Jak miękkie Umiejętności Pomoc zwiększyć swoją karierę

Posted on

Jak miękkie Umiejętności Pomoc zwiększyć swoją karierę

Większość zawodów wymaga, aby ci, którzy pracują w nim mają pewne umiejętności, które pozwolą im wykonywać swoją pracę. Na przykład, fotografujący musi zrozumieć, w jaki sposób różne ustawienia aparatu i oświetlenia wpływa zdjęcia przybrać, nauczyciele muszą mieć możliwość korzystania z pewnych technik do nauczania matematyki i czytania, a programiści muszą wiedzieć, jak korzystać z języków programowania. Zdolności te są znane jako umiejętności twardych lub technicznych i nauczyć je jeden zazwyczaj zapisuje w jakimś programie edukacyjnym, gdzie on lub ona otrzymuje nauki w klasie i często szkolenia praktycznego, jak również.

Aby pracować w każdym zawodzie trzeba również to, co jest określane jako umiejętności miękkich.

Jakie są miękkie umiejętności?

Umiejętności miękkie są osobiste cechy charakteru i cechy każdego z nas. Robią się, kim jesteśmy, generalnie obejmujących nasze postawy, nawyki i jak współdziałać z innymi ludźmi. Są one znacznie mniej namacalne niż umiejętności twardych lub technicznych, w odróżnieniu od nich, nie uczyć się umiejętności miękkich rejestrując się w programie szkoleniowym. Można jednak nabyć poprzez ich życiu, pracy i doświadczeń edukacyjnych, ale zajmie to wspólny wysiłek z Twojej strony. Powiedzmy, na przykład, są straszne na zarządzanie czasem jednak znaleźć sobie naukę w klasie, która wymaga, aby zakończyć liczne projekty.

Jeśli chcesz dobrze zrobić trzeba będzie poprawić swoje umiejętności zarządzania czasem w celu zaspokojenia swoich terminów. Można dowiedzieć się, jak lepiej zarządzać czasem, szukając porady od wykładowców i kolegów lub czytając artykuły pomocnicze. Oto niektóre rodzaje umiejętności miękkich.

 • Komunikacja werbalna: Ludzie z dobrych umiejętności komunikacji werbalnej mają zdolność do przekazywania informacji innym mówiąc.
 • Umiejętności interpersonalne: Mając dobre umiejętności interpersonalne oznacza, że jedna ma nie tylko możliwość komunikowania się z innymi, ale jest skłonny słuchać ludzi bez ich osądzania, dzielenia się pomysłami i boisko, gdy współpracownicy potrzebują pomocy.
 • Pisząc : Dobre umiejętności pisania pozwalają odnosić informacji za pomocą słowa pisanego.
 • Rozwiązywanie problemów i krytycznego myślenia: rozwiązywanie problemów jest zdolność do identyfikacji problemu, a następnie wymyślić możliwych rozwiązań. Umiejętności krytycznego myślenia pozwalają na ocenę każdego możliwego rozwiązania, za pomocą logiki i rozumowania, aby określić, która z nich jest najbardziej prawdopodobne, aby odnieść sukces.
 • Aktywne słuchanie: Dobry słuchaczy dołożyć starań, aby zrozumieć, co mówią inni, przerywając tylko wtedy, gdy odpowiednie do zadawania pytań, które pomogą wyjaśnić informacje są udostępniane.
 • Aktywne uczenie się: Aktywni uczniowie są gotowi i zdolni do zdobywania wiedzy, a następnie zastosować je do swoich miejsc pracy.
 • Organizacyjne: Ci, którzy mają silne umiejętności organizacyjne wiedzieć, jak wykorzystać systematyczne podejście do każdego zadania.
 • Zarządzanie czasem: Ci, którzy są dobrzy w zarządzaniu ich czas wiedzieć, jak zaplanować swoje zadania w celu realizacji projektów zgodnie z terminami. Są dobre na priorytetów ich pracy.
 • Zespół gracza: Ci, którzy są członkami zespołu są spółdzielczy i mogą być liderami lub uczestnicy, jak wymagała tego sytuacja pod ręką. Są gotowi dzielić odpowiedzialność z innymi członkami zespołu, czy to znaczy, biorąc kredyt na sukcesy lub odpowiedzialności za niepowodzenia.
 • Profesjonalizm: Ta cecha jest trudne do zdefiniowania, ale jest to bardzo widoczne, gdy ktoś go brakuje. To chyba jedna cecha, że każdy pracodawca chce, niezależnie od tego, co robisz i gdzie pracujesz. Profesjonalizm obejmuje wiele rzeczy w tym pokazując się na czas, uprzejmy, będąc na ogół miły i pomocny, ubieranie odpowiednio i branie odpowiedzialności za własne czyny.
 • Czytanie ze zrozumieniem: Osoby z silnym umiejętności czytania ze zrozumieniem mieć trochę trudności ze zrozumieniem treść materiałów pisanych.
 • Elastyczność i zdolność adaptacji: Ludzie, którzy są giętkie i elastyczne reagowanie na zmiany oraz ich miejsca pracy i środowiska pracy. Mają pozytywny stosunek może zrobienia czegokolwiek, że zostaje wrzucony drogę.

Dlaczego musisz umiejętności miękkich?

Każdy zawód można myśleć postulatów że masz konkretne cechy charakteru, czy jesteś lekarzem, który musi być doskonały komunikator w celu przekazania informacji do swoich pacjentów, dozorcy, który musi mieć dobre umiejętności interpersonalne, aby mógł dostać wraz ze swymi współpracownikami lub aktora, który musi być trwałe pomimo obliczu odrzucenia w kółko. Ważną rzeczą jest, aby pamiętać, że miękkie umiejętności są przenoszone między zawodami. Choć może trzeba wrócić do szkoły, uczyć się nowych umiejętności technicznych po zmianie kariery, zawsze możesz zabrać swoje umiejętności miękkich z wami, ponieważ są one wyceniane w różnych dziedzinach.

Oprócz tego, co jest wymagane przez zawodu, pracodawcy oczekują również, aby mieć pewne cechy charakteru. Wystarczy spojrzeć na każdym ogłoszeniu pracy, a zobaczysz listę prania kwalifikacji, który obejmuje nie tylko umiejętności techniczne, których potrzebujesz, aby wykonać zadanie, ale cechy, jak „Doskonałe umiejętności komunikacyjne”, „silne umiejętności organizacyjne”, „zawodnik drużyny” i ” silna umiejętność słuchania”wymieniono również tam. Nawet jeśli masz umiejętności technicznych wymaganych do pracy, jeśli nie można wykazać, że posiadają określony cechy prawdopodobnie nie dostanie pracę.

Upewnij się, że list CV osiągnięć, które wykazują pożądane umiejętności miękkich, a także znaleźć sposoby, aby omówić je podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *