Címek, munkaköri leírások és készségek a divatipar

Posted on

Az emberek dolgoznak a divat végezze el a különböző feladatokat. Azok, akik a divattervezés lehet elemezni trendek ruha, cipő és kiegészítők. Lehet választani tervezést. Lehet használni a számítógéppel segített tervezés programokat fejleszteni tervez.

Emberek, akik dolgoznak a divat marketing látogatást tehet a kiskereskedők és meggyőzni őket, hogy vásárolni bizonyos ruházati sorokat. Akik részt vesznek a látványterv lehet létrehozni fotó terjed a divat magazinok és újságok.

Az emberek dolgoznak a divat működhet a különböző szervezetek. Néhány által alkalmazott ruházat, cipő, vagy kiegészítő gyártók. Mások dolgoznak tervező cégek, nagykereskedők, színházak, vagy táncegyüttesek. Néhány munka divatlapok.

Ha érdekel a divat, de nem tudom, milyen konkrét karrier érdemes, nézd meg ezt a listát a divat beosztások. Lehet, hogy ezen a listán, hogy ösztönözze a munkáltatónak kell változtatni a címet a helyzetben, hogy illeszkedjen a felelősség jobb.

Is használja a lista divat készségek, amikor írása folytatódik, kísérőlevél, és interjúk. Tartalmaz néhány ilyen készségek munkád anyagok bizonyítják, hogy megvan a készség kell ahhoz, hogy sikeresek legyenek a divatipar.

Leggyakoribb Divat pozíciónevek

Művészeti vezető

A művészeti igazgató felel a vizuális stílust egy adott terméket. A művészeti igazgató a divatipar működhet a divat magazin, egy PR-cég, vagy kiskereskedő. Úgy van, hogy nagyon kreatív és van értelme annak, amit a képeket segít eladni a terméket.

  • reklámfotósként
  • Kreatív igazgató
  • Display tervező
  • Editorial fényképész
  • Grafikus
  • Grafikus
  • Grafikus Production Artist
  • studio fényképész
  • Ablak Stylist

Vevő / beszerzési ügynök

Vevők és beszerzési ügynökök válassza ruha, cipő, és / vagy árakat a ruházati gyártók és nagykereskedők eladni a boltokban. Munkájukat divatkereskedelmet és áruházak, kiválasztja az elemeket úgy gondolják lesz vonzó az ügyfelek számára. Vevők és beszerzési ügynökök általában sokat utazik, látogatás gyártási helyszínek és részt divatbemutatókon. Gyakran fok divat, marketing, és / vagy üzleti.

  • Pénzügyi vezető
  • Ruházat gyártása koordinátor
  • Terület Brand koordinátor
  • Assistant Vevő
  • Assistant Merchant
  • Divat Vevő
  • Kereskedő
  • Értékesítési munkatárs
  • Sales Manager
  • Showroom menedzser
  • Üzletvezető

Divattervező

A divattervező teremt ruha, cipő, és / vagy tartozékokat. Divattervezők munkát a különböző iparágakban, beleértve a gyártás, ruházati cégek, színházak és design cégek. Együtt művészi képességek, a legtöbb tervezők kell számítógépes készségek használatát a számítógéppel segített tervezés és grafika szerkesztő szoftver.

  • Associate tervező
  • ágynemű tervező
  • Divat igazgató
  • Stílus Specialist
  • Stylist
  • műszaki tervező
  • Textilszövet Színező

Piackutató

A divat piackutató tanulmányok divat piac, hogy egyfajta milyen típusú ruházat és cipők és kiegészítők akarnak az emberek, valamint az, aki megveszi milyen elemeket, és milyen áron. Szükségük van erős analitikus készségek – az általuk elolvasni és megérteni a nagy mennyiségű adat, és átadja az eredményeket a kereskedők, gyártók, és a tervezők.

  • Brand stratéga
  • Marketing Koordinátor
  • Marketing menedzser
  • Médiatervező
  • Értékesítési Leltáros
  • trend előrejelző

Modell

A modell jelent a fotósok, vagy a nyilvánosság segítségével reklámozni ruha, cipő, és / vagy tartozékokat. Ők is járni a kifutópálya divatbemutató viselése mellett a tervező ruháját. Összes dolgoznak a különböző körülmények között, a beltéri stúdióktól a divatbemutatókon. Gyakran kiszámíthatatlan menetrend és munkanélküliséggel.

  • Art Class Modell
  • Divat koordinátor
  • Divatmodell Agent
  • Fitness Modell
  • Modellezés Coach
  • Showroom Modell

Top Fashion készségek

Figyelem a részlet

Akár varrás ruházat, vagy termékek megrendelése a butik, a legapróbb részletekre is kritikus a divat. Ruházat kell aprólékosan készült lenyűgözni vásárlók. Storeowners kell tartani gondos követni a termékek és az árak. Marketing kutatók kell tartani a közelről a változásokat az adatokat. Modelleket kell bizonyosodni, hogy a termékek vannak modellezve aprólékosan mutatja. Focus és egy éles szem van szükség szinte minden munkát az iparban.

  • színes értelme
  • Fókusz
  • minta osztályozás
  • fényképen jól mutató
  • Idő beosztás
  • Megjelenítés

üzleti ismeretek

Bárki, aki a kezét a divatipar kell értenie a csínját-bínját az üzletet. Ez több, mint csak tudta, a legújabb divat trendek. A tervezők kell tudni anyagköltség és a munkaerő, valamint a vevők és storeowners kell szemmel tartani a piacon, amikor vásárolnak terméket. Anélkül, egyfajta piaci és üzleti folyamatok, a tehetséges tervező küzdenek anyagilag.

  • Hirdető
  • Adománygyűjtés
  • vezetés
  • Gyártás
  • Piackutatás
  • merchandising
  • Termékfejlesztés
  • Prototípus
  • Nagybani
  • Sales

közlés

Szinte minden munkát a divatipar igényel másokkal való együttműködés. A tervezők kell az állandó kommunikációt a csapat mindent a költség a termelés az kijelzőn. Vevők kell kommunikálni másokkal a saját szervezet dönt a költségvetés. Art rendezők Magazinok kell kommunikálni a szerkesztők, hogy megbizonyosodjon arról, hogy határozott elképzelésekkel munkájukért. Mindezen okok miatt az emberek a divatipar szükség van erős szóbeli és írásbeli kommunikációs készség.

  • interperszonális
  • Tárgyalás
  • Nonverbális kommunikáció
  • promóció
  • Verbális kommunikáció
  • Írott kommunikáció

kreativitás

Szinte minden munkát a divatipar igényel némi kreativitást. A tervezők kell tudni, hogy szemléltesse a ruhát, még nem jött létre. Művészeti vezetők kell létrehozni vizuális stratégiák modellezésére termékeket. Storeowners kell gondolni, kreatív módon megjeleníteni, és eladni a termékeiket. Egy nyitott, és egy világos elképzelés, hogy hogyan piaci, kijelző, és eladni termékek fontosak az iparban.

  • Rugalmasság
  • Képzelet
  • Kezdeményezés
  • Sketching
  • Styling
  • Textil
  • Sokoldalúság

Informatikai ismeretek

Az emberek a design és a divat iparban egyre nagyobb mértékben támaszkodnak az információs technológia (IT). A tervezők lehet használni a számítógéppel segített tervezés és grafika szerkesztő programok felvázolására tervez, vagy ossza tervezési ötletek az ügyfelekkel. Marketing kutató dolgozik különféle szoftver gyűjtésére és kezelésére adatokat. Amikor egy állásra a divat, biztos, hogy kiemelje a vonatkozó informatikai ismeretek, hogy van.

  • Adobe Illustrator
  • Számítógépes tervezés (CAD)
  • E-kereskedelmi
  • InDesign
  • Microsoft Office Suite
  • Photoshop
  • PrimaVision
  • Quark
  • WebPDM

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.