Ako sa stať letuška

Posted on

 Ako sa stať letuška

Po dlhú dobu verejnosti myšlienky z letušiek, kedysi nazývané letušky, ako obyčajné “čašníčky v nebi.” Aj keď je pravda, že slúžiť a predávať občerstvenie pre cestujúcich na linkách, rovnako ako sklon k ich pohodlie, tam je oveľa viac k tomuto povolaniu.

Primárnou úlohou letuška je udržať cestujúcim bola aj posádka trezor. On alebo ona odpovie na akékoľvek mimoriadne udalosti, ktoré sa vyskytujú v lietadle a dbá na každý nasledujúci Federal Aviation Administration (FAA) predpisy. 

Dozvedieť sa o školenia a certifikácie letušky sú nutné dostať. Potom sa na  letušku kvíz  zistiť, či táto kariéra je dobrou voľbou pre vás.

Súhrn toho, čo musíte urobiť, než budete môcť pracovať ako spojovateľka Flight

  1. Si najal leteckou spoločnosťou ako letuška
  2. Kompletné letecká poskytované oficiálny tréningový program (3 až 6 týždňov)
  3. Získať oprávnenie FAA z preukázaná znalosť

Si najal leteckou spoločnosťou

V mnohých profesiách je potrebný tréning príde skôr, ako môžete získať prácu, ale nie pre letušky. Ak sa chcete stať letuška, bude váš tréning príde po letecká spoločnosť vás najme. Spoločnosť bude v priebehu troch až šesť týždňov období poskytnúť všetky prípravy, ktoré potrebujete, aby robiť svoju prácu.

Letecké spoločnosti požadovať, aby žiadatelia o zamestnanie majú aspoň strednú školu alebo ekvivalencie (GED) diplom. Mnohé však bude prenajímať iba kandidátov, ktorí absolvovali vysokú školu, často s spolupracovník alebo bakalárskych titulov v pohostinstve, komunikácie, cestovného ruchu a vzťahy s verejnosťou. 

Zamestnávatelia tiež preferujú uchádzačov o zamestnanie, ktorí majú pracovné skúsenosti v príbuznom práci. Ak sa chcete stať letuška, zvážiť získanie skúseností tým, že pracuje v hoteli alebo rezorte, či reštaurácii.

Letušky musí spĺňať veľmi špecifické fyzikálne požiadavky rovnako. Pre prijatie do letušky výcvikového programu leteckej spoločnosti, musíte byť aspoň 18 rokov, vo výbornej fyzické zdravie, a dostatočne vysoká, aby dosiahli režijné batožinu koša. Vaša vízia musí byť opraviteľné aspoň 20/40. Vaša váha môže byť tiež problém. Kým letecké nehovoria nebudú najať niekoho, kto je obézny, uvádzajú, že jeden jeho výšku a hmotnosť musí byť v správnom pomere. 

Nižšie sú uvedené údaje z oznámenia o zamestnanie pre letušky (Indeed.com):

  • “Schopný stáť dlhšiu dobu s obdobím obmedzenej odpočinku”
  • “Schopné zvládnuť overenie desaťročnú, test na prítomnosť drog pred nástupom do zamestnania, a trestné záznamy histórie skontrolovať”
  • “Schopnosť spracovávať širokú škálu situácií a zároveň v neustálom kontakte s verejnosťou”
  • “Zodpovednosť za vytvorenie príjemné prostredie pre zákazníkov leteckých počas letu”
  • “Schopnosť efektívne ponúkať a predávať na palube produkty a vytvárať prírastkové výnosy od zákazníkov”
  • “Musí mať dva roky praxe v zákazníckych služieb, pohostinstvá a / alebo predaja / merchandising priemysel”
  • “Musí predložiť profesionálny imidž, nemusia mať viditeľné tetovanie, tváre, viac, alebo hornej piercing ucha, alebo extrémne farby vlasov alebo štýl”

Kompletné Airline-predpokladu letuška Training Program

Potom, čo letecká spoločnosť najíma, bude spoločnosť poskytovať formálne vzdelanie na svojom lete školiacom stredisku. Počas troch až šiestich týždňov sa tam strávi, očakávajú, že dostane výučbu v triede na letových predpisov, pracovných povinností, a operácií spoločnosti.

Spolu s ďalšími novoprijatých sa naučíte, ako zvládnuť mimoriadnej udalosti, vrátane postupov pre evakuácii lietadla a jeho prevádzka núdzové vybavenie, ako evakuačné šmýkačky, kyslíkové masky a vztlakových prostriedkov. Ako ste sa blížiť ku koncu svojej učebni, budete mať tréningové rokmi.

Získať certifikát o preukázaná znalosť

Po dokončení školenia zamestnávateľ podporovaný, bude prevádzkový riaditeľ leteckej spoločnosti žiadať o  osvedčenie o preukázaná znalosť z Federal Aviation Administration (FAA). Potom, čo agentúra potvrdí váš záznam, budete mať nárok na prácu na letu.

Pre každý typ lietadla je nutný samostatný certifikát preukázané znalosti. Okrem toho, letušky musia dostávať každoročné školenia, aby ich certifikáciu up-to-date.

Vaša prvá rokov ako spojovateľka Flight

Sa váš tréning dokončené a váš certifikát v ruke, môže si myslíte, že bude čoskoro tryskanie po celom svete a zarábať na živobytie v rovnakom čase. Nie tak rýchlo. I keď tam budú nejaké príležitosti na prácu, nebudete mať pravidelný harmonogram doteraz, a to bude nejaký čas, než sa dostanete k letu niektoré z viac žiaduce trás. 

Nové letušky strávia najmenej jeden rok, a možno až do siedmich rokov, na to, čo je známe v leteckom priemysle ako “stav rezerv.” Čo to znamená? Byť na “status rezervné” je ako byť v pohotovosti. Budete musieť udržiavať váš tašku zabalené, pretože budete musieť hlásiť do práce v čo najkratšom čase, keď ste zavolal nahradiť chýbajúce členmi posádky alebo krytie dodatočných letov. Nakoniec budete mať možnosť, aby sa uchádzali o mesačné úlohy, ale že je dodávaný iba s seniority.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *