Ar turėtumėte paskelbti savo gyvenimo aprašymą „TikTok“?

Posted on

Ar turėtumėte paskelbti savo gyvenimo aprašymą „TikTok“?

Jei naudojate „TikTok“ – populiarią socialinės žiniasklaidos programą, kurioje pateikiami trumpi vaizdo įrašai, galite būti įpratę galvoti apie tai kaip apie pramogą su daugybe naujienų ir informacijos. Tačiau, kaip ir kitose socialinės žiniasklaidos platformose, tokiose kaip „Facebook“ , „ LinkedIn “ ir „Twitter“, „TikTok“ taip pat gali būti įtraukta į jūsų darbo paiešką. Pavyzdžiui, sekant grotažymes, tokias kaip #careertok ir #jobsearch, atsiranda begalinis TikToks srautas, siūlantis patarimų ir patarimų.

Kad padėtume jums nustatyti, ar „TikTok“ yra vertingas įrankis jūsų karjeros kelyje, aptarsime „TikTok Resumes“ įrankį, savo gyvenimo aprašymo paskelbimo socialiniame tinkle privalumus ir trūkumus bei patarimus, kaip tai padaryti.

Key Takeaways

 • Jūs neprivalote skelbti savo gyvenimo aprašymo TikTok. Tai gali būti ne pati perspektyviausia darbdavių įdarbinimo priemonė (kol kas), taigi, jei jums labiau patinka popierinis CV, laikykitės to.
 • „TikTok“ gyvenimo aprašymus gali būti smagu kurti, geriau pabrėžti savo stipriąsias puses ir sulaukti dėmesio. Tačiau gyvenimo aprašymų paskelbimas platformoje gali atimti daug laiko, suteikti ribotą erdvę reklamuoti save, sukelti šališkumą ir neatitikti jūsų asmenybės.
 • Kaip ir viskas, kas susiję su jūsų darbo paieška, prieš pradėdami norėsite planuoti ir pasiruošti. Žinokite, ką ketinate pasakyti, prieš filmuodami ir bendrindami įsitikinkite, kad esate tinkamoje aplinkoje.

„TikTok“ tęsiasi

Daugelis vartotojų ne tik pasyviai nuskaito „TikTok“, kad gautų patarimų – jie naudoja programą kaip programos įrankį ir vaizdo įrašų gyvenimo aprašymams bendrinti. 2021 m. liepos mėn. „TikTok“ pradėjo bandomąją programą, vadinamą „TikTok Resumes“, kad paskatintų šias pastangas, o žinomos įmonės, tokios kaip „Chipotle“ ir „Target“, pakvietė žmones teikti paraiškas dėl pradinio lygio pozicijų per programą. 1

„Jei pradėsite naudoti „TikTok“ gyvenimo aprašymų funkciją, nutrauksite eilę ir būsite apsvarstyti pokalbiuose greičiau nei daugybė darbo ieškančių žmonių, kurie mano, kad tai yra mada“, – sakė Robas Barnettas, vykdomosios paieškos konsultantas ir knygos „ Next Job, Best Job “ autorius. 11 „Headhunters“ strategijų, kaip įsidarbinti dabar

Patarimas: Socialinės žiniasklaidos platformos gali būti didžiulis privalumas ieškant darbo – tiesiog nepamirškite, ką daryti ir ko nedaryti.

Tačiau yra keletas galimų neigiamų aspektų, susijusių su gyvenimo aprašymo paskelbimu „TikTok“ – tokia taktika tinka ne visiems. Pavyzdžiui, jei nesate platformos vartotojas, gali būti, kad neverta susikurti paskyros vien norint kreiptis dėl darbo.

Sužinokite daugiau apie savo gyvenimo aprašymo paskelbimo „TikTok“ privalumus ir trūkumus, taip pat patarimus, kurių reikia atsiminti, jei naudojate programą ieškodami darbo.

CV paskelbimo „TikTok“ privalumai ir trūkumai

Štai ką reikia atsiminti prieš paskelbiant savo gyvenimo aprašymą TikTok.

Argumentai “už”

 • Juos kurti gali būti smagu. Jei aktyviai dalyvaujate „TikTok“ ir mėgstate naudotis platforma, jums gali būti gana lengva sukurti „TikTok“ ir tai gali būti smagiau nei įprasta rašyti motyvacinius laiškus.
 • „TikTok“ gyvenimo aprašymai gali geriau parodyti jūsų privalumus. „Vaizdo įrašai padeda atskleisti jūsų asmenybę ir pasitikėjimą – kitaip nei įprastas gyvenimo aprašymas“, – „The Balance“ el. paštu sakė Andrew Fennellas, buvęs įdarbinimo ir karjeros patarimų tarnybos „StandOut CV“ vadovas.
 • Tai galėtų būti aktualu. Žinoma, jei norite dirbti socialinėje žiniasklaidoje arba atlikti pareigas, susijusias su viešaisiais ryšiais ar rinkodara, „TikTok“ gyvenimo aprašymas gali būti būdas parodyti savo stipriąsias puses samdant vadybininkus. Tai beveik galėtų veikti kaip atranka ar aplankas. „Daugelis šiuolaikinių darbų reikalauja didelių techninių žinių, ieškant tų, kurie galėtų redaguoti vaizdo įrašus, sujungti garsą ir padaryti pramogas. Sukurdami tobulą pikselių „TikTok“ demonstruojate jūsų kūrybines žinias“, – sakė Flynnas Zaigeris, „TikTok“ rinkodaros agentūros „Online Optimism“ generalinis direktorius el. laiške „The Balance“.
 • „TikTok“ gyvenimo aprašymai gali patraukti dėmesį. Paskelbkite gyvenimo aprašymo vaizdo įrašą „TikTok“ ir „jis turi galimybę išplisti, būti bendrinamas ir galbūt jį pamatys pramonės, į kurią taikote, žmonės“, – sakė Fennellas. Be to, galite susisiekti su savo svajonių įmone naudodami grotažymes ir atitinkamas žymas, sako jis.

 Minusai

 • Saugokitės galimo šališkumo. Kai dalijatės popieriniu gyvenimo aprašymu, darbdaviai nemato, kaip jūs atrodote. (Išskyrus retas išimtis, pvz., žmonėms, besikreipiantiems dėl modelio ar vaidybos darbo, į savo gyvenimo aprašymą nedera įtraukti nuotraukų.) „Daugelis darbdavių pradėjo aktyviai dirbti, kad sumažintų šališkumą gyvenimo aprašymuose, taikydami samdymo procesus, kurie pašalina lytį, vardus ar pavardes. netgi išsilavinimo, kad sumažintų sisteminį šališkumą“, – sakė Zaigeris. Tačiau naudodami vaizdo įrašo gyvenimo aprašymą darbdaviai pamatys jūsų išvaizdą nuo pat pradžių. Tai gali sudaryti sąlygas sąmoningam arba nesąmoningam samdant vadybininkus – jūsų išvaizda gali turėti įtakos tam, ar darbdaviai susisieks, ar ne.
 • Tai gali užtrukti. „TikTok“ vaizdo įrašai yra trumpi, tačiau per tiek trumpą laiką perduoti nuoseklią, darbui tinkamą žinią gali būti sudėtinga. To sekundžių trukmės vaizdo įrašo sukūrimas gali užtrukti kelias valandas.
 • Vieta ribota. Įprastuose gyvenimo aprašymuose popieriuje žmonės kartais stengiasi sumažinti savo patirtį. Tam tikru jūsų karjeros momentu vieno puslapio gyvenimo aprašymas gali tapti neįmanomas. Dabar pagalvokite, kaip pabrėžti savo patirtį per kelias sekundes. Tai gali būti sudėtinga, ypač su smulkesnėmis ir rimtesnėmis detalėmis. „Nors „TikTok“ gali parodyti jūsų asmenybę, tokiame trumpame klipe yra šiek tiek sunkiau panaudoti rimtesnius jūsų portfelio ar patirties aspektus“, – sakė Zaigeris.
 • Darbdaviai ir samdantys vadovai gali to net nepastebėti. Daugelis žmonių gali pamatyti jūsų „TikTok“ gyvenimo aprašymą. Bet ar jie bus tinkami žmonės? Jei įmonės įdarbintojai ir samdymo vadybininkai neskiria laiko programoje, galvodami apie įdarbinimą, jums gali nepavykti patraukti jų dėmesio. Kai kurios pramonės šakos gali nelaikyti „TikTok“ gyvenimo aprašymu kaip profesionaliu gambitu – pagalvokite apie teisę, mediciną, finansus, pažymi Fennellas.
 • Tai ne visiems. Vaizdo įrašo gyvenimo aprašymas gali būti jums ne pats tinkamiausias. „Jei nesate pasitikintis fotoaparatu, geriau nenaudoti šio metodo“, – sakė Fennellas.
 • Galite tapti virusine. Tai gali būti profesionalas, jei priverstų patraukti vadybininkų dėmesį įmonėse, kuriose norėtumėte dirbti. Kita pusė, pasak Fennello, yra tai, kad jei vaizdo įrašas bus plačiai dalijamas, galite sulaukti neigiamų atsiliepimų.

Jei skelbdamas savo gyvenimo aprašymą „TikTok“ jaučiasi šiek tiek nejaukiai, jūs ne vieni.

2021 m. rugpjūčio mėn. „Gen Z“ apklausoje, kurią atliko internetinė platforma „Tallo“, jungianti studentus su kolegijomis ir įmonėmis, 48 % respondentų jautėsi patenkinti idėja sukurti vaizdo įrašo gyvenimo aprašymą, o 48 % – ne. Ir tik 26% respondentų teigė, kad paskelbtų savo gyvenimo aprašymą TikTok platformoje.

Patarimai, kaip paskelbti savo gyvenimo aprašymą „TikTok“.

Jei skelbiate savo gyvenimo aprašymą TikTok, nepamirškite šios taktikos.

Praktikuokite prieš paskelbdami

Nekurkite savo „TikTok“ gyvenimo aprašymo prieš tai nepasipraktikavęs, rekomenduoja Fennel. Norėsite, kad jūsų žodžiai būtų „glaustai“ ir „gerai struktūruoti“, – sakė jis, siekdamas parodyti jūsų asmenybę, bet išlaikyti profesionalią išvaizdą.

Gali būti naudinga sukurti scenarijų. „Nors kai kurie geriausi „TikToks“ gali jaustis spontaniškai, „TikTok“ atnaujinimai turėtų būti planuojami“, – sakė Zaigeris ir pažymėjo, kad užsirašydami tai, ką norite pasakyti, nepamiršite nieko svarbaus.

Bet net jei kuriate scenarijų, stenkitės skambėti natūraliai – ne kietai ir per daug repetuotai. „Nekalbėk kaip žmogus prieš kamerą. Bendraukite lygiai taip pat, kaip sėdėdami akis į akį su kitu viršininku“, – sakė Barnettas.

Svarbu: įsitikinkite, kad jūsų paskyra yra vieša, kad įmonės galėtų peržiūrėti jūsų gyvenimo aprašymą.

Pasinaudokite vaizdų pranašumais

Nekalbėkite su kamera ir naudokite visus įmanomus vaizdus, ​​​​kad paremtumėte savo kandidatūrą. „Įtraukite savo karjeros pasiekimų nuotraukas (apdovanojimus, pranešimus spaudoje, nuotraukas ir t. t.), taip pat vaizdinius, kad sustiprintumėte tai, ką sakote“, – sakė Fennellas.

Nustatykite sceną

Pagalvokite apie tai, ką dėvite, kas yra jūsų fone ir bendrą vaizdo įrašo išvaizdą. Akivaizdu, kad „TikTok“ yra atsitiktinė terpė skelbti gyvenimo aprašymą. Vis dėlto gerai apgalvokite, kokį įspūdį sukuriate vaizdo įrašu.

Tai gali reikšti nedideles investicijas. „Žiedo lemputė ar geresnis fonas gali skirtis tarp mėgėjiško ir profesionalaus „TikTok“ gyvenimo aprašymo“, – sakė Zaigeris.

Būkite atsargūs dėl to, ką pristatote

Atminkite, kad jūsų „TikTok“ gali matyti saujelė žmonių, tačiau jis taip pat gali išplisti. Įsitikinkite, kad jis atspindi jus teisingai ir, jei jis atkreips didelės auditorijos dėmesį, nieko, kas galėtų jus sugėdinti ar sukelti pavojų. Pasak Fennello, norėsite būti tikri, kad jūsų gyvenimo aprašymo vaizdo įraše nėra asmeninės informacijos, kurią gali panaudoti tapatybės vagys.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *