Kaip padaryti, kad darbo garsas būtų įspūdingas jūsų gyvenimo aprašyme

Posted on

Kaip padaryti, kad darbo garsas būtų įspūdingas jūsų gyvenimo aprašyme

Kai reikia kreiptis dėl darbo, svarbu gerai atrodyti popieriuje. Galų gale jūs pateksite į kitą žingsnį – interviu – tik tada, jei jūsų gyvenimo aprašymas patrauktų samdančių vadovų dėmesį. Jei jau atlikote savo gyvenimo aprašymo kūrimo pagrindus, laikas pereiti į kitą etapą: priversti kiekvieną individualią poziciją spindėti darbo patirties skyriuje .

Bet kaip? Mes suapvalinome patarimus ir gudrybes, kurie padės padaryti jūsų darbus įspūdingus jūsų gyvenimo aprašyme – per daug nesigilindami ir patys pasirodydami pasigirti ar kvailai.

Naudokite skaičius

Kuris skamba geriau? 1 variantas: „Aptarnaujami stalai užimtame restorane“ arba 2 galimybė: „15 stalų patiekiama vienu metu užimtame restorane“.

Tikriausiai pasirinksite antrą variantą, kuris yra tik šiek tiek labiau apibūdinantis dėl skaičių naudojimo. Stebina, kokia prasminga gali būti metrika – ir tai pasakytina net ir apie pozicijas, kurios yra draugiškos anglų kalbai. Jei jūsų pareigas užima rašytojas, jūsų gyvenimo aprašyme gali būti išvardyta, kiek straipsnių rašote kiekvieną mėnesį arba, pavyzdžiui, kiek puslapių peržiūrite internete.

Pirmyn ir kiekybiškai įvertinkite savo pareigybių aprašymus , nesvarbu, ar tai buvo lentelės, ar padėjo klientai, ar procentai nuo pardavimų augimo.

Tegul prioritetą skaitomumui

Turbūt pagalvojote apie formatavimą, nuo šrifto pasirinkimo iki paraštės dydžio, tam tikru metu kurdami savo CV. Tačiau pažvelkite į kiekvieną jūsų aprašytą darbo aprašymą antrą kartą ir atkreipkite dėmesį į tai, kaip lengvai galima įsisavinti kiekvieną aprašą. Apsvarstykite skaitomumą tiek nuo kopijos, tiek nuo dizaino perspektyvos.

Jei tai šiek tiek per daug, apsvarstykite galimybę iškirpti kokią nors kopiją arba naudoti mažiau žargono. (Kai kurie žargonai yra geri, tačiau naudojant visus žodžius ir akronimus, CV sunku perskaityti.) Be to, įsitikinkite, kad yra daug laisvos vietos – galite tai pridėti naudodamiesi taškų ar pastraipų pertraukomis.

Žinoma, savaime suprantama, kad rašymo klaidos ar gramatinės klaidos jūsų darbo aprašyme kenkia jų skaitomumui. Naudokite šį korektūros atnaujinimo kontrolinį sąrašą , kad užtikrintumėte, jog dokumente nėra klaidų.

Kalbėkite apie pasiekimus, o ne užduotis

Aprašydami užduotį savo gyvenimo aprašyme pagunda sudaryti užrašų sąrašą užduotimis, iš esmės užsirašyti savo dienos (ar savaitės) darbų sąrašą, kai buvai. Bet greičiausiai tai yra informacija, kurią samdantys vadovai jau žino žiūrėdami į darbo pavadinimą. Vietoj darbų sąrašo pasidalykite pasiekimais ir laimėjimais.

Užuot rašę: „Suprojektuotas lango rodymas kas mėnesį“, galite rašyti: „Padidėjęs klientų apsilankymo procentas 10 proc., Naudojant teminius langų ekranus, atnaujinamus kas mėnesį“.

Jei vedėte susitikimą, kalbėkite apie tai, kas įvyko per tą susitikimą, kaip jam vadovavote ar kas buvo padaryta dėl jūsų vadovavimo. Arba, jei sudarote mėnesinę ataskaitą, pakalbėkite apie tai, kodėl ataskaita svarbi – ar tai padėjo išlaikyti biudžetą, nustatyti pardavimo prioritetus ar sudominti klientus? Peržiūrėkite daugiau patarimų, kaip dalytis savo pasiekimais .

Pasirinkite galingus žodžius

Atsargiai: nesiremkite pasirinkdami žodį. Medžiojant įkyriems, neįprastiems žodžiams, nereikia atsisakyti tezauro! Tačiau atminkite, kad kai kurie žodžiai yra tiesiog labiau jaudinantys nei kiti – štai keletas rekomenduojamų galios žodžių, kuriuos reikia naudoti jūsų CV .

Peržiūrėkite darbo aprašymus, ar nėra žodžių, kurie vėl naudojami dokumente. Stenkitės juos labiau varijuoti. Pavyzdžiui, vietoj „valdoma“ pabandykite „prižiūrima“ arba „koordinuojama“.

Yra keletas žodžių, kurie dažnai iškyla atnaujinant. Pagalvokite: „komandos žaidėjas“ arba „orientuotas į detales“. Šie žodžiai ir frazės gali paslėpti vadybininkų samdymą. Apsvarstykite būdus, kaip galite parodyti, kad turite šiuos įgūdžius, o ne nurodykite, kad juos turite. Pvz., Užuot sakęs „į detales orientuotas“, galbūt turėtumėte užrašyti tašką apie „išleisti švarų kodą ir padėti kitiems susekti mažas kodo klaidas“.

Viena įspėjamoji pastaba: jūsų darbas atrodo įspūdingas ir prasmingas – tada gali pasigirti. Jei sufleruojate atpažįstamas pozicijas per daug geriausių kalbų, tai tikrai gali suirzti ir priversti jus atrodyti kvailai. Įdarbinimo vadybininkas žinos, ką reiškia, jei jūsų pareigybės pavadinimas yra „padėjėjas“ arba „vadybininkas“, o atsakomybės sunkinimas supykstant kalbai nepadės surengti pokalbio.

Ir tikrai, nebūkite apgaulingi ar nesąžiningi. Gulėjimas dėl jūsų gyvenimo aprašymo gali kainuoti jums darbo galimybę ir netgi yra pagrindas atleisti iš darbo, jei melas atrandamas po to, kai esate įdarbintas. Štai daugiau informacijos apie tai, kodėl svarbu, kad jūsų gyvenimo aprašymas būtų sąžiningas .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *