Kiek valandų yra darbas ne visą darbo dieną?

Posted on

Kiek valandų yra darbas ne visą darbo dieną?

Kai dirbate ne visą darbo dieną, jūsų darbo valandos gali skirtis, nes nėra vieno standarto, kuris nustatytų, kiek valandų per dieną ar savaitę sudaroma ne visą darbo dieną. Tai, ar jūsų darbas laikomas ne visą darbo dieną, gali priklausyti nuo to, kiek valandų per savaitę tikitės dirbti ir kaip darbdavys nustato užimtumo statusą.

Šiame vadove sužinosite, kaip įmonės ir organizacijos apibrėžia darbą ne visą darbo dieną ir kaip tai gali turėti įtakos ne visą darbo dieną dirbantiems darbuotojams.

Kas yra darbas ne visą darbo dieną?

Paprastai darbas ne visą darbo dieną yra toks, kai asmuo turi dirbti mažiau valandų per savaitę nei darbuotojas, kuris laikomas visu etatu. Pagal Sąžiningų darbo standartų įstatymą darbdaviai nustato, kaip klasifikuojami jų darbuotojai. Be to, darbdaviai (ir įstatymai) gali tai padaryti įvairiais būdais.

Teisinės apibrėžtys

Darbo ne visą darbo dieną apibrėžimas gali skirtis. JAV darbo statistikos biuras darbuotojus, kurie dirba mažiau nei 35 valandas per savaitę, laiko ne visą darbo dieną. Tačiau tai tik statistiniais tikslais. Kita vertus, Internal Revenue Service daugiau nei 30 valandų per savaitę arba daugiau nei 130 valandų per mėnesį laiko visu etatu. Pacientų apsaugos ir įperkamos priežiūros įstatymas naudoja tą patį 30 valandų per savaitę standartą, kaip ir IRS, kad būtų galima gauti išmokas pagal įstatymą.

Įmonės politika

Daugelis darbdavių į savo įmonės politiką įtraukia ne visą darbo dieną dirbančio darbuotojo apibrėžimą, kuris nurodys valandų skaičių per savaitę ne visą darbo dieną dirbančių darbuotojų. Pavyzdžiui, „Amazon“ turi tris kategorijas, pagal kurias nustato, kurie darbuotojai turi teisę gauti tam tikras išmokas: ne visą darbo dieną dirbantys darbuotojai dirba 20–29 valandas; sutrumpinto darbo laiko darbuotojai dirba 30-39 val.; o visą darbo dieną dirbantys darbuotojai yra tie, kurie dirba 40 ir daugiau valandų per savaitę.

Darbas visu etatu ir ne visą darbo dieną

Siekiant dar labiau apsunkinti skirtumus tarp darbo ne visą darbo dieną ir visą darbo dieną, valandos, laikomos darbu visu etatu, taip pat gali skirtis. Nors tradicinės darbo valandos visu etatu kažkada buvo laikomos 40 valandų per savaitę, tai pasikeitė, kai vieni darbdaviai reikalauja mažiau valandų, o kiti daugiau.

Kaip ir dirbant ne visą darbo dieną, Sąžiningų darbo standartų įstatymas neapibrėžia darbo visą darbo dieną. Tačiau įstatymas numato viršvalandžių apmokėjimą tiems darbuotojams, kurie dirba daugiau nei 40 valandų per vieną darbo savaitę.

Pastaba: Asmuo, priklausantis koncertų ekonomikai, yra laikomas nepriklausomu rangovu arba savarankiškai dirbančiu asmeniu, kuris gali dirbti porą valandų per savaitę arba visą darbo dieną, priklausomai nuo pramonės ir asmeninių pageidavimų. Jei nesate įtrauktas į darbdavio darbo užmokestį, galite nustatyti savo tvarkaraštį.

Darbo ne visą darbo dieną grafikai

Darbo ne visą darbo dieną grafikai skiriasi. Kai esate įdarbintas ne visą darbo dieną, valandos ir dienos, kurias tikimasi dirbti, gali būti nurodytos iš anksto (dažnai per darbo skelbimą) arba jūsų grafikas gali būti lankstus ir nustatytas kasdien, kas savaitę. , arba kas mėnesį, kaip nustato jūsų darbdavys.

Pavyzdžiui, čia yra keletas galimų darbo skelbimų, susijusių su tvarkaraščiais:

  • „Galime būti labai lankstūs ne visą darbo dieną dirbančio darbuotojo dienoms ir darbo valandoms.
  • „Turėsite galimybę pasirinkti iš ne visą darbo dieną ir visą darbo dieną atliekamų vaidmenų su ankstyvomis rytinėmis, dieninėmis ir naktinėmis pamainomis.
  • „Tvarkaraštis yra nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, su 10 valandų pamainomis ir visu etatu bei ne visą darbo dieną.

Kaip sužinoti, kiek valandų per savaitę dirbsite

Prieš sutikdami dirbti ne visą darbo dieną, svarbu suprasti, ko reikalaujama iš vaidmens ir ar jis jums tinka. Toliau pateikiami keli būdai, kaip išsiaiškinti, kiek valandų dirbsite, kai būsite įdarbinti ne visą darbo dieną.

  • Peržiūrėkite darbo skelbimą : Prieš kreipdamiesi dėl darbo, atidžiai perskaitykite darbo aprašymą. Galbūt galėsite pasakyti, koks lankstus yra darbas ir kiek valandų bei dienų per savaitę turėtumėte dirbti.
  • Žinokite apie savo užimtumą : jūsų gali būti paklausta, kada galite dirbti (dienomis / valandomis) pagal darbo paraišką, todėl prieš pateikdami paraišką sužinokite apie savo užimtumą. Daugelis darbdavių yra lankstūs ir dirbs pagal studentų, tėvų, pensininkų ir kitų laiko apribojimų ir įsipareigojimų turinčių žmonių tvarkaraščius.
  • Paklauskite darbo pokalbio metu : jei grafikas nepaminėtas iš anksto, priimtina teirautis apie darbo grafiką darbo pokalbio metu, jei pašnekovas pirmiausia neklausia apie jūsų užimtumą. Turėkite sąrašą, kada būsite pasiekiami (ir kada nebūsite) bendrinti. Lankstumas visada yra pliusas, nes taip darbdaviui lengviau planuoti aprėptį.

Ne visą darbo dieną dirbančių darbuotojų išmokos ir privilegijos

Kai kuriais atvejais ne visą darbo dieną dirbantys darbuotojai gali turėti teisę į įmonės išmokas. Kai kurios išmokos yra įstatymais nustatytos ir numatytos įstatymu, o kitas ne visą darbo dieną dirbantiems darbuotojams siūlo darbdaviai.

Įmonės teikiamos naudos

Išmokos, kurias gauna ne visą darbo dieną dirbantis darbuotojas, gali skirtis nuo to, į kokią teisę turi visą darbo dieną dirbantys darbuotojai, tačiau daugelis įmonių yra dosnios naudą, kurią siūlo visiems darbuotojams. Pavyzdžiui, bakalėjos parduotuvių tinklas „Publix“ turi ilgą privilegijų sąrašą, prieinamą visiems reikalavimus atitinkantiems partneriams. Tai apima akcijų nuosavybės planą, grupės sveikatos, dantų ir regėjimo planus, pagalbą už mokslą ir tobulėjimo galimybes. Tinkamiems visą darbo dieną dirbantiems darbuotojams siūlomos papildomos išmokos, įskaitant atostogų išmokas ir mokamas atostogas.

Pastaba : darbdaviai pagal įstatymą neprivalo apdrausti ne visą darbo dieną dirbančių darbuotojų sveikatos draudimo, net jei jie teikia draudimą visą darbo dieną dirbantiems darbuotojams. Ne visą darbo dieną dirbantys darbuotojai gali turėti teisę įsigyti sveikatos draudimą sveikatos draudimo prekyvietėje arba per specifines pramonės grupes ir organizacijas.

Įgaliotosios išmokos darbuotojams

Kai kurias išmokas numato įstatymas, neatsižvelgiant į jūsų darbo statusą. Išmokos gali būti nustatytos federaliniais, valstijos ar vietiniais įstatymais ir įvairiose valstijose skiriasi. Pavyzdžiui, Įperkamos priežiūros įstatymas (ACA) reikalauja, kad darbdaviai pasiūlytų sveikatos draudimą tiems asmenims, kurie dirba mažiausiai 30 valandų per savaitę.

Šeimos ir medicininės atostogos

Pagal federalinį šeimos ir medicininių atostogų įstatymą reikalavimus atitinkantiems darbuotojams, kurie dirbo 1250 valandų per 12 mėnesių prieš pat atostogas, suteikiamos nemokamos, su darbu apsaugotos atostogos. Tai veikia apie 24 valandas per savaitę, todėl ne visą darbo dieną dirbantys darbuotojai, atitinkantys ir kitus reikalavimus (įmonės dydis ir darbo trukmė), gali gauti nemokamų atostogų nuo darbo.

Kai kurios valstybės taip pat turi šeimos atostogų programas. Pavyzdžiui, Niujorko valstijoje darbuotojai, dirbantys įprastu grafiku mažiau nei 20 valandų per savaitę, turi teisę gauti mokamas šeimos atostogas išdirbę 175 dienas, kurios nebūtinai turi būti iš eilės. Darbuotojai, dirbantys įprastu grafiku 20 ar daugiau valandų per savaitę, turi teisę gauti po 26 darbo savaičių iš eilės.

Bedarbio kompensacija

Bedarbio pašalpos administruojamos valstybės lygmeniu, o teisė gauti dalinį nedarbą priklauso nuo to, kurioje valstybėje dirbate. Tai taip pat priklauso nuo to, ar pagal darbo istoriją turite teisę gauti bedarbio kompensaciją, ar ne.

Darbuotojų kompensacijos ir invalidumo draudimas

Darbuotojai, apibrėžiami kaip sužeisti arba patyrę rimtą medicininę ligą, gali turėti teisę gauti darbuotojų kompensaciją pagal federališkai administruojamas programas. Kiekviena valstybė taip pat turi savo gaires dėl darbuotojų, kurie buvo sužeisti arba susirgę dėl darbo, kompensacijos. Daugumoje valstijų visi darbuotojai turi teisę gauti išmokas.

Taip pat yra federalinių ir valstijų programų, kurios teikia išmokas neįgaliems darbuotojams. Kai kurios valstybės reikalauja, kad darbdaviai suteiktų negalios draudimą, o kitos to nedaro. Darbdaviai, kurie siūlo draudimą, gali teikti trumpalaikę, ilgalaikę arba abu.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *