Tas var būt mulsinoši pateikt atšķirību starp darba klāja un darba meklēšanas dzinējs, bet tas ir gudrs zināt, kur darba vietu sarakstu, jūs atradīsiet tiešsaistē nāk no. Parasti ar pavadvēstuli, jūs pieminēt kā jūs atradis darba piedāvājumu. Put vienkārši; darbs padome ir tīmekļa vietne, kas posts darbavietas piegādā darba devēji, bet darba meklēšanas dzinēji berzt web un kopējā darba sludinājumus no darba dēļiem un darba devēju mājas lapas.
Darba dēļi
Ar darba dēļiem, uzņēmumi ir īpaši uzskaitīti savas atvērtās pozīcijas un bieži vien pieņem darba pieteikumus tieši ar darba klāja. Darba devēji parasti jāmaksā nodeva, lai darba klāja uzskaitīt savus darbus uz vietas – būtībā, vieta noliktavās atsāk un pārdod darba devējiem piekļuvi tiem.
Monster, lielākais un vislabāk pazīstams darba klāja, ir vispārējs valde ar piedāvājumiem uz plaša spektra nozarēs. Patiešām piedāvā plašāku klāstu darbus, tostarp līgumu pozīcijas, darba-at-home iespējas, vasaras darbu un brīvprātīgo darbu. CareerBuilder ir vērsta vairāk uz cilvēkiem ar bakalaura grādu.
Citi vairāk specializēti dēļi koncentrēties uz konkrētu nozari. Dice , piemēram, ir vadošais vietne tehnoloģiju darbu. Karjeras Bankas un eFinancial Karjera koncentrēties uz finanšu un banku. Šķirņu Karjera posts mediju darbu televīzijā, radio un ražošanu. TalentZoo aptver reklāmu un mārketingu.
Ļoti nišas orientētu darbu koncentrēties uz ļoti specifiskām karjeru: ietaise inženieris varētu meklēt darbu Rigzone.com ; ja tu esi eksperts dabiskās valodas apstrāde, NLPPeople.com ir darba vieta jums.
Citas nišas dēļi rūpēties segmentu darba tirgū, piemēram, ierakstu līmeņa darbu, vasaras darbu vai prakses.
Meklētājprogrammas
Patiesi un SimplyHired ir divi no populārākajiem darba meklētājprogrammas, un tie savākt miljoniem sarakstus savās platformās. (Patiešām ir gan darba meklēšanas dzinējs , un darbs valde.) Linkup meklē caur mājas lapām mazo, vidējo un lielo darba devējiem, neiekļaujot ieguldījumu no darba dēļiem.
Nišas darba meklēšanas dzinēji, piemēram, Zaļo Job bankas vai JobsOnTheMenu , savākt darbus no dažādiem nozares vai karjeras specifiskās vietās.
Dēļi vs meklētājprogrammām
Jūs atradīsiet daudzveidīgāki darba piedāvājumi par darba meklētājprogrammām, jo tie satur no vairākiem avotiem sarakstus. Tomēr jūs varat arī meklēt, izmantojot ierakstu atkārtošanos, un pārliecinieties, ka darba vakance vēl ir pieejams.
Arī mērķauditorijas plašu darba meklēšanu var būt grūti. Ja jūs meklēt liels uzņēmums, jūs varētu saņemt simtiem vai pat tūkstošiem, no rezultātiem. Pievienojot parametri, piemēram, atrašanās vieta var palīdzēt sašaurināt rezultātus.
Ja jūs atradīsiet iespēju caur darba klāja, jums var būt nepieciešams reģistrēties šajā mājas lapā, un daži pat prasa maksu, lai pievienotos. Jūs varat arī risināt ar daudz surogātpasta un reklāmas.
Visaptveroša stratēģija
Turklāt, paturiet prātā, ka ļoti maz izīrē notikt caur darba dēļiem. Rakstā par PBS , darba devēji ziņo, ka tikai 1,3 procenti no viņu nolīgst nāca no Monster un 1,2 procentiem, izmantojot CareerBuilder.
Lai maksimizētu jūsu darba meklēšanu, izmantojot gan darba dēļi un darba meklēšanas dzinēji kopā ar dažādiem vietnes, jo neviena vietne meklētas visas darba sludinājumus.
Papildus, ka nav ierobežot darba meklēšanu tiešsaistes avotiem. Lielākā daļa izīrē nāk caur tīklu. Vismaz 60 procenti no visām darba vietām ir atrodami šādā veidā, un daži avoti min pat augstākas statistiku.
Lai palielinātu savas izredzes atrast darbu, jums patiks, un iegūt nomātu par pozīciju, izveidot multi-dakšas stratēģiju, tostarp nišu un vispārējiem darba meklētājprogrammām un darba dēļiem un tīklu.
Pirmām kārtām, nav saglabāt savu darba meklēšanu zem cepures (pat tad, ja jūsu pašreizējā nodarbinātības situācija nozīmē, ka jums ir jābūt diskrēta sociālajos medijos un darbā). Pastāstiet visiem jūs zināt, ka jūs meklējat. Ieplānot kafijas datumiem ar kontaktiem neesat redzējuši, bet, un veikt vizītkartes, ja jums uzskriet pieslēgumu sociāli, kurš varētu būt vadību.
Izveidot informatīvo intervijas ar cilvēkiem, kuri darbu, kuru vēlaties, un lūgt viņiem, kā viņi ieguvuši, kur tie ir šodien.
Atcerieties: mērķis ir ne tikai, lai saņemtu darbā. Tas ir, lai atrastu darbu, kas ir patīkami, pie darba devēja, kas ir labs kultūras fit, un tas maksā atbilstoši lomai un jūsu prasmes un pieredzi. Lai tas notiktu, jums ir nepieciešams, lai izmantotu katra resursa Jūsu rīcībā – ne tikai darba dēļi un meklētājprogrammām.
Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor’s degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.