Mūzikas skolotājs – alga, nepieciešamās prasmes utt

Posted on

Mūzikas skolotājs - alga, nepieciešamās prasmes utt

Mūzikas skolotāju īpašie pienākumi var atšķirties atkarībā no tā, vai viņi strādā skolā, instrumentu veikalā vai privāti. Viņi var iemācīt studentiem dziedāt, spēlēt mūzikas instrumentus, izprast mūzikas teoriju vai šo darbu kombināciju. Viņu karjeras ceļš ir atkarīgs no tā, kāda mūzikas mācīšana viņus visvairāk interesē.

Mūzikas skolotāju pienākumi un atbildība

Mūzikas skolotājiem var būt dažādi pienākumi atkarībā no tā, ko viņi māca un kur. Skolas mūzikas skolotāji parasti veic šādus pienākumus:

 • Māciet kori, grupu, orķestri vai visu kombināciju.
 • Darbs ar studentiem uz lugām, koncertiem un citiem pasākumiem, kas ietver mūziku.
 • Piešķiriet praksei un citiem ar mūziku saistītiem mājas darbiem un pārbaudiet studentus pēc viņu zināšanām.
 • Saglabājiet atzīmes, tikieties ar vecākiem un dalieties progresa ziņojumos.
 • Veiciet citas funkcijas tāpat kā skolotāji, piemēram, skolu un pusdienu telpas uzraudzību.

Būdami skolas mūzikas skolotāji, viņi pārvietojas starp klasēm, nodrošinot mūzikas apmācību. Precīzi mācību programmu, ko viņi aptver, nosaka skolas rajons un viņu mācītie līmeņi. Parasti liels uzsvars tiek likts uz vokālo apmācību un mūzikas teoriju.

Dažās skolās ir izvērstas mūzikas nodarbības, kas ir progresīvākas, piemēram, mācību instrumenti un vairāk darbojas mūzikas teorijā. Mūzikas skolotāji var būt atbildīgi arī par skolas mūzikas iestudējumu izstrādi vai skolas grupas vadīšanu.

Dažos mūzikas un instrumentu veikalos darbojas pašmāju mūzikas skolotāji. Šī iestatīšana var darboties dažādos veidos:

 • Neatkarīgi mūzikas skolotāji var iznomāt vietu veikalā, piemēram, neatkarīgs frizieris īrē telpas salonam, un paši noteikt cenas.
 • Darbinieki veikalā var iemācīt mūziku veikalā un dalīties ar ienākumiem uzņēmumā.
 • Iespējams, ka uzņēmumā personālam ir atvēlēti mūzikas skolotāji.

Šie mūzikas skolotāji var rīkoties ar vokālo apmācību, instrumentu mācīšanu vai abiem. Nodarbības var būt privātas vai grupas.

Piezīme: Neatkarīgi mūzikas skolotāji var strādāt noteiktās vietās, piemēram, īrēt vietu, kur viņi māca. Viņi var mācīt savās mājās vai ceļot uz studentu mājām.

Mācību priekšmeta ziņā strādāt par privātu mūzikas pasniedzēju ir tas pats, kas strādāt skolā vai biznesā; mūzikas skolotāji var iemācīt jebkuru mūzikas aspektu, kurā viņi ir visprasmīgākie, un justies ērti mācot. Šie mūzikas skolotāji ir pašnodarbināti. Viņi var mācīt pilnu slodzi vai arī mācīt mūziku kā otro darbu.

Mūzikas skolotāju alga

Mūzikas skolotājiem, kuri strādā skolas vidē, ir noteikta alga. Cita veida mūzikas skolotājiem parasti maksā par stundu. Maksa tiek noteikta, pamatojoties uz kursu apgabalā, lai viņi varētu konkurēt ar cenām, lai piesaistītu studentus. Viņi var sākt cenas zemākā spektra galā, lai izveidotu klientu sarakstu. Viņi var periodiski pārskatīt likmes pēc vajadzības.

Par privātajiem mūzikas skolotājiem , maksājums parasti tiek gaidīts, kad mācība ir dota vai pat pirms atkarībā no vienošanās starp skolotāju un klientu. Privātie mūzikas skolotāji parasti strādā šādi:

 • Gada vidējā alga : USD 106 933 (USD 51,41 / stundā)
 • Lielākā 10% gada alga : USD 130,998 (USD 62,98 stundā)
 • Apakšējā 10% gada alga : USD 78 000 (USD 37,50 stundā)

Avots : PayScale.com , 2019. gads

Skolas vai uzņēmuma nodarbināti mūzikas skolotāji nopelna šādus līdzekļus:

 • Gada vidējā alga : 41 234 USD (19,82 USD / stundā)
 • Lielākā 10% gada alga : 67 965 USD (32,68 USD / stundā)
 • Apakšējā 10% gada alga : USD 27 639 (USD 13,29 / stundā)

Avots : PayScale.com , 2019. gads

Svarīgi: skolās strādājošajiem mūzikas skolotājiem ir līgumi ar darba devējiem. Ja īrējat vietu mūzikas veikalā, lai vadītu nodarbības, rakstiski pastāstiet, kur ir sīki aprakstīta vienošanās, piemēram, īres maksa, paziņojuma summa, kas abām pusēm nepieciešama līguma atcelšanai, un tas, vai veikals veic komisiju par nosūtījumiem. Ja strādājat privāti, parasti starp skolotājiem un studentiem nav noslēgts līgums, taču ir ieteicams iesniegt maksājuma kvītis un rakstisku paziņojumu par politiku tādos jautājumos kā atcelšana.

Mūzikas skolotāju izglītība, apmācība un sertifikācija

Kvalifikācija, kas nepieciešama, lai kļūtu par mūzikas skolotāju, ir atkarīga no jūsu izvēlētā karjeras ceļa. Lai strādātu skolā, mūzikas skolotājam jāveic šādas darbības:

 • Izglītība : Nepieciešams akreditētas koledžas vai universitātes bakalaura grāds mūzikas izglītībā vai saistītā jomā. Kursa darbs var ietvert pamata izglītības nodarbības par klases vadīšanu un bērnības attīstību, kā arī ar mūziku saistītas nodarbības.
 • Apmācība : Mūzikas skolotājiem, kuri vēlas kļūt, būs jānovada novērošanas un studentu mācību stundas skolas vidē, un viņiem jāsazinās ar vietējām skolām, lai iegūtu apmācības un prakses iespējas.
 • Sertifikācija : lielākajā daļā skolu mūzikas skolotāji ir sertificēti. Izpētiet sertifikācijas prasības un programmas savā valstī. Jums būs jānokārto arī valsts eksāmens, lai mācītu vienā vai vairākos skolas līmeņos, atkarībā no mērķiem.

Piezīme. Ja esat pašnodarbināts vai vēlaties strādāt kādā biznesā, piemēram, mūzikas veikalā, sertifikāts var nebūt vajadzīgs. Tomēr, ja vēlaties gūt panākumus šajā jomā, jums būs jāpierāda savas zināšanas un prasmes klientiem un darba devējiem.

Mūzikas skolotāju prasmes un kompetences

Šis darbs parasti prasa šādas prasmes:

 • Organizatoriskās prasmes : spēja uzturēt un sekot līdzi studentu uzskaitei, klientu rēķiniem un privātām tikšanām, kā arī mācīt dažādas harmonijas, dziesmas un programmas visai skolai.
 • Starppersonu prasmes : spēja labi kontaktēties ar klientiem, studentiem, vecākiem un personāla locekļiem, vadot grupas vai individuālas nodarbības, rīkojot vecāku un skolotāju konferences vai mēģinājumus skolā.
 • Mūzikas prasmes : spēja dalīties ar mūziku un mūzikas zināšanām noteiktai vecuma grupai – gan skolā, gan privāti.
 • Pacietība un ieskats : spēja iemācīt dažāda veida izglītojamajiem uzlabot savas zināšanas un prasmes.
 • Līderības prasmes : spēja iegūt un noturēt studentu uzmanību grupā, orķestrī vai klasē.

Darba programma Outlook

Pēc ASV Darba statistikas biroja datiem , paredzams, ka skolotāju darba vietu skaits desmit gadu laikā līdz 2026. gadam pieaugs par aptuveni 8%, aptuveni tikpat strauji kā vidējais rādītājs visās profesijās. Pieaugot studentu skaitam, jāpalielina pieprasījums pēc skolu skolotājiem, taču nodarbinātības pieaugums dažādos reģionos būs atšķirīgs. Mūzikas skolotājs var pāriet uz mūzikas izglītības mācīšanu koledžas līmenī vai atgriezties skolā, lai vadītu vadīšanas nodarbības, lai kļūtu par skolas direktoru, ja tiek prasīts paaugstinājums.

Darba vide

Atkarībā no tā, vai mūzikas skolotājs strādā skolā vai uzņēmumā, vai arī privāti nosaka, kur viņi strādā. Skolas mūzikas skolotāji strādā klasēs, auditorijās vai pat ārpus telpām, trenējot un vadot grupas dalībniekus tādos pasākumos kā futbola spēles. Uzņēmumos nodarbinātie mūzikas skolotāji var strādāt uzņēmuma atrašanās vietā, piemēram, mūzikas veikalā, sniedzot norādījumus klientiem noteiktā telpā. Tie, kas sniedz privātu apmācību, var īrēt vietu, izmantot savas mājas vai apmeklēt klientus savās mājās.

Darba grafiks

Darba laiks mainās atkarībā no nodarbinātības veida. Mūzikas skolotāji, kas strādā skolās, māca skolas laikā, bet nestrādā, kad skolas ir slēgtas, piemēram, brīvdienās, svētku dienās un vasaras mēnešos. Tomēr šajā laikā skolotāji var izvēlēties strādāt vasaras skolas stundas vai privāti apmācīt studentus. Tie, kas strādā privāti vai uzņēmuma labā, var strādāt nepilnu vai pilnu darba laiku, vai arī viņiem tas var būt otrais darbs.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *