Nejlepší techniky pro úspěšný pracovní pohovor

Posted on

Nejlepší techniky pro úspěšný pracovní pohovor

Když vedete pracovní pohovor, maličkosti mohou mít velký význam. I malá chyba vás může stát pracovní nabídku. Udělejte si čas na přípravu, abyste na každém pracovním pohovoru, na který půjdete, udělali co nejlepší dojem.

Tyto techniky pohovoru pokrývají všechny základy, které potřebujete, abyste vypilovali techniku ​​pohovoru a zvládli pracovní pohovor. Ať je vaše schůzka s náborovým manažerem úspěšná od začátku až do konce, od prověřování společnosti až po zaslání poděkování na pohovoru.

Zlepšete svou techniku ​​rozhovoru

Pracovní pohovor vám dává šanci zazářit. To, co řeknete a uděláte, vás buď posune do dalšího kola zvažování zaměstnání, nebo vás vyřadí ze sporu.

Šaty pro úspěch na pohovoru

První dojem, který na potenciálního zaměstnavatele uděláte, může mít velký vliv na výsledek vašeho pracovního pohovoru. První úsudek, který tazatel udělá, bude vycházet z toho, jak vypadáte a co máte na sobě. Proto je vždy důležité se na pracovní pohovor vhodně obléknout. To, co je vhodné, se liší podle zaměstnavatele, takže si budete muset vybrat oblečení, které se hodí tam, kde se chcete nechat zaměstnat.

Oprášte své dovednosti při pohovorech

Během pracovního pohovoru je vaše schopnost komunikovat s tazatelem a formulovat své myšlenky stejně důležitými faktory při získávání práce jako kvalifikace uvedené ve vašem životopise. Udělejte si před pohovorem nějaký čas, abyste se ujistili, že vaše dovednosti na pohovor jsou stejně připravené jako váš životopis.

Minimalizujte stres na pohovorech

Pohovory mohou být stresující, i když jste profík, který už mnohé z nich absolvoval. Existují techniky, které můžete použít k minimalizaci stresu před a během pracovních pohovorů, a strategie, které můžete použít ke snížení úzkosti, která může doprovázet vaše hledání práce. Bude to mnohem snazší zvládnout pohovor, když se necítíte ve stresu.

Udělejte ten nejlepší první dojem

Na prvním dojmu opravdu záleží a při pracovním pohovoru nemáte moc času udělat dobrý dojem. Od chvíle, kdy pozdravíte recepční, až do chvíle, kdy opustíte budovu, jste hodnoceni jako potenciální nový zaměstnanec. Je důležité, abyste na každého, koho potkáte, zanechali ten nejlepší dojem.

Prodejte se tazateli

Když jste na pracovním pohovoru, je na vás, abyste prodali svou kvalifikaci a pověření náborovému manažerovi. Také budete muset tazateli ukázat, že se hodíte pro danou pozici i organizaci. S určitou přípravou se budete moci prezentovat jako kandidát, kterého by si ráda najala jakákoliv organizace. Když uděláte maximum pro to, abyste získali náborového manažera na svou stranu, pomůže vám to získat zaměstnání.

Co dělat, když jste introvert

Pohovory mohou být opravdu náročné, když jste introvert, ale existují techniky, které introvertům pomohou zazářit během pracovních pohovorů, včetně toho, jak se připravit a zvládnout pohovor a jak prodat své introvertní kvality.

Po rozhovoru si udělejte čas a poděkujte

Udělat si čas na poděkování po pracovním pohovoru je nejen dobrá etiketa na pohovoru. Posílí to také váš zájem o danou pozici a ukáže tazateli, že máte vynikající schopnosti následného sledování. Použijte svůj děkovný dopis také k vyřešení jakýchkoli problémů a obav, které se objevily během rozhovoru.

Cvičte pohovor

Pokud si uděláte čas na zopakování typických otázek na pohovoru, které budete pravděpodobně během pracovního pohovoru položeni, pomůže vám to vytvořit rámec pro vaše odpovědi. Uklidní to také vaše pocuchané nervy, protože se nebudete škrábat na odpověď, když budete v horkém křesle pohovoru.

Procvičte si pohovor s přítelem nebo členem rodiny předem a bude to mnohem snazší, až budete na pracovním pohovoru.

Použijte své síťové kontakty

Na tom, koho znáte ve společnosti, se kterou vedete pohovor, opravdu záleží. Vaše kontakty vás mohou odkázat na práci, poskytnout vnitřní informace o společnosti a říci vám, co můžete během pohovoru očekávat.

Podívejte se na společnost

Kolik toho víte o společnosti, která vás právě kontaktovala, abyste si naplánovali pohovor? Mělo by toho být dostatek a všechny potřebné informace jsou dostupné online. Získejte vnitřní pohled na firemní kulturu a využijte své kontakty k získání výhody při pohovoru.

Připravte se na telefonický rozhovor

Zatímco aktivně hledáte práci, je důležité být připraven na telefonický pohovor v krátké době. Nikdy nevíte, kdy vám může náborář nebo kontakt na síti zavolat a zeptat se, zda máte čas promluvit si o pracovní příležitosti.

Zvládněte skupinový pohovor

Rozhovor s jedním člověkem je dostatečně náročný, ale ještě těžší je, když musíte vést rozhovor se skupinou (nebo panelem) tazatelů.

Rozhovor při stolování

Když vás vezmeme na snídani, oběd nebo večeři, má tazatel možnost ověřit si vaše komunikační a mezilidské dovednosti, stejně jako vaše chování u stolu, v neformálnějším prostředí, než je kancelář. Zjistí, jak zvládnout pohovor při stolování, včetně toho, co si objednat, etikety při pohovoru u jídla, kdo platí, a další tipy pro pohovor u kávy nebo jídla.

Vyhněte se těmto chybám v rozhovoru

Co byste při pohovoru neměli dělat? Podívejte se na nejčastější chyby, přehmaty a chyby, kterých se může uchazeč o zaměstnání dopustit. Některé z nich jsou menší; jiní mohou zvýšit nebo zničit vaše šance na získání zaměstnání. Pak si udělejte čas na přípravu před pohovorem, abyste se nemuseli stresovat tím, jak to probíhalo po jeho skončení.

Více technik pracovních pohovorů, které vám pomohou získat zaměstnání

Projděte si další tipy pro telefonické pohovory, druhé pohovory, pohovory na oběd a večeři, behaviorální pohovory, pohovory na veřejnosti, praktické pohovory a další rady pro úspěch pohovoru.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *