Kuidas kasutada enesehindamisskaala Tools valida Karjääri

Posted on

Kuidas kasutada enesehindamisskaala Tools valida Karjääri

Isikud, kes üritavad valida karjääri sageli ei tea, kas nad saavad teha testi, et neile öelda, mida amet on õige neid. Kahjuks ei ole ühe katse, mis võluväel ütlen teile, mida teha oma ülejäänud elu. Kombinatsioon enesehindamise , aga aitab otsusega.

Ajal enesehindamise etapi karjääri planeerimise protsessi , koguda teavet ise teha teadlikke otsuseid. Enesehindamine peaks sisaldama põhjalikku uurimist oma väärtusi , huve , isiksuse ja sobivuse .

  • Väärtused: asjad, mis on olulised, nagu saavutus, olekut ja autonoomia
  • Huvid: mida teile meeldib teha, st golfimängu, võttes pikki jalutuskäike ja Sõpradega
  • Isiksus: isiku tunnused, motiveerivad kõvakettad, vajaduste ja hoiakute
  • Võimekuse: tegevused, mida on hea, nagu kirjalikult programmeerimine ja õpetamist. Nad võivad olla nii füüsilised oskused või need omandatud koolitust ja haridust.

Paljud inimesed palgata karjäärinõustaja, et aidata neil seda protsessi ja hallata erinevaid enesehindamise varud. Järgneb arutelu erinevate vahendite, samuti mõned muud asjad, mida kaaluda, kui kasutate oma tulemusi valida karjääri.

väärtus Varud

Teie väärtused on arvatavasti kõige olulisem asi, mida kaaluda, kui nad valivad elukutse . Kui te ei võta neid arvesse, kui plaanite oma karjääri, seal on hea võimalus teil ei meeldi oma töö ja seega ei õnnestu see. Näiteks keegi, kes eelistab autonoomia ei oleks õnnelik tööd, kus ta ei saa olla sõltumatu.

On kahte tüüpi väärtusi: sisemised ja välimised. Sisemised väärtused on seotud töö ise ja mida see aitab kaasa ühiskonna. Juhuslike väärtuste hulka välised tunnused, nagu füüsiline seade ja teenimisvõimalusi. Väärtus varude küsib küsimusi nagu järgmise:

  • Kas kõrge palk teile tähtis?
  • On tähtis, et teie töö kaasata suheldes inimesed?
  • On tähtis, et teie töö on aidata kaasa ühiskonnas?
  • Kas võttes maineka tööd teile tähtis?

Ajal enesehindamise, et  karjäärinõustaja  võib manustada üks järgmistest väärtus varudes:  Minnesota tähtsus Küsimustik (Miq)Survey inimsuhete väärtused  (SIV) või  Temperament ja väärtused Inventory  (TVI).

Suuntautuneisuusinventaari

Karjääri arengu spetsialistid sageli ka manustavad Suuntautuneisuusinventaari nagu suurt huvi Inventory  (SII), mida varem nimetati  Strong-Campbell Intress Inventory. Need enesehindamise vahendeid küsida inimestel vastata reale küsimustele seoses nende ( üllatus ) huve. EK Tugev, psühholoog, käis nende arengut. Ta leidis, läbi andmed, mida ta kogunud inimeste meeldib ja ei meeldi erinevaid tegevusi, objekte ja tüübid isikute, et inimesed samal alal (ja rahul, et karjääri) olid sarnased huvid.

Dr John Holland  ja teised ette süsteemi sobitamine huvide ühe või mitme kuut liiki: realistlik, uuriv, kunsti-, sotsiaal-, ettevõtlikud ja tavalised. Ta sobitada neid tüüpe ametid. Kui te võtate huvi inventuuri tulemused on võrreldes selle uuringu, et näha, kuhu mahub-on oma huvid sarnased on  politseinik  või nende raamatupidaja, näiteks?

isiksus Varud

Paljud isiksuse kasutatud varudel karjääri planeerimine põhinevad Psühhiaater Carl Jung isiksus teooria. Ta uskus, neli paari vastupidine eelistusi-teed üksikisikute valida teha toimingut: make up inimeste isiksused. Nad on  ekstroversiooniga  ja  sissepoole  (kuidas üks AKTIVEERUB), kaugseire ja intuitsiooni (kuidas üks tajub teave), mõtlemise või tunne (kuidas üks teeb otsuseid), ning otsustades ja tajumise (kuidas üks elab oma elu). Üks eelistab iga paari moodustab üksikisiku isiksuse tüüp.

Karjäärinõustajad kasutavad sageli tuleneb põhinevate hinnangute Jungi isiksuse teooria, nagu  Myers-Briggs Type Indicator  (MBTI), et aidata klientidel valida karjääri. Nad usuvad, üksikisikute konkreetse isiksuse tüüp sobiks paremini konkreetseid ameteid. Näiteks oleks, et introvert ei teeks ka karjääri, mis nõuab tal olema umbes teisi inimesi kogu aeg.

võimekuse hindamine

Kui otsustada, millist et sisestada peate avastada oma võimeid . Sobivustesti on looduslik või omandatud võime. Lisaks vaadates, mis teil on hea tehes kaaluda ka, mida sa nautida. On võimalik olla üsna vilunud erioskustega, kuid põlgavad iga teine kulutatud kasutamist. Üldiselt küll, inimesed tavaliselt meeldib, mida nad on hea.

Kuigi sa hindamisel oma oskusi, mõtle aega olete valmis kulutama omandada rohkem arenenud või uute  oskuste . Küsimus küsida on see-kui karjääri omab kõik omadused leian ahvatlev, kuid see võtab X aastat valmistuda see, ma peaksin olema valmis ja võimeline seda ajakulu?

Täiendav asju arutada

Kuigi läbimas enesehindamise protsessi arvestada muid tegureid, mis mõjutavad oma karjääri valik. Näiteks mõelda oma perekondlikud kohustused ja oma maksevõimet ja koolitusega. Ära unusta, et enesehinnang on esimene samm karjääri planeerimise protsessi, mitte viimane.

Pärast selle etapi, minna edasi järgmisele üks, karjääri uurimise . Oma enesehindamise tulemused meeles, järgmisel, hindama erinevaid ameteid, et näha, millised on kõige sobivam. Kuigi teie enesehinnang võib viidata eelkõige karjääri sobib keegi oma huvide, isiksuse, väärtuste ja sobivuse, ei tähenda, et see on üks, mis on kõige õige. Samamoodi ei saa allahindlust okupatsiooni lihtsalt, sest see ei näita üles tulemused enesehindamise. Kas palju uurimusi tahes elukutse, kus olete huvitatud.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *