Curriculum Vitae (CV), paraugi un rakstīšana padomi

Posted on

Curriculum Vitae (CV), paraugi un rakstīšana padomi

Piesakoties dažām pozīcijām ASV, kā arī darbu starptautiskā līmenī, jums var būt nepieciešams iesniegt CV, nevis atsākt. Curriculum vitae, vai CV ietver vairāk informācijas, nekā jūsu tipisks CV , ieskaitot informāciju par savu izglītību un akadēmisko sasniegumu, pētniecības, publikācijas, apbalvojumi, piederības, un daudz ko citu.

Šeit jūs varat pārskatīt Curriculum Vitae paraugus, uzzinātu par  atšķirību starp CV un CV , un apkopot padomus un konsultācijas par to, kā rakstīt CV.

Ko Iekļaut Curriculum Vitae

Curriculum vitae, ko parasti sauc par “CV” ir garāks (divas vai vairākas lappuses), detalizētāka konspekts nekā atsākt. Jūsu CV ir jābūt skaidri, pilnīga un up-to-dienu ar pašreizējo nodarbinātības un izglītības informācijas.

Turpmāk ir piemēri, informāciju, kas var tikt iekļauti savā curriculum vitae. Elementi, kas jums ietver būs atkarīgs no tā, ko jūs piesakāties, tāpēc pārliecinieties, lai iekļautu visbūtiskāko informāciju, lai atbalstītu savu kandidatūru savā CV.

 • Personas dati un kontaktinformācija.  Vairums CV sākt ar kontaktinformāciju un personas datiem bet rūpēties, lai izvairītos no liekas detaļas, piemēram, reliģisko piederību, bērnu vārdi, un tā tālāk.
 • Izglītība un kvalifikācija . Noteikti norādiet nosaukumus institūciju un datumiem apmeklēja apgrieztā  secībā: doktora, maģistra, bakalaura līmeņa.
 • Darba pieredze / nodarbinātības vēsturi . Visplašāk pieņemts stils darba stāžs ir  hronoloģiskā curriculum vitae . Jūsu  karjera vēsture  tiek pasniegta apgrieztā hronoloģiskā secībā, sākot ar visvairāk nesenā iecelšana. Vairāk uzsvars / informācija jāievieto jūsu jaunākajiem darbiem.
 • Prasmes . Iekļaut datorprasmes, svešvalodu zināšanas, kā arī jebkuru citu jaunāko apmācību, kas ir atbilstoša loma pieteikumu.
 • Apmācība / Graduate Lauka / Study Abroad
 • Disertācijas / Tēzes
 • Pētījumi pieredze
 • Mācību pieredze
 • Publikācijas
 • Prezentācijas, lekcijas un izstādes
 • Stipendijas, stipendijas, un palīga
 • Apbalvojumi un apbalvojumus
 • Tehniskās, datoru, un valodu prasmes
 • Profesionālās licences, sertifikātus un dalības

Ko neiekļaut

Nav nepieciešams, lai iekļautu savu foto, jūsu  algas vēsturi , iemesls beidzāt savu iepriekšējo pozīciju, vai atsauces CV iesniegto darbu ASV. Atsauces jāuzskaita atsevišķi , un, ņemot vērā darba devējiem, pēc pieprasījuma.

Piezīme : Prasības starptautisko CV atšķiras, un ir atkarīga no valsts, uz kuru piesakāties.

Citās valstīs, var būt nepieciešama privāto informāciju, piemēram, jūsu dzimšanas datums, pilsonība, ģimenes stāvoklis, cik daudz bērnu jums ir, un fotogrāfijas.

Cik ilgi CV Be?

Labs, ierakstu līmeņa curriculum vitae būtu vēlams aptvert divas līdz trīs lapas (CV uz vidēja līmeņa speciālisti, jo īpaši akadēmisko aprindu un medicīnas pētniecības lomu, var darboties ilgāk). Mērķis ir nodrošināt, ka saturs ir skaidrs, strukturēts, kodolīgu un atbilstošiem. Izmantojot aizzīmēm nevis pilnos teikumos var palīdzēt samazināt vārdu izmantošanu.

Curriculum Vitae Sample

Turpmāk ir curriculum vitae piemērs sākuma līmeņa kandidātu fakultātes pozīciju ASV. Šajā CV ietver nodarbinātības vēsturi, izglītību, kompetenci, balvas, prasmes un personīgās intereses.

Gloria Gonzalez
3204 Windover Way
Houston, TX 77204
ggonzalez@email.com
000.123.4567 (Cell)

pētniecības intereses

Hispanic Literatūra, Latīņamerikas literatūra, Peninsular Literatūra

IZGLĪTĪBA

Ph.D. spāņu (ASV Hispanic literatūra) , 2016 – University of Houston.
Disertācijas: Kihots atdzimis: Wanderer ASV latīņamerikāņu literatūrā . Sancho Rodriguez, priekšsēdētājs

MA spāņu, jūnijs 2013 – University of Houston

BA spāņu valodā, līdz 2011. gada jūnijam – University of Houston

AMATI

Papildinājums Lektors: University of Houston departamenta Hispanic studiju 2016 septembra līdz šim brīdim.

PUBLIKĀCIJAS

grāmata

Gonzalez, Gloria. Kihots Reborn: Wanderer ASV latīņamerikāņu literatūrā. New Haven: Yale University Press (gaidāmā)

Recenzējamos žurnālos

Gonzalez, Gloria. “Meksikas Imigrantu stāsti no Central Valley,” Lady Liberty Vēstnesis, 6 (1): 24-41.

Gonzalez, Gloria. “Salīdzinot latīņamerikāņu un Eiropas imigrants pieredze ar Story” Hispanic Literatūra Šodien 12 (3): 25-35.

Gonzalez, Gloria. “Ilgas Be Free: 3 Hispanic Sieviešu Diaries” Hispanic Literatūra Šodien: 11 (2): 18-31.

Konferences referāti

 1. Gonzalez, Gloria. “Stāstu metodes Centrālajā ielejā.” Spāņu Storytelling asociācijas ikgadējā konferencē, San Francisco, CA
 2. Gonzalez, Gloria. “Kad kultūras Merge. Temati atstumtības meksikāņu amerikāņu literatūrā” US Hispanic Literatūra ikgadējā konferencē, Tucson, AZ.

pedagoģiskā darba pieredze

Papildinājums lektors University of Houston

 • Meksikas-Amerikas literatūra, spāņu 3331
 • Sievietes Hispanic literatūrā, spāņu 3350
 • Spāņu-amerikāņu Short Story, spāņu 4339

Absolvents Mācību asistents, Ziemeļrietumu universitātes

 • Pamatskolas spāņu 1501, 1502, 1505
 • Intermediate spāņu 2301, 2302, 2610

Apbalvojumus / APBALVOJUMI

Meksika Study Abroad Vasara Grant, 2016
UH Mācību Awards 2015, 2016, 2018
Disertācija stipendiju 2015.

VALODAS

Angļu (dzimtā)
Spanish (divvalodīgs mutiska un rakstiska plūdums)
Klasiskais latīņu (rakstiska)

Dalība / piederību

Nacionālā asociācija Latino Mākslas un kultūras
Asociación Internacional de Literatura y Cultura Femenina hispanica
Modern Valodas asociācija

Curriculum Vitae Writing Tips

Ir vairākas versijas par Jūsu CV
Nerakstiet vienu CV un izmantot to par katru pozīciju jūs piesakāties uz.

Svarīgi : Have mērķtiecīga un vērsta versijas savu CV, un tos izmantot atbilstoši.

Raksti īsi 
Ja iespējams, mēģiniet, lai saglabātu savu CV īss un kodolīgs. Iekļaut kopsavilkumus savu nodarbinātības un izglītības jomā, nevis daudz detaļas. Izmantojiet oficiālu (nav slengs vai saīsinājumi) valodu, rakstot vienkārši un skaidri.

Pateikt patiesību 
Tas var būt vilinoši pār-poļu CV un padarīt mūsu izglītības kvalifikāciju vai darba vēsture skaņa nedaudz labāk, nekā viņi ir. Ja jūs mēģināt stiept patiesību par jūsu darba vēsturi – nav. Tas nāks atpakaļ spokoties jums.

Lielākā daļa darba devēju veikt atsauces un fona pārbaudes, un, ja jūsu CV neatbilst jūsu faktisko darba vēsturi vai izglītību, jūs, visticamāk, get nozvejotas kādā brīdī – vai nu jums būs samazināt par kandidātu vai jūs saņemsiet karsētie, ja Jums ir jau ir darbā.

Pārbaudiet Format
Paskaties formātu jūsu curriculum vitae. Vai ir daudz balto laukumu? Vai tas ir pārblīvēta? Vai jūsu formatējumu konsekventu (treknrakstā, kursīvā, atstarpes, utt), un ir kopējā aina, ka jūsu CV sniedz profesionālu un pulēta vienu?

Pierādījums Jūsu Curriculum Vitae
Divreiz pārbaudiet savu CV uz typos un gramatikas kļūdas. Tad palūdziet, lai kāds cits to pārskatīt jums – tas bieži vien ir grūti noķert savas kļūdas.

Kad Izmantojiet Curriculum Vitae vietā CV

Amerikas Savienotajās Valstīs, curriculum vitae tiek izmantots piesakoties akadēmisko, izglītības, zinātniskās vai pētniecības pozīcijām. Curriculum vitae var izmantot arī pieteikties stipendijas vai dotāciju. Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā vai Āzijā, darba devēji var gaidīt, lai saņemtu curriculum vitae, nevis atsākt.

Izvēlēties piemērotu Curriculum vitae formāts

Pārliecinieties, ka jums izvēlēties curriculum vitae formātā, kas ir piemērots pozīciju jūs piesakāties. Ja jūs piesakāties sadraudzībā, piemēram, jums nav nepieciešams iekļaut personisko informāciju, kas var tikt iekļauti starptautiskā CV.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *