Rozdíl mezi Job rady a vyhledávače

Posted on

 Rozdíl mezi Job rady a vyhledávače


To může být matoucí rozeznat rozdíl mezi pracovním desce a motoru při hledání zaměstnání, ale je to moudré, aby věděli, kde se pracovních nabídek najdete on-line přicházejí. Typicky, v průvodním dopisem, budete zmínit, jak jste našli pracovní místo. Zjednodušeně řečeno; práce deska je webová stránka, která příspěvky úlohy dodávané ze strany zaměstnavatelů, vzhledem k tomu, hledání zaměstnání motory prohledávají web a agregátní pracovních nabídek z pracovních desek a zaměstnavatelů webových stránek.

Pracovní desky

S pracovních desek, společnosti výslovně uvedena své otevřené pozice a žádostí o zaměstnání často přijímat přímo prostřednictvím zaměstnání desce. Zaměstnavatelé obvykle zaplatit poplatek do zaměstnání palubě seznam svých pracovních míst na místě – v podstatě, místo sklady životopisy a prodává zaměstnavatelé přístup k nim.

Netvor, největší a nejznámější Job Board, je obecně deska s příspěvky v celé řadě průmyslových odvětví. Ve skutečnosti  nabízí širší škálu pracovních míst, včetně pozice kontraktu, práce-at-home příležitosti, brigády a práce dobrovolníků. CareerBuilder  je zaměřena více na lidi s bakalářským titulem.

Jiné více specializované desky se zaměřují na konkrétní odvětví. Kostky , například, je jedním z předních místo pro tech pracovních míst. Kariéra Bankovní  a  eFinancial Careers  zaměřují na finance a bankovnictví. Variety Kariéra  příspěvky média Práce v televizi, rozhlase a výrobu. TalentZoo  pokrývá reklamy a marketingu.

Velmi nika-orientované práce se zaměřují na vysoce specifické kariéry: a souprava inženýr bude hledat práci na  Rigzone.com ; pokud jste odborník v oblasti zpracování přirozeného jazyka,  NLPPeople.com  je místo práce pro vás.

Ostatní specializované desky obstarávají segment trhu práce, jako je zaměstnanost entry-level, brigády či stáží.

Vyhledávače

Ve skutečnosti a  SimplyHired  jsou dva z nejpopulárnějších motorů při hledání zaměstnání, a sbírají miliony výpisů na jejich platformách. (Ve skutečnosti je jak úkolem vyhledávače a práce nastoupí.)  Linkup  prohledává internetové stránky malé, střední a velké zaměstnavatele bez uvedení vstup z pracovních desek.

Nika motorů při hledání zaměstnání, jako je  Green Job Bank  nebo  JobsOnTheMenu , sbírat úlohy z různých odvětví či míst kariéry specifické.

Desky vs. vyhledávačích

Najdete zde širší škálu nabídek práce na motorů při hledání zaměstnání, protože obsahují záznamy z různých zdrojů. Nicméně, můžete mít také prohlédnout duplicitních zápisů a ujistěte se, že volné pracovní místo je stále k dispozici.

Také cílení širokou hledání zaměstnání může být obtížné. Pokud hledáte velkou společnost, můžete získat stovky nebo dokonce tisíce výsledků. Přidávání parametry, jako je umístění může pomoci zpřesnit výsledky.

Pokud zjistíte, možnost prostřednictvím pracovních palubě, budete muset zaregistrovat na těchto stránkách, a někteří dokonce vyžadovat poplatek připojit. Může se také jednat s velkým množstvím spamu a reklamy.

Komplexní strategie

Také mějte na paměti, že jen velmi málo najímá dít prostřednictvím pracovních desek. V článku o PBS , zaměstnavatelé uvádějí, že jen 1,3 procenta z jejich najímá přišel ze společnosti Monster a 1,2 procenta přes CareerBuilder.

Chcete-li maximalizovat své hledání zaměstnání, používat obě pracovní desky a motorů při hledání zaměstnání spolu s celou řadou míst, protože žádný jednotlivý pozemek vyhledá všechny výpisy práce.

Kromě toho se nesmí bránit v hledání zaměstnání pro on-line zdrojů. Drtivá většina najímá projít sítí. Nejméně 60 procent všech pracovních míst lze nalézt tímto způsobem, a některé zdroje uvádějí ještě vyšší statistiky.

Chcete-li maximalizovat své šance na získání zaměstnání, budete milovat a dostat najal na pozici, vytvořit multi-špice strategii, včetně výklenku a obecné vyhledávače zaměstnání a pracovní desky a sítí.

Především nevedou hledání zaměstnání pod kloboukem (i když je vaše současná situace v oblasti zaměstnanosti znamená, že musíte být diskrétní o sociálních médií a v práci). Řekněte všem, víte, že hledáte. Plán datum kávu s kontakty, které jste ještě neviděli nějakou chvíli, a nést vizitky v případě, že se dostanete do spojení společensky, kteří by mohli mít náskok.

Zřídit informační rozhovory s lidmi, kteří mají zaměstnání, které chcete, a zeptejte se jich, jak se dostali tam, kde jsou dnes.

Pamatujte: cílem není jen proto, aby si najal. Je to najít si práci, která je uspokojující, u zaměstnavatele, který je dobrý kulturní fit, a to platí přiměřeně pro tuto roli a za své dovednosti a zkušenosti. Aby se to stalo, je třeba využít každého zdroje k dispozici – a to nejen pracovních desek a vyhledávače.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *