Jak napsat průvodní dopis – Cover Letter Ukázky & Psaní tipy

Posted on

Jak napsat průvodní dopis - Cover Letter Ukázky & Psaní tipy

Potřebujete napsat průvodní dopis žádat o práci? Ve většině případů, odpověď je ano. Váš průvodní dopis může znamenat rozdíl mezi získání pohovor nebo mají svůj životopis ignoroval, tak to dává smysl věnovat dostatek času a úsilí psaní účinných průvodních dopisů.

Zde je veškeré informace, které potřebujete napsat průvodní dopis, že dostane všiml aplikace. Přečíst tyto tipy na to, co zahrnout do průvodního dopisu, jak ho formátu a příklady mnoha různých profesionálně napsané průvodních dopisů.

Co je průvodní dopis?

Předtím, než začnete psát průvodní dopis, měli byste se seznámit s cílem dokumentu. Průvodní dopis je dokument posílán s Vaším životopisem poskytnout dodatečné informace o svých schopnostech a zkušenostech.

Dopis poskytuje podrobné informace o tom, proč jste kvalifikaci pro práci, o kterou se ucházíte. Nejsou pouze opakovat to, co je na svém životopisu – spíše obsahovat konkrétní informace o tom, proč jsi silný partner pro pracovní požadavky zaměstnavatele. Myslete na své průvodní dopis jako prodejní hřiště, které bude trh své pověření a pomohou vám rozhovor. Jako takový, budete chtít zajistit, aby váš průvodní dopis je nejlepší dojem na osobu, která jej přezkoumává.

Průvodní dopis obvykle doprovází každý pokračovat budete posílat. Zaměstnavatelé využívají průvodních dopisů jako způsob pro screening žadatelů o volných pracovních místech a určit, které kandidáti by chtěli udělat rozhovor. Pokud zaměstnavatel vyžaduje, aby průvodní dopis, bude uveden v inzerátu. Iv případě, že společnost nežádá o jeden, možná budete chtít, aby zahrnovala jeden tak jako tak.

Ukáže, že jste si dát nějaké zvláštní úsilí do své aplikace.

Různé typy průvodních dopisů

Existují tři základní druhy průvodních dopisů. Zvolit typ dopisu, který odpovídá váš důvod pro psaní.

  • Průvodní dopis , který reaguje na známou pracovní místo ( viz vzorky průvodní dopis )
  • Průzkum Dopis , který se dotazuje možných poloh ( viz ukázky dotaz dopis )
  • Networking dopis , který požaduje informace a pomoc při hledání zaměstnání ( viz příklady propojení dopis )

Když se ucházíte o zaměstnání, který byl vyslán firmou, která je nájem, budete používat „Aplikace písmeno“ styl.

Co je třeba zahrnout do průvodní dopis

Průvodní dopis by měl doplňovat, nikoli zdvojovat, svůj životopis. Jejím cílem je vyložit datově orientovaný, faktické životopis a přidat osobní dotek na vaší žádosti o zaměstnání. Více informací o rozdílech mezi životopis a průvodní dopis, aby se ujistil začnete psát průvodní dopis se správným přístupem.

Průvodní dopis je často vaše Nejstarší písemná kontakt s potenciálním zaměstnavatelem, vytvářet kritické první dojem. Něco, co by se mohlo zdát jako malé chyby, jako překlep, můžete získat vaši žádost okamžitě srazil seznamu. Na druhou stranu, i když váš průvodní dopis je bezchybný a dokonale napsaný, je-li to je obecný (a neobsahuje žádnou zmínku o firmě, nebo na kteroukoli specifika v popisu pracovního místa), je také pravděpodobné, že bude odmítnut najímání manažer.

Efektivní průvodních dopisů vysvětlit důvody vašeho zájmu v konkrétní organizaci a identifikovat své nejdůležitější dovednosti nebo zkušenosti. Určit relevanci pečlivě čtení popis práce, vyhodnocení požadované dovednosti a jejich porovnáním vašich vlastních schopností.

Přemýšlejte o případech, kdy jste použili tyto dovednosti, a jak byste být efektivní v poloze k dispozici.

Přezkoumat seznam toho, co zahrnout do průvodní dopis pro práci, než začnete.

Co vynechávat průvodní dopis

Tam jsou některé věci, které nepotřebujete zahrnout do průvodního dopisu píšete. Dopis je o své kvalifikaci pro práci, ne o vás osobně. Není potřeba sdílet žádné osobní informace o sobě nebo své rodině v něm. Pokud nechcete mít všechny předpoklady zaměstnavatel je hledají, to nestojí za řeč. Místo toho se zaměřují na přihlašovacími údaji, které mají, které jsou zápas. Nezmiňují plat pokud společnost požádá o vaše požadavky platu. Máte-li dotazy týkající se zaměstnání, platu, plánu, nebo pokud jsou přínosy, že to není vhodné je uvést v dopise.

Jedna věc, která je velmi důležité je, aby nepsal příliš mnoho. Udržujte svůj dopis zaměřil, stručná a několik odstavců na délku. Je důležité zprostředkovat právě dostatek informací k nalákání manažera, aby vás kontaktovat na pohovor.

Máte-li psát příliš mnoho, je to pravděpodobně nebude možné číst.

Přizpůsobte si průvodní dopis

Je velmi důležité, aby váš průvodní dopis být přizpůsobeny pro každou pozici, o kterou se ucházíte se. To znamená, že více než jen změna názvu společnosti v textu dopisu.

Každý průvodní dopis napíšete třeba přizpůsobit tak, aby zahrnují:

  • Které práci, o kterou se ucházíte o (zahrnuje název pracovní pozice ve svém úvodním odstavci)
  • Jak jste se dozvěděli o práci (a postoupení, pokud máte)
  • Proč jste kvalifikaci pro práci (konkrétní)
  • Co můžete nabídnout zaměstnavateli, a proč chcete pracovat v této konkrétní společnosti (odpovídá své dovednosti k popisu práce, a přečetli o poslání, hodnotám a cílům organizace zmínit ve svém dopise)
  • Děkuji za uvažuje o práci

Průvodním dopisem Pokyny Psaní

Zde je přehled položek, které by měly být zahrnuty v každém průvodním dopise. Než začnete, to může být užitečné přezkoumat některé vzorky průvodní dopis, jen tak budete mít vizuální o tom, jak všechno zapadá na stránce.

Tyto příklady průvodní dopis, písemné i e-mail, jsou určeny pro celou řadu různých typů žádostí o zaměstnání a dotazy zaměstnanosti. Nikdy nezapomeňte vzít čas přizpůsobit svůj dopis, takže je to silné potvrzení své schopnosti dělat práci, pro kterou se ucházíte.

Header
motivační dopis by měl začít s oběma vaší a kontaktní údaje zaměstnavatele (jméno, adresa, telefonní číslo, e-mail) s následným datem. Pokud se jedná o e-mail, spíše než skutečný dopis, vaše kontaktní údaje na konci dopisu, po podpisu.

Vaše kontaktní údaje by měly zahrnovat:
Jméno a příjmení
Ulice,
město, stát, Zip
Telefon
E-mail

Oslovení
Začněte kryt dopis pozdrav s „Dr./Mr./Ms. Příjmení.“ Pokud si nejste jisti, zda váš kontakt je muž nebo žena, můžete napsat svou celé jméno. Pokud si nevíte, jméno zaměstnavatele, stačí napsat „Vážení manažera.“ To je lepší než obecný a formální, „Pro koho se to týká.“

Přečíst informace o tom, jak vybrat ten správný průvodní dopis pozdrav vybrat ten, který pracuje pro práci a společnosti, pro kterou se ucházíte se.

Úvod
Začněte svůj úvod tím, že řekne, jakou práci se ucházíte. Vysvětlit, kde jste slyšeli o práci, zvláště pokud jste o tom slyšel od kontaktu spojeného s firmou. Stručně zmínit, jak vaše dovednosti a zkušenosti odpovídají společnosti a / nebo postavení; to bude dát zaměstnavateli náhled zbytku Vašeho dopisu. Váš cíl v úvodu je získat pozornost čtenáře. Chcete-li začít, viz příklady zapojení otevírací tresty pro průvodních dopisů.

Tělo
V odstavci nebo dva, vysvětlit, proč máte zájem o práci a proč si dělat vynikajícím kandidátem na tuto pozici. Zmínit zvláštní kvalifikaci uvedené v inzerátu, a vysvětlit, jak se splnění těchto kvalifikací. Nestačí přepracovat svůj životopis, ale poskytují konkrétní příklady, které demonstrují své schopnosti.

Nezapomeňte, že akce mluví hlasitěji než slova, takže se nemusíte jen „říct“ čtenáře, že jste, například skvělý tým hráče se silnými komunikačních dovedností a vynikající smysl pro detail. Místo toho použijte konkrétní příklady ze své pracovní zkušenosti na „show“ těchto rysů v akci. Zde je více informací o tom, co zahrnout do sekce těla dopisu.

Uzavření
V závěrečné části průvodní dopis, přepracovat, jak své dovednosti, aby vám silný vhodné pro společnosti a / nebo polohy. Pokud máte pokoj (Nezapomeňte, že stejně jako svůj životopis, průvodní dopis by měl být delší než jedna stránka – zde je více informací o tom, jak dlouho motivační dopis by měl být), můžete také diskutovat, proč byste chtěli pracovat v této konkrétní společnosti.

Stát, který byste chtěli příležitost k rozhovoru nebo diskutovat o pracovních příležitostí. Vysvětlete, co budete dělat následovat-up, a když bude dělat. Děkuji zaměstnavatele o jeho / její pozornost.

Podpis
Použijte zdarma blízko, a pak skončí průvodní dopis se svým podpisem, rukou, následuje vaší zadaný název. Pokud se jedná o e-mail, jednoduše uvést své jméno napsané, následuje vaše kontaktní údaje, po zdvořilostní zakončení.

Formátovat průvodní dopis

Váš průvodní dopis by měl být naformátován jako profesionální obchodní dopis. Písmo by měl odpovídat písmo použité na svůj životopis, a měly by být jednoduché a snadno čitelné. Základní fonty jako Arial Calibri, Georgia, Verdana a Times New Roman dobře fungovat. Velikost písma 10 nebo 12 bodů je snadno čitelný. Standardní okraje jsou 1” na horní, spodní a levé a pravé straně stránky.

Přidat mezeru mezi záhlavím, pozdrav, každý odstavec, uzavření a podpisu. Můžete snížit velikost písma a okrajů, aby se dokument na jednu stránku, ale ujistěte se, že ponechat dostatek bílých míst na Váš dopis, aby byl snadno čitelný.

Upravit a korektuře průvodní dopis

Nezapomeňte upravit a důkaz průvodní dopis před odesláním. Může to znít hloupě, ale ujistěte se, že obsahují správné zaměstnavatele a firemní názvy – při psaní několik průvodních dopisů najednou, je snadné udělat chybu. Tisk a čtení dopisu nahlas, je dobrý způsob, jak zachytit drobné překlepy, jako jsou chybějící slova či věty, které zní divně.

Vždy zkontrolujte hláskování jména vašeho kontaktu, stejně jako název společnosti. Zde jsou další tipy na korektury motivační dopis. Pokud je to možné, získat přítele nebo člena rodiny na pomoc zkorigovat průvodní dopis, jako dva páry očí jsou lepší než jeden, a dokonce i profesionální korektoři ne vždy zachytit své vlastní chyby.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *