Kaip naudotis Savęs vertinimo priemones rinktis karjerą

Posted on

Kaip naudotis Savęs vertinimo priemones rinktis karjerą

Asmenys, kurie bando pasirinkti karjerą dažnai stebisi, jei jie gali imtis testą, kuris gali pasakyti jiems, ką okupacija yra teisinga už juos. Deja, yra ne vienas testas, kuris bus stebuklingai pasakys, ką daryti su savo likusį gyvenimą. Iš derinys įsivertinimo įrankių , tačiau padės su sprendimu.

Įsivertinimo etape per karjeros planavimo procesą , surinkti informaciją apie save padaryti pagrįstą sprendimą. Savarankiškai vertinimas turėtų apimti kruopščiai išnagrinėti savo vertybes , interesus , asmenybės ir gabumų .

  • Vertybės: dalykų, kurie yra svarbūs, kaip pasiekti, statusą, ir autonomijos
  • Pomėgiai: kas jums patinka daryti, ty, žaisti golfą, atsižvelgiant ilgai pasivaikščiojimo, ir hanging out su draugais
  • Asmenybė: asmens bruožai, motyvaciniai diskai, poreikiai ir požiūris
  • Gabumas: veikla esate gerai, pavyzdžiui, raštu, kompiuterių programavimo , ir mokymą. Jie gali būti fiziniai įgūdžiai ar tie įgytos per mokymą ir švietimą.

Daugelis žmonių samdyti karjeros konsultanto padėti jiems šį procesą ir administruoti iš savęs vertinimo atsargų įvairovė. Kas taip yra iš skirtingų rūšių įrankių, taip pat kai kurių kitų dalykų diskusija apsvarstyti naudojant savo rezultatus rinktis karjerą.

Vertė Atsargos

Jūsų vertybės yra galbūt svarbiausias dalykas, apsvarstyti, kai renkantis profesiją . Jei neturite juos atsižvelgti planuojant savo karjerą, yra didelė tikimybė, jums nepatinka savo darbą, todėl nepavyks į jį. Pavyzdžiui, kažkas, kas nori autonomijos nebūtų laimingas, į darbą, jei jis arba ji negali būti nepriklausoma.

Yra dviejų tipų vertybėmis: esminiai ir neesminiai. Vidiniai vertės yra susiję su paties darbo ir ką ji prisideda prie visuomenės. Išoriniai vertybės išorės funkcijas, pavyzdžiui, fizinis nustatymas ir uždirbti potencialą. Vertė atsargos bus užduoti klausimus atrodo taip:

  • Yra didelis atlyginimas jums svarbu?
  • Ar svarbu savo darbą įtraukti bendrauti su žmonėmis?
  • Tai svarbu jūsų darbas prisidėti prie visuomenės?
  • Atsižvelgdamas prestižinį darbą jums svarbu?

Per savęs įvertinimo,  karjeros konsultantas  gali administruoti vieną iš šių verčių Atsargų:  Minnesota svarba klausimynu (Miq)tyrimas tarpasmeninių vertybių  (SIV), arba  Temperamentas ir vertybės Inventorius  (TVI).

palūkanų Atsargos

Karjeros raidos specialistai taip pat dažnai administruoti palūkanų Atsargos pavyzdžiui, didelį susidomėjimą inventorių  (SII), anksčiau vadinta  Stiprus-Campbell Palūkanos inventorių. Šie įsivertinimas įrankiai paklausti asmenis atsakyti keletą klausimų apie savo ( staigmena ) interesus. EK Stiprus, psichologas, nutiestas jų vystymąsi. Jis nustatė, per duomenų Jis surinko apie žmonių mėgstami ir nemėgstami iš įvairios veiklos, objektų ir tipų asmenų įvairovė, kad žmonės toje pačioje karjeros (ir tuo įsitikinusi karjeros) turėjo panašių interesų.

Dr Jonas Olandija  ir kiti pateikė tinkančių interesų sistemą su viena ar daugiau iš šešių tipų: realiomis, tyrimo, meninių, socialinių, iniciatyvių ir tradicinių. Tada jis atitiko šiuos tipus su profesijų. Jeigu vartojate palūkanų inventorių, rezultatai, palyginti su šio tyrimo matyti, kur jūs tilptų-Jūsų interesai panašūs į tuos, kurie yra  policijos pareigūnas  arba tie iš buhalterio, pavyzdžiui?

asmenybės Atsargos

Daugelis asmenybės atsargos naudojamos karjeros planavimo remiasi psichiatro Carlo Jungo asmenybės teorija. Jis tikėjo, keturias poras priešingų pageidavimus-the way asmenys pasirinkti daryti things- MAKIAŽAS žmonių asmenybių. Jie yra  ekstraversija  ir  Introwercja  (Kaip One suteikia energijos), jutimo ir intuicija (kaip vienas suvokia informaciją), mąstymo ar jausmas (kaip vienas priima sprendimus), ir teisia ir suvokti (kaip vienas gyvena savo gyvenimą). Vienas pirmenybė iš kiekvienos poros sudaro individo asmenybės tipą.

Karjeros konsultantai dažnai naudoja rezultatų vertinimus remiantis Jungo asmenybės teorijos, pavyzdžiui,  Myers-Briggs tipo indikatorius  (MBTI), padėti klientams pasirinkti karjerą. Jie tiki, asmenys, turintys ypač asmenybės tipo geriau tinka konkrečioms profesijoms. Pavyzdžiu galėtų būti, kad intravertas nebūtų padaryti gerai karjeros, kad reikia jam ar jai bus apie kitų žmonių visą laiką.

aptitude vertinimas

Spręsdamas, kas lauke įvesti, reikia atrasti savo gebėjimus . Tinkamumo yra fizinis ar įgyta galimybė. Be to, žiūri, ką gerai daro, taip pat apsvarstyti, ką jums patinka. Tai įmanoma būti gana adept ne konkretaus įgūdžio, tačiau niekina kiekvieną sekundę, praleistą jį naudoti. Apskritai, nors, žmonės paprastai patinka tai, ką jie yra gerai.

Nors jūs įvertinti savo įgūdžius, galvoti apie laiko esate pasiruošę išleisti įsigyti daugiau pažangių ar naujų  įgūdžių . Pateikite klausimą užduoti sau tai-jei karjera turi visas savybes, manau, patrauklus, bet tai trunka x metų pasirengti jai, man būtų norinčių ir galinčių padaryti šį laiką įsipareigojimą?

Papildomos dalykai apsvarstyti

Nors išgyvena įsivertinimo procesą, atsižvelgti į kitus veiksnius, kurie turės įtakos jūsų karjeros pasirinkimas. Pavyzdžiui, pagalvokite apie savo šeimos pareigų ir jūsų gebėjimą mokėti už švietimą ar mokymą. Nepamirškite, kad savęs vertinimas yra pirmasis žingsnis karjeros planavimo procese, ne paskutinis.

Baigęs šį etapą, eiti prie kito, karjeros tyrinėjimo . Su savęs vertinimo rezultatus galvoje, šalia, įvertinti įvairių profesijų pamatyti kuris iš jų yra geriausiai tinka. Nors jūsų savęs vertinimas gali nurodyti tam tikrą karjerą tinka kažkas su savo interesų, asmenybės, vertybių ir gabumų, tai nereiškia, kad jis yra vienas, kad yra dauguma jums tinka. Be to, ne nuolaida profesiją tik todėl, kad nėra rodomi savarankiško vertinimo rezultatus. Ar daug mokslinių tyrimų apie bet profesija, kurioje jus domina.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *