parasti seko standarta darba laiku. Lielākais izņēmums ir nodokļu sezonā, kad daudzi grāmatveži strādās paplašinātas stundas, lai izpildītu ar klientiem pirms iesniegšanas termiņa beigām.

Kā iegūt darbu

STUDIJU
bakalaura grādu grāmatvedībā ir tukša minimums.

GET CPA
nekļūstot valsts zvērinātais grāmatvedis, darba izredzes var būt ierobežota.

Iegūt pieredzi
Labākais veids, kā veidot uzticību un gūt klientiem ir darot labu darbu.

Salīdzinot līdzīgu darbu

Karjeras ceļi ir līdzīgi, ka grāmatvedis, kā arī ar vidējo gada algām, ir šādas:

 • Budžets analītiķis: $ 75240
 • Izmaksas aprēķinātājs: $ 63110
 • Finanšu analītiķis: $ 84300
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *