Kā sekot līdzi darba pieteikuma statusam

Posted on

Kā sekot līdzi darba pieteikuma statusam

Pēc tam, kad būsit iesniedzis darba pieteikumu, jūs, saprotams, vēlēsities uzzināt, kur jūs esat. Tomēr ir svarīgi saprast, ka  darbā pieņemšanas process  var aizņemt kādu laiku, un jūs, iespējams, nesaņemsit atbildi uzreiz vai vispār.

Diemžēl ir arī iespējams, ka jūs nekad nesaņemsit atbildi, pat ne īsu piezīmi, kas informētu, ka neesat pieņemts darbā vai ar jums nesazināsies uz interviju.

Bieži vien uzņēmumi saņem simtiem (vai pat tūkstošiem) pieteikumu, un tiem vienkārši nav laika to veikt. Citām personām var nebūt izveidota sistēma noraidījumu apstrādei.

Šeit ir daži no iemesliem, kāpēc jūs nesaņemat atbildes , un padomi par to, kad un kā sekot līdzi darba pieteikuma statusam.

Pirms sekojat

Pirms sekošanas ir jāveic dažas lietas. Vispirms pārbaudiet darba sarakstu, kā arī visus e-pasta ziņojumus vai citus kontaktus, kas jums bijuši ar darbā pieņemšanas vadītāju vai darba devēju. Skatiet, vai šajā sarakstē ir iekļauta informācija par to, kad jūs varat sagaidīt atbildes no uzņēmuma. Ja viņi jums nosauc randiņu, noteikti uzgaidiet, līdz tas būs pēc šī datuma, lai sekotu līdzi.

Padoms: pat pirms darba pieteikuma iesniegšanas varat plānot laiku, kad sekot līdzi pavadvēstulei.

Piemēram, pavadvēstules beigās varat norādīt, ka pēc nedēļas piezvanīsit uzņēmuma birojam, lai sekotu līdzi. Tomēr, ja darba sarakstā ir īpaši norādīts, ka pretendentiem nevajadzētu zvanīt vai sūtīt e-pasta ziņojumus, neiekļaujiet to savā pavadvēstulē un nesekojiet.

Kad pārbaudīt savu pieteikumu

Parasti pirms pieprasījuma veikšanas vislabāk ir pagaidīt nedēļu vai divas. Ir svarīgi dot darba devējam pietiekami daudz laika, lai izskatītu darba pieteikumus un sagatavotos interviju ieplānošanai. Ja sekosit līdzi ātrāk, jūs varētu izrādīties uzstājīgs vai nepacietīgs pret darba devēju.

Labākie turpmākās darbības veidi

Šeit ir norādītas iespējas sazināties ar darba devēju, tostarp e-pasta ziņojumu piemēri un padomi par to, ko teikt, zvanot.

Sekojošais e-pasts vai LinkedIn

Ja jums ir kontaktpersonas e-pasta adrese, varat nosūtīt e-pasta ziņojumu, lai vēlreiz apstiprinātu jūsu lielo interesi par darbu un pieminētu, ka priecātos par iespēju tikties uz interviju. Pārskatiet papildu vēstules piemēru, kuru varat pielāgot saviem apstākļiem.

LinkedIn ziņojums ir vēl viena iespēja sekot līdzi, it īpaši, ja jums nav darba devēja vai darbā pieņemšanas vadītāja e-pasta adreses, bet jums ir viņu vārds. Ja pazīstat kādu uzņēmumā nodarbinātu, sazinieties ar viņu, lai paziņotu, ka esat pieteicies kādai lomai — iespējams, jūsu kontaktpersona var sazināties ar darbā pieņemšanas vadītāju un virzīt jūsu pieteikumu.

Tālruņa zvana sekošana

 Ja jums ir nomas menedžera tālruņa numurs, varat piezvanīt. Nosauciet dažus galvenos iemeslus, kāpēc jūs tik ļoti interesējaties, un norādiet, kāpēc darbs ir lieliski piemērots. Uzziniet, ko teikt, kad zvanāt.

Sekošana klātienē

Ir pieļaujams arī piestāt pie darba devēja klātienē, ja iepriekš esat personīgi nodevis pieteikumu:

  • Varat pieminēt, ka izskatāt savu pieteikumu un domājat, vai viņi varētu apsvērt iespēju piešķirt jums interviju.
  • Jums jābūt gatavam īsi minēt savas intereses pamatojumu un to, kāpēc jūs būtu kvalificēts.
  • Pārliecinies, ka tu izdala pozitīvu enerģiju, esi atbilstoši ģērbies un sadarbini visus darbiniekus vai darba devējus sirsnīgi un draudzīgi.

Piezīme: nesazinieties ar uzņēmumu personīgi, ja jūsu pieteikums ir iesniegts, izmantojot tiešsaistes portālu, e-pastu vai nosūtīts pa pastu.

Padomi sekošanai

Ir svarīgi vienmēr būt pieklājīgam un profesionālam saziņā. Neatkarīgi no tā, vai sazināties pa e-pastu, pa tālruni vai klātienē, pārliecinieties, ka runājat (vai rakstāt) skaidri un profesionāli. Ja rakstāt, noteikti rūpīgi rediģējiet savu ziņojumu. Ja runājat ar kādu, esiet sirsnīgs un draudzīgs.

Svarīgi: šie ziņojumi un sarunas joprojām ir jūsu mēģinājums atstāt spēcīgu pirmo iespaidu.

Atkārtoti izsakiet savu interesi par šo amatu, taču dariet to īsi. Ātri un kodolīgi atkārtojiet, kāpēc, jūsuprāt, jūs būtu piemērots šim darbam. Tas palīdzēs jūsu lietojumprogrammai izcelties vēl vairāk.

Ja uzņēmums nav gatavs pieņemt lēmumus vai intervēt cilvēkus, jautājiet, kad viņi plāno sākt intervijas procesu vai kad viņi plāno pieņemt lēmumus par pieņemšanu darbā, lai jūs zinātu, kad atkal rīkoties.

Saglabājiet īsu ziņojumu, tālruņa sarunu vai klātienes apmeklējumu. Jūs vēlaties atstāt spēcīgu iespaidu, taču nevēlaties arī pavadīt laiku.

Kad Padoties

Pareiza pieteikuma izskatīšana var pievērst uzmanību jūsu kandidatūrai un palielināt iespēju, ka jūs netiksiet neievērots. Tomēr ir svarīgi nemierināt darba devēju, jo jūs varat atsvešināt darbiniekus.

Padoms: parasti nesazinieties ar darba devēju vairāk kā trīs reizes un atstājiet pāris nedēļas starp ziņojumiem, ja vien darba devējs nav ieteicis citādi.

Ja pēc vairākiem pēcpārbaudes mēģinājumiem nedzirdat, pārejiet un pievērsiet uzmanību citiem darba pieteikumiem.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *