Klady a zápory z domova

Posted on

Klady a zápory z domova
Práca z domu, alebo práca z domu alebo iného, ​​než pravidelné kancelárie mieste, je stále bežnejšie v týchto dňoch. Štúdia Consumer Electronics Association našiel 37 percent zamestnaných dospelých v Spojených štátoch práca z domu aspoň jeden deň v mesiaci, a veľké množstvo z nich plánujú stráviť dobrý kus zmeny na technologických produktov, aby bolo ľahšie telecommute , Tu sú niektoré ďalšie fakty a čísla ukazujú, ako sa veci majú:

 • V roku 1980, iba 2,3 percent pracovníkov telecommuted.
 • Dnes odhadov dosahuje počet Američanov volá domov svoje trvalé sídlo na viac ako tri milióny.
 • V najbližších niekoľkých rokoch bude vidieť čísla z domova rastie o 63% v závislosti od práce z domu Research Network.
 • Priemerná telecommuter súčasnej dobe je 40-ročný profesionálny muž s vysokoškolským vzdelaním a nie práca od domova mami.
 • Súčasný výskum ukazuje ďalšie spoločnosti ponúkajú z domova, než akákoľvek iná nová prospechu.

Prečo domova

Pokrok v technológii pomohla prispôsobiť voľbu prácu na diaľku. Bezdrôtové zariadenia, webové aplikácie a nástroje pre spoluprácu, ako sú on-line stretnutí softvéru, aby bolo ľahšie komunikovať s manažérmi a kolegami, keď nie ste v kancelárii.

Ľudia by radšej pracovať z domova, než v kancelárii, pretože:

 • Môžu lepšie sústrediť na svoje úlohy s menším počtom prerušení.
 • Vyhýbajú dlhé dochádzanie, ktorý je šetrnejší k životnému prostrediu a šetrí cenné osobné čas.
 • Šetrí náklady na palivo alebo tranzitu.

Spoločnostiam umožňujú telecommuting z nasledujúcich dôvodov:

 • K podpore / rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom.
 • Ak chcete ušetriť na nehnuteľnosti, kancelárske potreby a ďalšie režijné náklady.
 • Povzbudiť produktivitu a znížiť náklady spojené s stratený čas kvôli narušeniu.
 • Podporovať “zelené” na pracovisku kultúru.

Nevýhody z domova

Vzdialená práca nie je bez svoje tienisté stránky, a zamestnávatelia majú obavy. Príčiny obáv patrí:

 • Menej času tvár s manažérmi a kolegami môže byť hlavné komunikačné zátarasa. Navyše výhody brainstorming a inovácií prostredníctvom on-site spolupráce zmenšiť.
 • Zamestnávatelia nemôžu kontrolovať, ako pracovníci využiť svoj čas. To vedie k obavám o stratu produktivity. Aj keď sú zamestnanci na hodinové zmlúv, nie je žiadna záruka, že zaplatený čas trávi na činnosti súvisiace s prácou. Yahoo zakázal usporiadanie v roku 2013 z dôvodu zneužitia vzdialeného pracovného systému.
 • Ak je len vybraných pracovníkov k dispozícii táto výhoda, žiarlivosť a zlosť môže spôsobiť nepriaznivé pracovné prostredie a môžu mať vplyv na morálku.

Keď z domova nie je ideálny

Existujú prípady, keď to nemá zmysel, aby pracovníci IT pracovať z domova. Spoločnosti musia zvážiť úlohu jednotlivca a potrieb rezortov, že on alebo ona spolupracuje s najviac. Niektoré problémy sú možné riešenia na diaľku. Bezpečnostné otázky a súlad s regulačnými požiadavkami obmedzí prístup na vývojových nástrojov, softvéru a iných aplikácií. V týchto prípadoch môžu pracovníci nie je plniť svoje povinnosti off-site.

Keď z domova Works

Ak máte IT prácu, kde budete pracovať nezávisle na sebe väčšinu času, práca z domu mohlo byť možné. Vývojár softvéru, napríklad, je dobrým kandidátom na diaľku. Ak ste v podpornej úlohe telefón tech s žiadnym požiadavkou ísť k stolu, používateľa, z domova môže pracovať pre vás taky.

Ako urobiť z domova pracovať pre vás

Tu je návod, ako môžete optimalizovať usporiadanie:

 • Uistite sa, že ísť do kancelárie raz za čas. Ak pracujete z domu na plný úväzok, je to dobrý nápad, aby sa komunikovať s kolegami osobne, aby komunikačné linky otvorené a udržiavať vzťahy. Zúčastniť pravidelných face-to-face stretnutia.
 • Diskutovať očakávania so svojím zamestnávateľom. Vedieť, kedy ste čakal, že je na mieste, a uistite sa, že ste oboznámení s práca na diaľku politikou firmy.
 • Zriadiť komunikačné protokoly. Uistite sa, že ľudia vedia, ako ste k zastihnutiu počas pracovnej doby, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.
 • Použite plán na monitorovanie pokroku. To pomôže vy aj váš zamestnávateľ meradlo, ako produktívne ste pri práci z domova.

záver

Zamestnávatelia aj zamestnanci by mali vziať do úvahy dopady na diaľku na výkonnosť podniku. Aký je ideálny pre jednu spoločnosť alebo osoba nie je rovnaká pre druhého. Pracovníci nie vždy fungovať správne v izolácii, a extroverti často dávajú prednosť je v kancelárskom prostredí. Aby sa zabránilo negatívnym dopadom z domova, musia podniky stanoviť jasné pravidlá a politiky v oblasti produktivity, zabezpečenia a náhradu pracovníkov.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *