Nasıl Davranışsal Görüşme soruları cevap için

Posted on

Nasıl Davranışsal Görüşme soruları cevap için

Çoğu işe yöneticileri, kendi yürüttükleri her iş görüşmesinde en az birkaç davranışsal sorularını içermektedir. Eğer soruların bu tür istendiğinde, ne bekleyebilirim? davranışsal iş görüşmesi, görüşmeci geçmiş iş deneyimlerinin hakkında sorular sorar. Örneğin, o ya da “Bana bir çalışan ile arasındaki çatışma bir örnek verin“işte çok sayı olan bir zamanı anlat”diyebilir. Nasıl çözdün?”

Bu yaklaşımı kullanmak İşverenler aday iş için gerekli beceri ve yeteneklere sahip kanıtlıyor somut kanıtlar arıyorlar. davranışsal mülakat sorusu arkasındaki fikir Geçmişteki davranışlar gelecekteki davranışları bir göstergesi olmasıdır. Eğer kiralanabilir olsaydı nedenle, geçmişten örnekler işveren benzer bir durumun üstesinden nasıl bir fikir vermek.

Sen Sorulan Could Be Ne

Görüşmeciler davranışsal çeşitli sorular yaratabilir. mülakat sorulara örnekler “Bana sen verimliliği artırmak için iyi bir performans sergilemeyen nden motive nasıl bir örnek verebilir misiniz?” dahil ve “Eğer başarılı bir yazılım halihazırda bir zaman tarif edin.”

İşverenler Geçmişinden gelen bir deneyimin ayrıntılı bir açıklama için arıyoruz. Onlar deneyim oldu bilmek istiyorum ve onunla nasıl ele. Yanıtlarınız görüşmeyi iş yerinde proje ve sorunlarını nasıl ele bir göstergesi verecektir.

Nasıl hazırlanır

Adaylar kala bir görüşme istenir olası tüm soruları önceden tahmin etmesi imkansız. Birçok dikkatinizden sebebiniz olan iş özgü olacaktır. Ancak, dikkatli bir iş listeleme gözden geçirilmesi ve ortak davranış mülakat soruları listelerini gözden geçirerek, büyük olasılıkla sorular hazırlanabilirsiniz.

Bir röportajda girmeden önce, o pozisyon için ideal bir aday nitelikleri belirlemek için zaman ayırın. niteliklerin listesi için iş listeleme bakın ve işveren bir iş adayı ne istediğini olarak size bir ipucu vermek anahtar kelimeler için tarayın. Sonra iş için gerekli niteliklere sahip eşleşecek, bu nedenle işveren arayan tecrübe ve niteliklere ilişkin örneklerle hazırlanmış ediyoruz.

iş reklam içinde herhangi ipuçları arayan ek olarak, zaman yeterse, alanında profesyonel kişiler ile davranış bilgilendirme görüşmeleri tercih becerileri, bilgi tabanları, ve işin bu tür başarılı çalışanların kişisel nitelikleri ile ilgili olarak giriş almak için eğer.

Eğer istenebilir soruların duygusu aldıktan sonra, bir sonraki adım, bir iş için gerekli beceri ve niteliklerini geliştirmek yardımcı olmuştur geçmiş deneyimlerden örnekler ile gelip olacaktır. size hedef işi için güçlü bir aday yapıyor yedi ila 10 anahtar varlıkların bir listesini oluşturun. Her varlık için, gücü bazı durumlarda değer katmak için kullandık nasıl bir kıssa veya hikaye uydur. Sen bir çalışan, öğrenci, gönüllü veya stajyer olarak rollerden anekdotlar kullanabilirsiniz.

Nasıl Davranışsal Görüşme soruları cevap için

davranışsal mülakat sorulara yanıt uygularken, YILDIZ görüşme tepki tekniği ne denir aşağıdaki düşünün. Bu iş yerinde geçmiş davranışları ile ilgili sorularını yanıtlayan dört adımlı bir tekniktir:

  • (S) Durum. Durumu açıklayacaktır veya sahne ayarlamak. Çalıştığın yeri veya verildi görevi açıklar.
  • (T) görev. Eğer karşı karşıya geldiler konuyu veya sorunu tarif edin.
  • (A) Eylem.  Eğer durum müdahale veya sorunu çözmek için işlemi açıklamak. Bu göstermek istiyoruz anahtar varlık tanıtmak gerekir.
  • (R) sonuçları. Eylem oluşturulan sonuçları açıklayınız. Eğer bir şekilde şirket sorununu çözmek veya geliştirilmesine yardımcı açıklayın.

bir işveren size davranışsal mülakat soru soruyor düşünün, “Eğer iş yerinde bir durumu iyileştirmek için organizasyon becerilerini kullanılan bir zamanı anlat.” Olası bir cevap şöyle olurdu YILDIZ tekniği kullanılarak:

Ben Pazarlama Çözümleri asistan olarak işe aldı, ben yakında geçmiş kampanyalar hakkında bilgi almak için hiçbir kolayca ulaşılabilir sistem olduğunu öğrendik. Beş danışmanları her birinin kendi bilgisayar dosyalarını vardı. Hepimizin personel tarafından ulaşılabilir olur geçmiş kampanya malzemeleri ile paylaşılan bir çevrimiçi dosya sistemi hazırlamak direktörü önerdi. Ben dosyaları kategorize etmek konusunda fikirlerini almak için personelin her görüşme ve uygulanan bir sistem önerdi. Sistem başarılı oldu; dört yıl sonra hala yerinde. Müdürüm benim son performans inceleme benim zam nedenlerinden biri olarak bu başarı sözü.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *