כמה כסף עושה הפוך מחבר?

Posted on

כמה כסף עושה הפוך מחבר?

כמה יכול אדם לעשות מחבר? השאלה שעולה הרבה, ואת התשובה משתנית מאוד, כמעט שום דבר (או אפילו להפסיד כסף) למיליוני דולרים. אבל הבנה קצת על איך משולמים מחברי תובנה לתת עזרת פחית לתוך מה השורה התחתונה יכולה להיות.

עבור רוב המחברים, בתשלום התמלוגים שלהם הם משא ומתן על ידי סוכן או נציג אחר. גם כאשר אתה יודע את כל הפרטים הקטנים, עדיף לא לנסות להתמודד עם תנאי חוזה ישירות עם בעל אתר.

מחבר של השקעות בספר

מחברים לבלות שעות ארוכות במחקר, פיתוח, כתיבה, כתיבה מחדש שלהם ספרים ויש עלות כרוכה זמן. כמה ספרים דורשים השקעה כספית בפועל על ידי מחבר-למשל, בתחום נסיעות למחקר או, במקרה של מחברי ספר בישול, כסף שהוצא על מרכיבים לבדיקת מתכון ועלות מצלם אוכל.

סוג ספר המחבר כותב משפיע פוטנציאל הכנסה. רומן או עיון? נוכחי (ומתוארך בקלות) או ירוקי (ומבחר רב שנתי “ליסט”)? דמות בדיונית הרפתקאות אשר לרוץ ספרים רבים או נושא סיפורת כי backlists, יש סיכוי גבוה יותר כדי להגדיל את פוטנציאל הרווח עבור סופר.

מקדמות ותמלוגים

מחברים שעושים עסקה עם אחד מבתי הוצאת הספר החמש הגדולים או כמה בתי ההוצאה העצמאיים הגדולים משולמים בדרך כלל תמלוגים אחוזים עבור כל ספר שנמכר ומקבלים מקדמה כנגד תמלוגים אלה מלפנים, לפני מועד פרסומו. זה משא ומתן על ידי הסוכן ו / או מחבר ולאחר מכן עשה התחייבות חוזית.

סכום המקדמה הוא תלוי במספר גורמים, כולל אך לא רק: פרסום של המחבר ומכירות לעקוב רשומות, איך “חם” הנושא של הספר הוא, הרגשה כללית מצד העורך / מו”ל ואחרים מעורב בתהליך של כמה מיוחד להימכר הספר כאשר נלקח בשלמותו (למשל, בכתב, סיפור, לזרום, וכו ‘), וכן, מאוד חשוב, הפלטפורמה של המחבר (ים).

הוצאה לאור עצמית

זה הוגן לומר כי רוב המחברים בהוצאה עצמיים לא לשבור אפילו עם עלויות הפרסום שלהם. זה מבוסס על העובדה שמחברת בהוצאה העצמית הממוצעת מוכר פחות מ 200 עותקים ערוכים סביר שלפחות חלק במזומן לפרסם במקום-למשל הראשון, בשירותי המערכת העצמאיים.

עם זאת, סופר בהוצאה עצמית מי מייצר ספר איכותי, מכיר את השוק עבור הספר וכיצד להגיע לשוק זה, מעמיד את המשאבים הנדרשים לתוך לעשות זאת, יש סיכוי טוב לראות כמה תשואות על השקעת המחבר שלהם .

בחלק ממקרים, סופרים בהוצאה עצמי שספריו לקבל מתיחת מכירות ומסוגלים (אם הוא / היא רוצה) לתוך בספר עוסק מו”ל ספר מסורתי.

אמנדה הוקינג הוא סופר רומנטיקה Paranormal שעשו מיליוני דולרים למכור ספרים אלקטרוניים בהוצאה עצמית שלה ולאחר מכן המשיך לקבל עסקה ספר רב מיליון דולר מן העיתונות סנט מרטין.

דון “Faz” פאסאנו כתב לבעלים מסורתי ולאחר מכן הפך סופר אינדי. כסופר אינדי, שהיא משווק ממולח, התפרנסה יפה מאוד, ובסופו של דבר חזר מתפרסם באופן מסורתי.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *