Výživu a Nutriční terapeut Job Description: Plat, dovednosti, & More

Posted on

Výživu a Nutriční terapeut Job Description: Plat, dovednosti, & More

Dietologové a odborníci na výživu plánovat potravin a výživy programy a dohlížet na přípravu a podávání jídel. Pomáhají předcházet a léčit nemoci tím, že podporuje zdravé stravovací návyky, a naznačuje, dietní změny.

Někteří dietologové provozovat potravinových systémů služby pro instituce, jako jsou nemocnice a školy, podporují zvuk stravovacích návyků přes vzdělání a provádět výzkum. Primární oblasti praxe zahrnují klinickou, komunitu, vedení a poradenské dietetika.

Dietetik a výživu povinnosti a odpovědnost

Tato profese obvykle vyžaduje schopnost dělat tyto práce:

 • Nabízíme dietetické vzdělávací služby
 • Posoudit nutričním potřebám pacientů
 • Vyvinout dietní plány na institucionální úrovni
 • Usnadňovat skupinových sezení
 • Dohlížet na plánování jídlo
 • Sběr dat a přípravu statistických zpráv

Dietologové a odborníci na výživu někdy pracovat s jednotlivými klienty rozvíjet vlastní stravy a jídlo plánů jako součást jejich celkové zdravotní péče. To zahrnuje koordinaci s pečovateli klientů se ujistit, že plán je vhodný pro potřeby zdravotní péče jednotlivce.

Někteří dietologové a odborníci na výživu vyvine jídlo plánů na institucionální úrovni. Například odborník v této oblasti by mohl pracovat s manažery stravovacích služeb v zařízení ošetřovatelské péče nebo na podobné místo rozvíjet nabídku, která je vhodná pro obyvatele.

Dietologové a odborníci na výživu také pracovat se skupinami a jednotlivci, pomáhat poskytovat vzdělání o stravovací návyky a způsob, jakým může ovlivnit celkový zdravotní stav.

Dietetik a výživu Plat

Ti, kteří pracují v centrech ambulantní péče mají tendenci získávat co nejvíce, zatímco dietitians a výživu pracující pro vládní zařízení nebo v domovech důchodců zařízení mají tendenci vydělávat o něco méně.

 • Střední roční plat: $ 59.410 ($ 28,56 / hodina)
 • Top 10% ročního platu: $ 83.070 ($ 39,93 / hodina)
 • Dno 10% ročního platu: $ 36910 ($ 17,74 / hodina)

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Výchova, vzdělávání, a certifikace

Pracovat jako dietolog a odborník na výživu vyžaduje alespoň bakalářský titul, a většina států má licensure požadavky stejně.

 • Vzdělání: Dietitians potřebovat alespoň bakalářský titul v oboru dietetiky, potravin, zdravé výživy, řízení provozu systémů potravin nebo příbuzné oblasti. To bude zahrnovat kurzy v oblasti potravin, výživy, řízení instituce, chemie, biochemie, biologie, mikrobiologie, a fyziologii. Třídy v podnikání, matematiky, statistiky, počítačové vědy, psychologie, sociologie a ekonomie jsou také prospěšné.
 • Certifikace: Komise pro dietetické registraci nabízí  Registered Nutriční terapeut (RD) pověření  pro absolventy dietetických vzdělávacích programů akreditovaných  Rada pro akreditaci pro vzdělávání v problematice výživy (ACEND) . Ti, kteří chtějí požádat o tuto pověření musí absolvovat stáž a složit zkoušku. Různé státy mají různé požadavky na to, co je nutné pracovat jako dietolog. Komise pro dietetické Registrace  Americké dietetické asociace (ADA) udržuje seznam státních licensure agentur vidět, jaké předpisy jsou v různých státech.

Dietetik a výživu dovednosti a kompetence

Dietologové a odborníci na výživu potřebují určité měkké dovednosti, aby mohly efektivně pracovat s pacienty a dát své znalosti o stravě a výživě použít. Některé z těchto schopností patří:

 • Aktivní naslouchání:  Klienti potřebují plnou pozornost, když mluví o svých zdravotních problémech, dietní obavy a další výzvy.
 • Verbální komunikace:  Významná část dietologem a práce na výživu je zahrnuje předávání informací klientům a jejich pečovatele. Přitom ve skutečnosti vyžaduje výborné komunikační schopnosti a řečových dovedností.
 • Interpersonální dovednosti: Tito lidé dovednosti umožňují dietologové a odborníci na výživu poučit a přesvědčit klienty, a také komunikovat s kolegy.
 • Time management a organizační schopnosti: žadatelé někdy může být těžké, a být vysoce organizované může pomoci zabránit dietologové a odborníci na výživu z stává ohromen.
 • Pracovat samostatně: Zatímco dietologové a odborníci na výživu tráví hodně času práci s klienty a jejich pečovatelů, musí mít možnost setkat se s těmi klienty, hodnotí případy a vydávat doporučení samostatně.

Job Outlook

nárůst počtu pracovních míst pro dietitians a výživu se odhaduje na 15 procent za deset let končící v roce 2026, podle US Bureau of Labor Statistics. To je o něco lepší než dvojnásobek 7 procent rychlosti projektované pro všechny profese.

Zčásti BLS připisuje růst na Centers for Disease Control zprávy, že zhruba jedna třetina dospělých v USA je obézních a dietologové a odborníci na výživu bude zapotřebí s cílem zabránit srdeční onemocnění, diabetes, a všechny další podmínky, které lze vysledovat k obezitě.

Pracovní prostředí

Nemocnice zaměstnává nejvíce značný počet dietitians a výživu. Jiní pracují pro vládu, tak i pro ošetřování a rezidenčních zařízeních péče. Někteří dietologové a odborníci na výživu samostatně pracovat a budovat své vlastní klientské základny. Kromě práce s pacienty nebo klienty, ale také musí být schopen pracovat s lékaři a dalšími poskytovateli zdravotní péče, kteří dohlížejí na obecnou péči o své pacienty a klienty.

Pracovní rozvrh

Doba se může lišit v závislosti na tom, kde dietolog a odborník na výživu děl. Některé nemocnice, zařízení ošetřovatelské péče, nebo jiné lékařské praxe je mohl naplánovat pouze během běžné pracovní doby, ale někteří pacienti mohou být k dispozici pouze ve večerních hodinách nebo o víkendech a je třeba ještě ubytován.

Jak získat práci

BAKALÁŘSKÝ TITUL

Bakalářský titul v dietetics nebo nějakém příbuzném oboru je nutné začátek.

VÝCVIK

Mnoho vysokoškolák nebo postgraduální programy zahrnují stáže.

OSVĚDČENÍ

Konkrétní pověření musí být registrovaná dietolog.

Porovnáním podobnou práci

Zájemci o práci jako dietolog a odborník na výživu by mohlo být také zájem o tyto profesní dráhy, jsou uvedeny níže s medián ročních platů:

 • Zdravotník Community: $ 45.360
 • Registrovaná sestra $ 70,000
 • Rehabilitační poradce: $ 34.860

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *