Do התפטרות ואל תעשה

Posted on

 Do התפטרות ואל תעשה

איך כדאי להתפטר מהעבודה שלך מתי הגיע הזמן להמשיך הלאה למשהו אחר? יש דברים מסוימים שאתה לא צריך לעשות כשתלך התפטרותך. ישנן טוב – ולא כל כך טוב – דרכים להתפטר, אבל עדיף לשמור על קור רוח ולא לשרוף גשרים שלך.

הפסקת עבודה יכולה להיות זמן נדיפים. לדוגמה, עובד כועס עשוי להיסגר על ידי השארת פתק על שולחנו של מנהל אומר שהוא או היא התפטרה ולא יחזור. עובד אחר יכול לכעוס, לצעוק על הבוס, וגם יוצא מהדלת. אפשרות גם, כמובן, היא הדרך הטובה ביותר כדי להתפטר אם אתה יכול להתאפק.

הערה : השאר על חיובי, ולא בנימה שלילית, ייתן לך סיכוי טוב יותר לקבל הפנית תעסוקה טובה במידת הצורך בהמשך.

העובד שמתפטר בחינניות, מודיע שבועות, כותב מכתב התפטרות מנומס, ותודה המעסיקה עבור ההזדמנויות היו להם בתקופת כהונתם בחברה תהיה מוערכת אף הוא או היא עוברת על.

Do התפטרות ואל תעשה

אתה רוצה לפרוש. אז, לקחת נשימה עמוקה לתכנן מראש. הנה מה שאתה צריך (ומה שאתה לא צריך) לעשות כאשר המתפטר מהעבודה שלך.

האם לנקות את המחשב.  גם אם תתן הודעה, המעסיק שלך יכול להחליט שאתה צריך לעשות עכשיו, ואתה עלול לראות את הדלת. לפני שתגיש את התפטרותך, לנקות את המחשב שלך. מחיקת קבצים אישיים והודעות דואר אלקטרוניות, אבל לוודא שיש לך את פרטי קשר לכולם שאתה צריך כדי לשמור על קשר עם לאחר אתה נעלמת.

אין לשים שום דבר בכתב.  לא משנה כמה אתה שונא את העבודה שלך, שונא את הבוס שלך, או שונא את החברה, לא אומר את זה. פעם. גם אם זה שעזב הוא הטוב ביותר בקריירה ולעבור שבצעת עד לנקודה זו, לשמור את זה לעצמך.

מומלץ להיזהר עם המילים שלך, אז הנה מה להגיד כשאתה לעזוב את העבודה שלך. כמו כן, לבדוק מה לא להגיד כשאתה להתפטר. מכתב ההתפטרות שלך ימוקם קובץ התעסוקה שלך, וזה יכול לחזור ולרדוף אותך – אפילו שנים לאחר שהתפטר. זה באמת לא שווה אוורור. אם יש לך בעיות בעבודה, זה מתאים יותר להתמודד איתם לפני שאתה עוזב.

האם להודיע במידת האפשר.  אם המצב הוא בלתי נסבל, מתן הודעה שבועית כמקובל כאשר שהתפטרו. ישנן כמה סיבות כשאתה יכול להפסיק ללא הודעה מוקדמת, כגון אם אתה כבר בסכנת הכחדה או הטרדה מינית. אבל אם מסיבות אלה אינם מתאימים למצב הנוכחי שלך ואתה רוצה לעזוב במוקדם, שזה מתאים לשאול אם אתה יכול לעזוב מיד.

קבל את הפרטים.  כשאתה אומר הבוס שלך או משאבי אנוש במחלקה שאת עוזבת להיות בטוח כדי לקבל את הפרטים על הטבות לעובדים משכורת אתה זכאי לקבל כאשר אתה משאיר. פנה אלינו בנוגע המשך כיסוי ביטוחי בריאות באמצעות COBRA (הסדר התאמת התקציב המאוחד אומניבוס) או באמצעות שוק ביטוח הבריאות של הממשלה, איסוף חופשה בלתי מנוצלת ומחלה, ושמירה, לפדות, או התהפכות תכנית פנסית 401 (k) או אחרת שלך.

אל תהיה שלילי. כאשר מדברים על התפטרותך עם עמיתים לעבודה, מנסה להדגיש את החיובי ולדבר על איך שהחברה הרוויחה לך, למרות שזה הזמן להמשיך הלאה. אין טעם להיות שלילי – אתה עוזב, ואתה רוצה לעזוב בתנאים טובים.

לא מתגאה על התפקיד החדש שלך.  גם אם אתה רק צריך את הג’וב הכי טוב בעולם, לא להתרברב על זה. האם באמת יש טעם בקבלה שלך בקרוב להיות לעמיתים לשעבר מרגישים רע כי אתה עוזב? הם יתגעגעו אליך, ויש לך עבודה נהדרת ללכת אז אל תתגאו.

האם להציע עזרה.  אם זה אפשרי, להציע כדי לעזור במהלך המעבר ולאחריה. ההצעה אינה יכולה להתקבל, אבל זה יהיה מוערך.

האם לבקש הפניה.  שאל הבוס והקולגות שלך אם הם יהיו מוכנים לתת לך הפניה. אם הם מסכימים, ולבקש מהם לכתוב לך המלצה לינקדאין, כמו גם להיות זמין באמצעות הדוא”ל או הטלפון. תצטרך התייחסות כחלק מפרופיל LinkedIn שלך, וזה נהדר עבור במאמצים לחיפוש עבודה בעתיד שלך.

אל תשכחו להגיד להתראות.  לפני שאתה עוזב, לקחת את הזמן כדי לשלוח הודעה פרידה עמיתיםלעבודה ליידע אותם כי אתה מעביר על למיקום חדש, החל בחיפוש עבודה, פורש, או לעשות משהו אחר עם החיים שלך. זה מתאים לשלוח הודעת פרידה הדוא”ל. לכלול את פרטי הקשר שלך, כך שתוכל לשמור על קשר. הנה עוד על איך להיפרד עמיתים.

האם לכתוב מכתב התפטרות.  זה רעיון טוב כדי לכתוב מכתב התפטרות רשמי עבור קובץ התעסוקה שלך, גם אם אתה להתפטר באמצעות דואר אלקטרוני או בטלפון. אתה לא צריך להגיד הרבה יותר מאשר אתה עוזב וכאשר יום העבודה האחרון שלך יהיה. אם אתה לא בטוח מה לומר, לסקור דוגמאות מכתב התפטרות אלה כמעט לכל תרחיש התפטרות אתה יכול לחשוב – מן פורמלית, כדי מעומק לב, רילוקיישן, חוזר לבית הספר, ומצבי התפטרות אישית אחרים.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *