Artıları ve evden Eksiler

Posted on

Artıları ve evden Eksiler


Uzaktan çalışma veya ev ya da düzenli ofis dışındaki başka bir yerden çalışarak bugünlerde daha yaygın hale gelmektedir. Tüketici Elektroniği Derneği tarafından yapılan bir çalışma bir ay ev en az bir gün ABD işte çalıştırılamaz yetişkinlerin yüzde 37 bulundu ve bunların çok sayıda daha kolay evden yapmak için teknoloji ürünleri üzerinde değişiklik iyi bir yığın harcamayı planlıyoruz . İşte işler böyle göstermek için diğer bazı gerçekler ve rakamlar:
 • 1980 yılında, işçilerin sadece yüzde 2.3’tür telecommuted.
 • Bugün, tahminler üç milyondan fazla eve onların daimi ofis çağıran Amerikalıların sayıda koyun.
 • Önümüzdeki birkaç yıl evden numaraları Tele Araştırma Ağına göre% 63 oranında artacak.
 • Ortalama Telecommuter bugünlerde üniversite mezunu ve bir iş-ev anne ile 40 yaşındaki profesyonel erkek.
 • Mevcut araştırma fazla şirket başka yeni faydadan telecommuting sunuyoruz ortaya koymaktadır.

Neden Uzaktan çalışma

Teknolojinin ilerlemesi tele-çalışma seçeneği karşılamak yardımcı olmuştur. Böyle çevrimiçi toplantı yazılım gibi kablosuz cihazları, web uygulamaları ve işbirliği araçları, ofiste değilken daha kolay yöneticileri ve meslektaşları ile etkileşim olun.

İnsanlar ziyade evden bir ofis çünkü daha çalışacak:

 • Onlar aksamayla görevler üzerinde daha iyi odaklanabilir.
 • Bunlar daha çevre dostudur ve değerli kişisel zaman kazandırır uzun bir değişme, kaçının.
 • Bunlar yakıt veya transit geçiş maliyetlerinden tasarruf.

Firmalar aşağıdaki nedenlerle telecommuting izin:

 • iş / yaşam dengesi teşvik etmek.
 • gayrimenkul, ofis malzemeleri ve diğer giderleri tasarruf etmek.
 • üretkenliği teşvik nedeniyle aksamalar kaybetti zamanla ilişkili giderlerini azaltmak için.
 • “yeşil” bir işyeri kültürünü teşvik etmek.

Evden Dezavantajları

Uzaktan çalışma onun olumsuz yanlarını olmadan değildir ve işveren onların apprehensions var. endişe nedenleri şunlardır:

 • yöneticileri ve yaşıtları ile daha az göze gelme önemli iletişim bariyerleri olabilir. Ayrıca, bünyesindeki işbirliği azalmasının aracılığıyla beyin fırtınası ve yenilik faydaları.
 • İşverenler işçileri zamanlarını nasıl kullandıklarını kontrol edemez. Bu kayıp verimlilik konusunda endişeleri yol açar. Çalışanlar saatlik sözleşmeler açık olduğunda Ve zaman ödenen garanti işle ilgili faaliyetlere harcanmaktadır var. Yahoo çünkü uzaktan çalışma sisteminin kötüye 2013 yılında düzenlemesi yasaklandı.
 • Bu fayda sadece seçilen personele mevcut olduğunda, kıskançlık ve kızgınlık olumsuz çalışma ortamı neden olabilir ve moral etkileyebilir.

Uzaktan çalışma İdeal Değildir zaman

IT personeli evden çalışma olması mantıklı değil durumlar vardır. Firmalar bireyin rolünü ve o en etkileşimde bölümlerin ihtiyaçlarını göz önüne almalıyız. Bazı problemler uzaktan gidermek imkansızdır. Güvenlik sorunları ve yasal gerekliliklere uygunluk geliştirme araçları, yazılım ve diğer uygulamalar erişimi sınırlamak. Bu durumlarda, işçilerin site dışı görevlerini yerine getiremez.

Ne zaman Uzaktan çalışma Çalışmaları

Eğer bağımsız çoğu zaman işe bir BT iş varsa, evden çalışan mümkün olabilir. Bir yazılım geliştiricisi, örneğin, tele-çalışma için iyi bir adaydır. Kullanıcının masasına gidecek hiçbir şartı ile bir telefon teknik destek rolünde iseniz, evden senin için de çalışabilir.

Sizin için Uzaktan çalışma İş Yapmak Nasıl

Burada düzenlemeyi optimize edebilirsiniz:

 • Eğer arada bir ofise gitmek emin olun. Eve tam zamanlı çalışmak, bu iletişim hatlarını açık tutmak ve ilişkileri sürdürmek için bizzat meslektaşları ile etkileşim için iyi bir fikirdir. Düzenli yüz yüze toplantılara katılmak.
 • işvereninizle beklentilerini tartışır. Eğer bünyesindeki olması bekleniyor yaparken bilin ve şirketin tele politikasına aşina olduğunuzdan emin olun.
 • iletişim protokollerini oluşturmak. Emin insanlar çalışma saatleri, nerede olursanız sırasında nasıl ulaşacağımı biliyorum olun.
 • ilerlemeyi izleme için bir program kullanın. Bu sizin ve evde iş yaparken ne kadar üretken işverenin ölçer hem yardımcı olacaktır.

Sonuç

Hem işverenler ve çalışanlar iş performansı üzerindeki tele etkilerini dikkate almalıdır. Ne bir şirket veya kişi için ideal diğeri için aynı değildir. İşçiler her zaman tek başına iyi faaliyet yok ve dışa dönük genellikle bir ofis ortamında olmak tercih ederim. evden gelen olumsuz etkileri önlemek için, şirketlerin net yönergeler ve verimlilik, güvenlik politikaları ve işçi tazminat yola gerekir.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *