Umiejętności komunikacyjne dla sukcesu w miejscu pracy

Posted on

 Umiejętności komunikacyjne dla sukcesu w miejscu pracy


Umiejętność skutecznego komunikowania się z przełożonymi, współpracownikami, a personel jest niezbędna, bez względu na branżę pracy w. Pracowników w erze cyfrowej musi wiedzieć, jak skutecznie przekazywać i odbierać wiadomości osobiście, jak również za pośrednictwem telefonu, poczty elektronicznej i mediów społecznych , Dobre umiejętności komunikacyjne pomoże Ci zatrudniony, promocjach ziemi i odnieść sukces w całej swojej karierze.

Top 10 Umiejętności komunikacyjne

Chcesz się wyróżniać na tle konkurencji? Oto top 10 komunikatywność, że rekrutujący i zarządców zatrudniania aby zobaczyć zdjęcie w CV i list motywacyjny. Wyróżnić te umiejętności i wykazać je w trakcie rozmów kwalifikacyjnych, a będziesz się solidne wrażenie. Nadal rozwijać te umiejętności raz jesteś zatrudniony, a będziesz zaimponować szefowi, drużyny, jak i klientów.

1. Słuchanie

Bycie dobrym słuchaczem jest jednym z najlepszych sposobów, aby być dobrym komunikatorem. Nikt nie lubi komunikować się z kimś, kto dba tylko o oddanie w jej dwóch centów i nie zabiera czasu, aby wysłuchać drugiej osoby. Jeśli nie jesteś dobrym słuchaczem, to będzie trudne do zrozumienia co jesteś proszony o zrobić.

Poświęć trochę czasu, aby ćwiczyć aktywnego słuchania. Aktywne słuchanie polega zwracając szczególną uwagę na to, co mówi druga osoba, pytając wyjaśnienia pytań oraz przeformułowanie co dana osoba mówi, aby zapewnić zrozumienie ( „Więc, co mówisz jest …”). Poprzez aktywne słuchanie, można lepiej zrozumieć, co druga osoba chce powiedzieć, i może odpowiednio reagować.

2. Komunikacja niewerbalna

Język ciała, kontakt wzrokowy, gesty i ton głosu wszystkim kolor komunikat staramy się przekazać. Zrelaksowany, otwarta postawa (otwarte ramiona, nogi zrelaksowany) i przyjazny ton sprawi, że pojawiają przystępny i będzie zachęcać innych, aby otwarcie mówić z tobą.

kontakt wzrokowy jest również ważne; chcesz wyglądać na osobę w oku, aby wykazać, że skupiają się na nich i rozmowa (jednak pamiętać, aby nie patrzeć na osobę, która może sprawić mu niewygodne).

Ponadto, należy zwrócić uwagę na sygnały niewerbalne cudzych podczas rozmowy. Często sygnały niewerbalne przekazać jak dana osoba jest naprawdę czuje. Na przykład, jeśli dana osoba nie patrzy ci w oczy, on lub ona może być niewygodne lub ukrywanie prawdy.

3. Jasność i zwięzłość

Dobra komunikacja słowna oznacza mówiąc wystarczy – nie mówić zbyt dużo lub zbyt mało. Starają się przekazać wiadomość w jak najmniejszej liczbie słów, jak to możliwe. Mów co chcesz jasno i bezpośrednio, czy mówisz do kogoś osobiście, przez telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jeśli powędrować dalej, słuchacz będzie albo dostroić cię albo będzie pewności, co dokładnie chcesz.

Wskazówka : Zastanów się, co chcesz powiedzieć, zanim to powiedzieć. Pomoże to uniknąć rozmowy nadmiernie i / lub mylące odbiorców.

4. uprzejmość

Dzięki przyjaznym tonem, osobiste pytanie, czy po prostu uśmiechem, będzie zachęcać swoich współpracowników do prowadzenia otwartej i szczerej komunikacji z Tobą. To ważne, aby być miły i uprzejmy we wszystkich komunikacji w miejscu pracy. Jest to ważne zarówno twarzą w twarz i pisemnej komunikacji. Kiedy można personalizować swoje e-maile do współpracowników i / lub pracowników – szybkie „Mam nadzieję, że wszyscy mieli dobry weekend” na początku wiadomości e-mail mogą personalizować wiadomość i sprawi, że odbiorca czuje się bardziej doceniane.

5. Pewność

Ważne jest, aby mieć pewność, w interakcji z innymi. Pewność pokazuje swoich współpracowników, że wierzysz w to co mówisz i będzie po drodze. Wypływający zaufania może być tak proste, jak kontakt wzrokowy lub stosując mocne ale przyjazny ton. Unikaj wypowiedzi brzmią jak pytania. Oczywiście należy uważać, aby nie brzmieć arogancki lub agresywne. Mieć pewność, że zawsze słuchać i empathizing z drugą osobą.

6. Empatia

Korzystanie z wyrażeń tak proste jak „Rozumiem, kim jesteś z” wykazać, że zostały słuchania drugiej osoby i szanować swoje opinie.

Ważne : Nawet jeśli nie zgadzasz się z pracodawcą, współpracownika lub pracownika, ważne jest, aby zrozumieć i szanować swój punkt widzenia.

7. otwartość

Dobrym komunikator powinien wejść w każdej rozmowie z elastycznym, otwartym umysłem. Bądź otwarty na słuchanie i zrozumienie drugiej osoby punktu widzenia, zamiast po prostu się przekazać wiadomość. Będąc gotowi do podjęcia dialogu, nawet z ludźmi, z którymi się nie zgadzam, będzie można mieć bardziej uczciwe, produktywnych rozmów.

8. Szacunek

Ludzie będą bardziej otwarci na komunikowanie się z ciebie, jeśli przekazać szacunek dla nich i ich pomysłów. Proste czynności, jak przy użyciu nazwisko osoby, kontaktu wzrokowego, a także aktywnie słuchać, gdy osoba mówi sprawi, że człowiek czuje się doceniona. Na telefon, nie rozpraszać i skupić się na rozmowie.

Przekazać szacunek poprzez e-mail przez poświęcenie czasu, aby edytować wiadomość. Jeśli wyślesz niechlujnie napisane, mylące email, odbiorca pomyśli, że nie szanuję jej na tyle, aby myśleć za pośrednictwem komunikacji z nią.

9. Zgłoszenie

Będąc w stanie odpowiednio dawać i otrzymywać informacje zwrotne jest ważną umiejętnością komunikacji. Zarządzające i nadzorujące powinny stale szukać sposobów na zapewnienie pracownikom konstruktywną krytykę, czy to za pośrednictwem poczty elektronicznej, rozmów telefonicznych, czy cotygodniowe aktualizacje statusu.

Uwaga: Nadanie zwrotne polega na dawaniu pochwały, a także – coś tak prostego jak powiedzieć „dobra robota” czy „dziękuję za opiekę, że” do pracownika może znacznie zwiększyć motywację.

Podobnie powinno być możliwe do zaakceptowania, a nawet zachęcać, informacje zwrotne od innych. Słuchaj ty sprzężenia podano, zadawać pytania wyjaśniające, jeśli jesteś pewien problem i podjąć działania w celu wdrożenia zwrotne.

10. Wybór właściwego Średni

Ważną umiejętnością komunikacji jest po prostu wiedzieć, jaka forma komunikacji w użyciu. Na przykład, niektóre poważne rozmowy (zwolnienia, rezygnacji zmiany wynagrodzenia, etc.) są prawie zawsze najlepiej zrobić osobiście.

Należy również pomyśleć o osobie, z którą chcesz rozmawiać, jeśli są one bardzo zajęty człowiek (taki jak twój szef, być może), może chcesz przekazać wiadomość za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ludzie docenią swoje przemyślane środki komunikacji i będą bardziej skłonni do pozytywnej odpowiedzi na Ciebie.

Jak zrobić Umiejętności Stand Out

Wyróżnij swoje umiejętności w swoich materiałach Zastosowanie: Dołącz umiejętności, które są w największym stopniu odpowiada wymaganiom pracy pracodawcy w CV i list motywacyjny.

Menedżerowie Pokaż Zatrudnianie masz umiejętności potrzebne: Rozmowa kwalifikacyjna okazją, aby pokazać menedżerowi, że masz te werbalne umiejętności komunikacyjne niezbędne do osiągnięcia sukcesu w pracy.

Wykorzystaj swoje umiejętności komunikacyjne w pracy: czy to uczestnicząc w firmie spotkania lub rozmowy z klientem, będziesz miał wiele okazji, aby pokazać, jak dobrze komunikować.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *