Kā uzrakstīt efektīvu Resume

Posted on

 Kā uzrakstīt efektīvu Resume

Kas ir CV un kāpēc tā ir nepieciešama, ja esat darba meklēšanā? Atsākt ir rakstisks apkopojums jūsu izglītību, darba pieredzi, akreditācijas datus un sasniegumiem. Lielākā daļa profesionālo pozīcijas pieprasīt pretendentiem iesniegt CV un motivācijas vēstuli, kā daļu no pieteikšanās procesu.

Daudzos gadījumos, jūsu atsākt ir pirmais dokuments, iznomājot pārvaldnieks apskatīsim, pārskatot jūsu pieteikumu, un tāpēc ir patiess “pirmais iespaids.” Tātad, tas ir svarīgi, lai laiku un pūles, lai izstrādātu un uzturētu atjauninātu, precīzu CV.

Vai jūs rakstāt savu pirmo CV, vai arī jūs neesat atjauninājis savu profilu, bet, un tai ir atsvaidzinoša, šeit ir soli pa solim, rakstot CV, kas palīdzēs jums iegūt darbu vēlaties.

Pārskatiet mērķis CV

Domājiet par atsākt kā “pašreklāma”, kas rezumē savu pieredzi vienā lapā. Jūsu CV ir viens no svarīgākajiem gabalus jūsu darba pieteikumu. Tas dod iznomājot pārvaldnieks pārskats par kvalifikāciju jums ir par darbu, par kuru jūs esat piesakās.

Jums vajadzētu arī iepazīties ar starpību starp CV un motivācijas vēstuli:

  • Atsākt parasti nosūta ar pavadvēstuli, kas ir dokuments, kas sniedz papildu informāciju par savām prasmēm un pieredzi vēstules veidā.
  • Atsākt ir īss, bieži aizzīmēm kopsavilkums, bet pavadvēstuli izceļ un izvērsts noteiktām īpašībām vai sasniegumiem, kas varētu būt unikāls ideāli aktīvi konkrētajam darbam.

Sāciet ar Doing smadzeņu dump par savu pieredzi

Efektīvs atsākt izklāsta kopsavilkumu kvalifikāciju, kas būs push iznomājot pārvaldnieks, vai darba devējam, lai pārvietotos uz priekšu, un aicinām jūs intervēt par pozīciju.

Kā arī informācija par prasmēm, izglītību un darba vēsturi, atsāk var būt arī izvēles sadaļas, piemēram, mērķi, kopsavilkuma paziņojumu, prasmes vai karjeras nokrāsu. Šajās sadaļās var pievienot pēc tam, kad esam apkopojuši visu faktisko informāciju, jums ir nepieciešams uzskaitīt savā CV.

Daudziem cilvēkiem, tas var būt noderīgi, lai sēdēt ar pildspalvu un papīru vai tukšu Word dokumentu, un pierakstītu savu darbu vēsturi no sākuma līdz beigām. Protams, ja jums ir bijis darbaspēka daudzus gadus, tas nav būs laika patēriņu, lai jūs varētu izvēlēties, lai koncentrētos uz savu izcilāko un attiecīgajām pozīcijām.

Izveidojiet sarakstu ar savu darba pieredzi

Nav svarīgi, jūsu pieeja, jūsu mērķis būs sagatavot hronoloģisku sarakstu pieredzi, kas attiecas uz darbu, jūs, kas attiecas uz. Lai gan tas būtu jākoncentrējas uz profesionālo darba pieredzi, var iekļaut arī balvas vai apbalvojumus, brīvprātīgo vai kopienas pieredzes, post-grad kursa darbu, un prasmes, kā arī jūsu koledžas izglītību, ko var pārvietot uz leju jūsu atsākt, kad jūs saņemsiet savu pirmais darbs pēc koledžas.

Kad jūs strādājat savu smadzeņu dump, pārliecinieties, lai iekļautu uzņēmuma nosaukumu, tā atrašanās vietu, datumu nodarbinātības, kā arī vairākas aizzīmes, kas raksturo jūsu lomu un atbildību par katru pozīciju, kādu sarakstu. Kaut arī jums var būt nepieciešams, lai paplašinātu uz aizzīmēm vēlāk, jums būs nepieciešams šo informāciju minimumam.

Koncentrējieties uz savu sasniegumu

Rakstot aprakstus darbiem esat tur, koncentrējoties uz to, ko jūs paveikts katrā pozīcijā, nevis to, ko jūs. Listing skaitliskus sasniegumus skaitliskā veidā (palielināja pārdošanas apjomu par 20%, samazinātas izmaksas par 10%, piemēram) palīdzēs jūsu CV izceļas.

Noteikti saskaņot šos panākumus ar kritērijiem darba devēja vēlas ar darba piedāvājumu.

Ja tas ir izaicinājums (un tas var būt!), Uzrakstīt CV aprakstus, kas būs nozvejas uzmanību iznomājot pārvaldnieks, pārskatīt šos padomus par to, kā padarīt savu CV darba vēsture skaņu labāk – un iegūt jums noplūktiem uz interviju.

Ko mitēties savu CV

Ir dažas lietas, kas nepieder uz atsākt darbu. Ko jūs izslēgt, ir tikpat svarīga kā tas, ko jūs iekļaut. Ideāli, jūsu CV jāatspoguļo pieredze, kas attiecas uz darbu jūs piesakāties, lai, un parasti ne vairāk kā desmit līdz piecpadsmit gadus agrāk. Tā kā jūsu CV būtu, ja iespējams, ne ilgāk kā vienu vai divas lapas, jums var būt nepieciešams, lai Nix noteiktus objektus.

Piemēram, ja jūs pārņēma darbu, un tikai palika tur uz mēnesi, vai arī tā, jūs nevēlaties, lai iekļautu šo nostāju. Ja esat bijis no koledžas jau vairāk nekā piecus gadus, tas ir vispār labākais, lai novērstu jebkādus prakses esat bijusi, pieņemot, ka jums ir cits profesionāls darba pieredzi, lai aizpildītu plaisu.

Tomēr šis ir gadījums, kad jūs vēlaties izmantot savu veselo saprātu. Ja jūs devās uz koledžu par mārketinga un bija mārketinga prakses savu vecāko gadu, pēc tam strādāja kā serveri tuvāko gadu laikā, jūs vēlaties, lai iekļautu savu mārketinga praksi.

Galu galā, jūs vēlaties, lai mēģinātu panākt līdzsvaru starp ieskaitot pieredzi, kas ir gan savlaicīga un atbilstoša.

Izvēlieties Atsākt stils

Ir vairāki galvenie veidi, atsāk izmanto, lai pieteiktos vakanču. Pirms jūs pavadīt laiku rakstot visas detaļas ap katru pozīciju jūs esat bijis, jums vajadzētu izlemt, kāda stila atsākt lietot, jo tas var ietekmēt to, kā jūs raksturotu, organizēt un uzskaitīt jūsu pieredze, izglītība, prasmes, kvalifikācija, un citi akreditācijas dati nodarbinātību.

Jūsu iespējas ir šādas:

  • Hronoloģiski – Visbiežāk CV veids, kurā jūs sarakstu jūsu darba pieredze apgrieztā hronoloģiskā secībā, sākot ar visvairāk vismazāk nesen.
  • Funkcionālā – funkcionāla atsākt koncentrējas uz savām prasmēm un spējām, nevis jūsu darba vēsturi.
  • Kombinācija – Šī atsākt veids uzskaita savas prasmes un pieredzi, pirms jūsu darba vēsturi.

Kuru Atsākt veids ir piemērots tieši Jums?

Kura atsākt veids, kuru vajadzētu izmantot jūsu darba meklēšanu? Tas atkarīgs no tā, ko jūs cenšaties paveikt. Jebkura atsākt mērķis ir parādīt, iznomājot pārvaldnieks prasītāja stiprās, prasmes un pieredzi, kā īsā laikā, jo iespējams. Saskaņā ar kādu pētījumu, vervētāji tērēt mazāk kā sešas sekundes, izskatot CV, pirms pāriešanas uz nākamo, tāpēc tas ir jūsu interesēs, lai savus labākos īpašības un sasniegumus redzamā pozīcijā lapā.

Turklāt, funkcionālās vai kombinācija atsāk var būt noderīgi arī, ja jūs cenšaties pievērst lasītāja uzmanību prom no kaut – proti, lieli trūkumi jūsu darba vēsturi vai apvedceļu stāšanās nesaistītiem jomās.

Sākt sagatavošanas savu CV

Kad esat nolēmis par atsākt veida, ir pienācis laiks, lai sāktu rakstīt savu CV. Jums nav jāsāk no nulles. Vispirms pārskatiet piemērus par atlasīto atsākt veidam. Pēc tam izvēlieties veidni, kuru varat kopēt un ielīmēt dokumentā, un pēc tam aizpildīt ar savu darbu vēsturi.

Neatkarīgi no atsākt izvēlaties veidu, mērķis ir pielāgot savu CV uz darbu jūs piesakāties uz. Lai gan tas ir pilnīgi pieņemami izmantot atsākt veidni, kas jums pielāgot, lai ietilptu katru darba apraksts, tā ir slikta ideja, lai nosūtītu to pašu precīzu CV vairākiem atverēm, pat vienā un tajā pašā laukā.

Jūsu mērķis ir, lai uzrakstīt savu CV ar gan roboti un cilvēkiem prātā. Daudzas organizācijas izmanto pieteikuma uzskaites sistēmas, lai kārtotu un PIA atsāk, pirms iznomājot vadītājiem kādreiz apskatīt tos. Tas nozīmē, ka jūs varētu būt labāko pieredzi un kvalifikāciju, kas visu laukā kandidātiem, un diezgan pienācīgas CV līdztekus, bet jūsu informācija izkrist caur plaisām, ja jūsu CV nesatur pareizos atslēgvārdus. Laba atslēgvārdi attiecas ne tikai uz savu pieredzi, bet darba aprakstu norīkošanu, kā arī.

Formāts savu CV

Kad esat uzrakstījis un organizē savu informāciju saskaņā ar atsākt esat izvēlējies veidu, pārliecinieties, formatēt, saskaņā ar tipisku profesionālajiem standartiem. Jums vajadzētu izmantot konsekventu atstarpes visā, un vienmērīgi izmēra peļņu uz visām pusēm, ja iespējams. Tas parasti ir labākais, lai stick ar savu vārdu procesors noklusējuma iestatījumiem, bet dažos gadījumos, ja sarukt peļņu kreisajā, pa labi, augšā un apakšā, tas var palīdzēt iegādāties vairāk vietas, lai atbilstu jūsu CV uz vienas lapas.

Lai gan vizuāli vai Infographic atsāk kļuvuši moderns dažās nozarēs, tas vienmēr ir droši bet stick ar tradicionālo formatējumu: balta lapa, melnā krāsā, lasāmā fontu. Izvēlieties pamata fontu, piemēram, Arial, Times New Roman, Calibri, Helvetica vai Gruzijā. Ideāli, jūsu fonta izmērs nedrīkst būt lielāks par 12 un ne mazāka kā 10,5.

Pat ja jums ir tikai sūtīt kopijās digitāli, tā ir laba ideja, lai izdrukātu savu CV (kā tas ir iespējams, ka īri vadītājiem var darīt), lai pārliecinātos, ka tas drukā uz vienas lapas, un ir viegli lasīt drukātā formā. Lasīšana pa drukāto kopiju jūsu CV palīdzēs arī nodrošināt, ka ir pietiekami daudz balto laukumu lapā, un tas izskatās profesionāli.

Korektūru, Korektūru un Korektūru atkal

Nav pat profesionāli korektori var viegli korektūru savu darbu. Kad esat veicis drukas kļūdu, tas ir grūti noķert to pats. Šī iemesla dēļ, tas ir laba ideja, lai būtu viens vai divi uzticami draugi apskatīt savu CV, pirms nosūtāt to izskatīšanai.

Domājiet par savu CV, kā aktuālu dokumentu

Īstermiņā, jums vajadzētu nomainīt savu CV, pamatojoties uz katru darbu, ko lietojat. Piemēram, ja vienu pozīciju, ja piesakāties uz šķiet sver noteiktu atbildību vai koncentrēties pār otru, jums vajadzētu būt pārliecināts, ka jūsu CV rada savu pieredzi šajā jomā.

Tajā pašā laikā, jums vajadzētu atjaunināt savu CV ar savu pieredzi, kā tas attīstās, pievienojot jaunas prasmes, ko esat iemācījušies, kursi, ko esat veicis vai balvas jūs uzvarēja.

Tas ir daudz vieglāk, lai atjauninātu savu CV periodiski nekā visu uzreiz, tāpēc pat tad, ja esat nodarbināts, iestatīt atgādinājumu, lai atsvaidzinātu savu CV ik pēc trim mēnešiem, bet informācija joprojām ir svaigs savā galvā. Tas padarīs jūsu nākamais darba meklēšanu daudz vieglāk, ja jūs nolemjat, lai pārslēgtos uzņēmumiem vai karjeru nākotnē.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *