Kādas sarunu prasmes, un kāpēc tie ir svarīgi, lai darba devējiem? Sarunas laikā darba kontekstā tiek definēta kā process, cenšoties panākt vienošanos starp divām vai vairākām personām, kas ir abpusēji pieņemama.
Sarunas parasti iesaista daži dot-un-veikt vai kompromisu starp pusēm. Tomēr apspriestie nolīgumi nav obligāti iesaistīt abas puses atbilst vidū, jo viena no pusēm varētu būt vairāk sviras, nekā citi.
Sarunas varētu izraisīt oficiālus nolīgumus (vai līgumu), vai var dot mazāk formālu izpratni (kā mutiskas vienošanās) par to, kā novērst problēmu vai noteiktu rīcību.
Darbs un kuras pieprasa sarunu vešanas prasmes
Ir daudz dažādu darbu, kur sarunu prasmes tiek vērtētas, tostarp pārdošanas, vadības, mārketinga, klientu apkalpošanas, nekustamo īpašumu un tiesībām. Tomēr kopumā, ir iespēja vienoties par risinājumu, ir pareģotājs darbavietā panākumus.
Ko darba devēji Vēlies
Kad esat intervijas ar potenciālo darba devēju, ir gatava dalīties piemērus jūsu pārrunu prasmes, ja tie ir nepieciešami, lai darbu, par kuru jūs tiekat uzskatīts. Tas ir īpaši svarīgi, ja “spēcīgi sarunu / starpniecības prasmes” ir vienība, kas īpaši uzskaitīti zem sadaļā Prasības darba sludinājumu, kurā jūs piesakāties.
Kad jūs raksturotu piemērus par to, kā jūs esat efektīvi izmantot sarunu prasmes pagātnē, paskaidrojiet, kā jūs ievērots četru kopīgo soļiem sarunu darbavietā, atbildot uz šādiem jautājumiem:
Plānošana un sagatavošana: Kā jūs esat apkopot datus, lai izveidotu savu lietu veiksmīgai sarunu? Kā jūs definētu savu mērķi un citu iesaistīto pušu?
Atvēršanas diskusiju: Kā jūs veidot rapport un izveidot pozitīvu signālu par sarunu?
Kaulēšanās fāze: Kā jūs šo argumentu un atbildēt uz iebildumiem, vai pieprasījumiem koncesiju?
Noslēguma fāze: Kā jūs un citi dalībnieki zīmogs jūsu piekrišanu? Kurš no jūsu mērķiem jūs sasniegt? Ko koncesijas jūs darīt?
Darbinieks-to-devēja Sarunas
Visā savas karjeras, jums būs nepieciešams, lai laiku pa laikam sarunas ar darba devēju vai vadītājs. Pat ja jums ir apmierināti ar savu darbu, kādā brīdī jūs apzināties, ka jums ir pelnījuši paaugstināt, nepieciešama darba procesu izmaiņas, vai vēlaties veikt papildu atvaļinājumu laiku vai slimības atvaļinājumu. Tipiski darbinieks-to-devēja sarunas ietver:
- Sarunu algu piedāvājumu pēc izvēlētas jaunu darbu
- Sarunu atvaļinājumu vai grafiku brīvdienas
- Sarunu noteikumus šķiršanās ar darba devēju
- Sarunu elastīgāku darba grafiku
- Izkopt arodbiedrības līgumu
- Sarunu līgumu par konsultāciju vai ārštata pakalpojumi
Darbinieks-to-Darbinieka Sarunas
Vai jūsu darbs prasa komandas darbu, vai tu esi vadošā amatā, jums ir jāspēj komunicēt ar saviem vienaudžiem, padotajiem, priekšniekiem un kolēģiem. Šeit ir daži gadījumi darbinieks-to-darbinieks sarunu:
- Sarunu lomas un darba slodzi laikā projekta komanda
- Sarunu projekta termiņu ar savu priekšnieku
- Problēmu konflikti
Darbinieku līdz trešo pušu sarunām
Atkarībā no jūsu darbu, jums var tikt aicinātas konstruktīvi risināt sarunas ar cilvēkiem ārpus jūsu uzņēmuma vai firmas. Ja esat pārdevējs, tas var ietvert sarunas labvēlīgus B2B vai B2C līgumus ar klientiem. Ja jums ir iegādāties pienākumi, jums būs nepieciešams iegādāties, un vienoties ar piegādātājiem par izmaksu taupīšanas piegādes līgumiem. Un, protams, ja jums ir jurists vai paralegal, sarunas ar pretējās padomu, un tiesu darbiniekiem, ir dota.
Pat darbavietu, piemēram, mācību prasa zināmu, ja ne par sarunu, tad tās tuvu radinieku, starpniecību. Skolotāji bieži strukturēt mācību līgumus ar saviem skolēniem. Un vecākiem komunikācija bieži prasa pārliecinošu starpniecības prasmes, kā arī. Piemēri darbinieks-to-trešo pušu sarunās ietver:
- Sarunu ar klientu pa cenu un noteikumiem par pārdošanu
- Sarunu izlīgumu ar pretinieku advokātu
- Sarunu pakalpojumu vai piegādes līgumus ar piegādātājiem
- Izlīguma ar skolēniem par nodarbību plāna mērķiem
Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor’s degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.