Kas peaksite postitama oma CV TikToki?

Posted on

Kas peaksite postitama oma CV TikToki?

Kui kasutate TikToki, populaarset sotsiaalmeediarakendust, mis sisaldab lühikesi videoid, võite olla harjunud pidama seda meelelahutuseks, kus on palju uudiseid ja teavet. Kuid nagu ka teiste sotsiaalmeedia platvormide puhul, nagu Facebook , LinkedIn ja Twitter, saab TikToki ka teie tööotsingusse kaasata. Näiteks selliste hashtagide nagu #careertok ja #jobsearch järgimine viib lõputu TikToksi voogu, mis pakub nõuandeid ja näpunäiteid.

Et aidata teil kindlaks teha, kas TikTok on teie karjääri jaoks väärtuslik tööriist, käsitleme TikToki elulookirjelduste tööriista, oma CV sotsiaalvõrgustikku postitamise plusse ja miinuseid ning näpunäiteid selle tegemiseks.

Võtmed kaasavõtmiseks

 • Te ei pea oma CV-d TikToki postitama. See ei pruugi olla tööandjate jaoks kõige elujõulisem värbamisvahend (praegu), nii et kui teile meeldib paberkandjal CV, pidage sellest kinni.
 • TikToki CV-de loomine võib olla lõbus, tõstab paremini esile oma tugevaid külgi ja tõmbab tähelepanu. CV-de postitamine platvormile võib aga olla aeganõudev, pakkuda enda reklaamimiseks piiratud ruumi, viia erapoolikusse ega sobida teie isiksusega.
 • Nagu peaaegu kõik, mis on seotud teie tööotsimisega, soovite enne alustamist planeerida ja ette valmistada. Tea, mida kavatsete öelda, tehke visuaale ajurünnakuks ja veenduge, et olete enne filmimist ja jagamist heas keskkonnas.

TikTok jätkab

Paljud kasutajad ei skanni ainult passiivselt TikToki nõu saamiseks – nad kasutavad rakendust rakendustööriistana ja videote CV jagamiseks. 2021. aasta juulis käivitas TikTok pilootprogrammi nimega TikTok Resumes, et julgustada neid jõupingutusi ning tuntud ettevõtted, nagu Chipotle ja Target, kutsusid inimesi kandideerima rakenduse kaudu algtaseme ametikohtadele. 1

“Kui hakkate TikToki elulookirjelduste funktsiooni kasutama, katkestate liini ja teid kaalutakse intervjuude jaoks kiiremini kui lugematu arv tööotsijaid, kes arvavad, et see on moeröögatus,” ütles Rob Barnett, juhtivotsingu konsultant ja raamatu Next Job, Best Job autor: Peaküttide 11 strateegiat kohe tööle saamiseks

Näpunäide: sotsiaalmeediaplatvormid võivad olla teie tööotsingu jaoks suureks eeliseks – pidage lihtsalt meeles, mida teha ja mida mitte.

Kuid oma CV TikToki postitamisel on mõned potentsiaalsed varjuküljed – see taktika ei sobi kõigile. Näiteks kui te ei ole platvormi kasutaja, ei pruugi olla mõtet kontot luua ainult selleks, et tööle kandideerida.

Siit leiate lisateavet TikToki CV postitamise plusside ja miinuste kohta ning näpunäiteid, mida meeles pidada, kui kasutate rakendust tööotsingul.

TikToki CV postitamise plussid ja miinused

Siin on, mida meeles pidada enne oma CV postitamist TikToki.

Plussid

 • Nende loomine võib olla lõbus. Kui olete TikToki aktiivne kohalolek ja armastate platvormi kasutada, võib TikToki loomine olla suhteliselt lihtne ja see võib isegi tunduda lõbusam kui tavaline kaaskirjade kirjutamise rutiin.
 • TikToki CV-d võivad teie tugevaid külgi paremini esile tuua. “Erinevalt tavalisest CV-st aitavad videod teie isikupära ja enesekindlust esile tuua,” ütles Andrew Fennell, endine värbaja ja StandOut CV, elulookirjelduse ja karjäärinõustamise teenuse juht, The Balance’ile e-posti teel.
 • See võib olla asjakohane. Kindlasti, kui soovite töötada sotsiaalmeedias või ametikohtadel, mis hõlmavad suhtekorraldust või turundust, võib TikToki CV omamine olla viis oma tugevuste näitamiseks juhtide palkamisel. See võib toimida peaaegu prooviesinemisena või portfellina. „Paljud kaasaegsed tööd nõuavad märkimisväärset tehnilist oskusteavet, otsides neid, kes oskavad videoid monteerida, heli kokku lõigata ja asjad meelelahutuslikuks teha. Pikslite täiusliku TikToki loomine näitab teie loomingulisi teadmisi, ”ütles TikToki turundusagentuuri Online Optimismi tegevjuht Flynn Zaiger e-kirjas The Balance’ile.
 • TikToki CV-d võivad olla tähelepanu köitvad. Postitage TikToki CV-video ja “sellel on võimalus levida, seda jagatakse ja teie sihitava valdkonna inimesed võivad seda näha,” ütles Fennell. Lisaks saate oma unistuste ettevõttega ühenduse luua, kasutades hashtage ja asjakohaseid silte, ütleb ta.

 Miinused

 • Hoiduge võimalikust eelarvamusest. Kui jagate paberkandjal CV-d, ei näe tööandjad, milline te välja näete. (Välja arvatud harvad erandid, näiteks modelli- või näitlemistööle kandideerivate inimeste puhul, ei ole kohane oma CV-sse lisada fotosid.) „Paljud tööandjad on asunud aktiivselt tegelema CV-de eelarvamuste vähendamisega, kasutades töölevõtmise protsesse, mis eemaldavad soo, nimed või isegi hariduslikku tausta, et vähendada süsteemset eelarvamust, ”ütles Zaiger. Kuid video CV-ga näevad tööandjad teie välimust algusest peale. See võib lubada juhtide palkamisel teadlikku või alateadlikku eelarvamust – teie välimus võib siis olla tegur, kas tööandjad jõuavad või mitte.
 • See võib olla aeganõudev. TikToki videod on lühikesed, kuid sidusa ja töökohase sõnumi edastamine selle lühikese aja jooksul võib olla keeruline. Selle sekundi pikkuse video loomiseks võib kuluda tunde.
 • Ruumi on piiratud. Tavalistel paberil CV-del on inimestel mõnikord raskusi oma kogemuste vähendamisega. Mingil hetkel teie karjääris võib üheleheküljeline CV muutuda võimatuks. Nüüd mõelge oma kogemuse esiletõstmisele vaid sekunditega. See võib olla keeruline, eriti üksikasjalikumate ja tõsiste detailide puhul. “Kuigi TikTok suudab teie isikupära näidata, on sellises lühikeses klipis veidi raskem kasutada oma portfelli või kogemuse tõsisemaid aspekte,” ütles Zaiger.
 • Tööandjad ja värbamisjuhid ei pruugi seda isegi näha. Paljud inimesed võivad teie TikToki CV-d näha. Aga kas nad on õiged inimesed? Kui ettevõtte värbajad ja värbamisjuhid ei kuluta rakendusele aega töölevõtmisele mõeldes, ei pruugi te nende tähelepanu köita. Ja mõned tööstusharud ei pruugi TikToki CV-d pidada professionaalseks gambiitiks – mõelge õigusteadusele, meditsiinile, rahandusele, märgib Fennel.
 • See pole kõigile. Video CV ei pruugi teile kõige paremini sobida. “Kui te pole kaameras kindel, on parem seda meetodit mitte kasutada,” ütles Fennell.
 • Sa võid muutuda viiruslikuks. See võib olla proff, kui see tõmbab juhtide tähelepanu ettevõtetesse, kus soovite töötada. Fennelli sõnul on tagakülg see, et kui videot laialdaselt jagatakse, võite saada negatiivset tagasisidet.

Kui oma CV postitamine TikToki tunneb end veidi ebamugavalt, pole te üksi.

2021. aasta augustis 2021. aasta augustis läbi viidud Gen Z küsitluses, mille korraldas õpilasi kolledžite ja ettevõtetega ühendav veebiplatvorm Tallo, tundis 48% videote CV tegemise ideest end mugavalt ja 48% mitte. Ja ainult 26% vastajatest ütles, et postitaks oma CV TikToki platvormile.

Näpunäiteid oma CV postitamiseks TikToki

Kui postitate oma CV TikToki, pidage kindlasti meeles järgmist taktikat.

Harjutage enne postitamist

Ärge looge oma TikToki CV-d enne harjutamata, soovitab Fennell. Soovite, et teie sõnad oleksid “kokkuvõtlikud” ja “hästi struktureeritud”, ütles ta, eesmärgiga projitseerida teie isikupära, kuid hoida teie välimus professionaalsena.

Abiks võib olla skripti koostamine. “Kuigi mõned parimad TikTokid võivad tunduda spontaansed, tuleks TikToki jätkamine planeerida,” ütles Zaiger ja märkis, et öelda, mida soovite öelda, ei unusta te midagi olulist.

Kuid isegi kui töötate stsenaariumi kallal, püüdke kõlada loomulikult – mitte jäigalt ja liiga harjutatult. “Ära räägi nagu inimene kaamera ees. Suhtle täpselt nii, nagu räägiksite oma järgmise ülemusega näost näkku istudes,” ütles Barnett.

Tähtis: veenduge, et teie konto oleks avalik, et ettevõtted saaksid teie CV-d vaadata.

Kasutage visuaalide eeliseid

Minge kaamerasse rääkimisest kaugemale ja kasutage oma kandidatuuri toetamiseks kõiki võimalikke visuaale. “Kaasake pilte oma karjääri saavutustest (auhinnad, ajakirjandus, fotod jne) ja visuaalid, et tugevdada seda, mida ütlete, ” ütles Fennell.

Seadke lava

Mõelge ka sellele, mida kannate, mis on teie taustal ja milline on video üldine välimus. Ilmselgelt on TikTok CV postitamiseks tavaline meedium. Mõelge siiski sellele, millise mulje videoga jätate.

See võib tähendada väikeste investeeringute tegemist. “Helisev tuli või parem taust võib muuta amatööri ja professionaalse välimusega TikToki CV-d,” ütles Zaiger.

Olge esitletava suhtes ettevaatlik

Pidage meeles, et teie TikToki võivad näha käputäis inimesi, kuid see võib ka levida. Veenduge, et see esindaks teid õigel viisil ja et kui see pälvib suure vaatajaskonna tähelepanu, pole miski, mis võiks teid häbistada või ohtu tekitada. Fennelli sõnul peaksite olema kindel, et teie CV-video ei sisalda isikuandmeid, mida identiteedivargad saaksid kasutada.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *