7 דרכים לחסוך כסף במהלך חיפוש עבודה

Posted on

7 דרכים לחסוך כסף במהלך חיפוש עבודה

כמה באמת עולה לנחות עבודה חדשה? התשובה, למרבה הצער, היא שזה תלוי. סקר CareerBuilder מדווח כי 27% ממבקשי העבודה שזכו להוצאות במהלך חיפוש עבודה בילו מעל 200 $, בעיקר על בגדים (39%), תחבורה (22%) ונסיעות (21%).

אם אתה מחפש עבודה בתחומך באזור המטרו המקומי והקורות חיים שלך עדכניים ובמצב טוב למדי, ייתכן שתצליח להסתדר רק עם תקצוב לכספי דלק או מחיר נסיעה באוטובוס ומחיר הדפסת מספר עותקים נוספים של קורות החיים שלך.

אבל אם אתה מחפש עבודה בעיר חדשה , אם אתה מנסה לשנות קריירה או לחדור למסע חיפוש ממושך, העלויות שלך עשויות להיות משמעותיות. בהתאם למצבך, יתכן שתצטרך לתקצב תלבושת לראיון או שניים, הסעה לראיון וממנו, שירותי אימון בקריירה, לחדש עזרה בכתיבה, אימונים בעבודה ועוד.

החדשות הטובות הן שלא כל עלות אינה ניתנת למשא ומתן – ועם מעט הכנות וכושר ההמצאה, לרוב תוכלו למצוא שירותים דומים בפחות כסף. המשך לקרוא בשבע הדרכים הטובות ביותר לחסוך כסף במהלך חיפוש העבודה שלך

תתארגן

אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך כסף במהלך חיפוש עבודה היא לחסוך זמן על ידי התארגנות . אינך צריך לפגוש תוכנה או מארגנים יקרים לעשות זאת. רוב הסיכויים שאתה כבר מחזיק בכלי פרודוקטיביות רבים המושלמים לארגון חיפוש העבודה שלך. צור גיליון אלקטרוני של יישום עבודה ב- Microsoft Excel או ב- Google Drive. השתמש באפליקציות והפיצ’רים המובנים של הטלפון החכם שלך כדי לעקוב אחר מועדי המועד שלך או ליצור התראות ופגישות ביומן Google. הורד אפליקציות לחיפוש עבודה בחינם מאת אכן , Glassdoor, CareerBuilder, ועוד.

לווה בגדי ראיון מחברים ומשפחה

כדי ליצור רושם ראשוני טוב בראיון עבודה , חשוב להתלבש כראוי. גם אם תהליך הראיונות מרוחק ואתה מתראיין דרך זום או סקייפ , אתה צריך להלביש את החלק. בהתאם לתרבות החברה , פירוש הדבר יכול להיות כל דבר, החל מלבוש מזדמן עסקי וכלה בחליפה עסקית ונעליים.

טיפ : משתלם לעשות את המחקר שלך. אמנם עדיף לטעות בצד של התלבשות יותר מאשר פחות, אתה לא רוצה ללכת רחוק מדי לשני הכיוונים. לדוגמה, אם אתה מתראיין בהפעלה, חליפה עסקית עשויה ליצור רושם לא נכון.

אם אין לך את בגדי הראיונות המושלמים בארון שלך (או במידותיך הנוכחיות), אל תניח שאתה תקוע לקנות משהו חדש. השתמש בדרך שלך לתלבושת חדשה על ידי שאילת חברים ובני משפחה אם יש להם בגדים מתאימים לחלוק.

בדוק אתרי אופנה ומשלוחים מקוונים כגון Poshmark, ThredUp ו- TheRealReal בכדי לקנות לבוש אופנת מציאה. אם נכשל בכך, פגע בחנות החסכונות המקומית או בחנות המשלוחים. אתה עשוי להיות מופתע ממה שאתה מוצא.

הימנע מתשלום הכיס עבור הוצאות נסיעה

אחת ההוצאות הגדולות ביותר עבור ראיונות עבודה מחוץ לעיר היא נסיעות ולינה. טיסות, כרטיסי רכבת, דלק, השכרת רכב והזמנת מלונות יכולים להיתקל בכסף גדול במהירות. אתה עלול בסופו של דבר לשלם מאות ואף אלפי דולרים עוד לפני שתדרוך אפילו במשרדי החברה.

אך ייתכן שלא תצטרך לשלם את כל החשבון בעצמך. חברות מסוימות ישלמו עבור הוצאות נסיעה ולינה. עצבני לשאול מי משלם? שקול לשאול אם החברה תעשה סידורי נסיעות בשמך. אם הם אומרים לא, אתה יכול לחשוב אם לנהל משא ומתן להחזר.

אם זה מוקדם בתהליך הראיון והמעסיק לא מרים את הכרטיסייה, אתה יכול לשאול אם ישקול ראיון וידאו או שיחת טלפון בשלב זה. ואז, אם הדברים יתנהלו כשורה, תדע שההשקעה שלך בהוצאות נסיעות לקראת הראיון הבא צפויה להשתלם.

הערה : מעסיקים רבים מבצעים באופן מקוון את הליך הגיוס – מראיונות ועד אינסוף. ייתכן שתוכל אף להתקבל לעבודה שתבצע באופן אישי מבלי שתוציא הוצאות נוספות.

נסה תחילה אתרי חיפוש בחינם

מנועי חיפוש עבודה ולוחות משרות הם מקורות שימושיים לרישומים עבור מחפשי עבודה רבים – ורבים חופשיים לשימוש. מקד תחילה את החלק המקוון של חיפוש העבודה שלך באתרים חינמיים אלה וחסוך לעצמך את עלות דמי המנוי החודשיים. נסה כמה מאתרי התפקידים הטובים ביותר כדי לראות אילו מספקים את ההזדמנויות הגבוהות ביותר המתאימות לתחומי העניין שלך.

רוצים רישומים בוחרים בשוק משרות נישה? אתרים רבים שגובים תשלום מציעים תקופת ניסיון בחינם למשתמשים חדשים. רק הקפד לרשום לוח ביומן שלך כדי לבטל את חשבונך, כך שלא תגיע בסופו של דבר לשלם עבור מנוי שאתה כבר לא צריך.

השכל את עצמך בחינם

אם חיפשת עבודה במשך זמן מה ולא היה לך הרבה מזל, ייתכן שהגיע הזמן להוסיף כמה כישורים חדשים לקורות החיים שלך. וייתכן שלא תצטרך לקחת חשבון לימוד חסון כדי לעשות זאת.

חשוב  : הצעד הראשון שלך צריך להיות לזהות את הכישורים שיכולים להרשים את המעסיקים הכי הרבה ולהביא להשפעה החיובית הגדולה ביותר על השורה התחתונה שלך. אחת הדרכים לעשות זאת היא לבדוק את ההסמכות של בני גילך בתחום שלך, בין אם עיין בפרופילי הלינקדאין שלהם או סריקת מודעות דרושים לקבלת תפקיד המיקוד שלך.

לאחר שקבעת אילו מיומנויות אתה צריך ללמוד, חפש שיעורים מקוונים בחינם באמצעות ארגונים כמו Coursera או edX.

רוצה ללמוד עוד על תוכניות הכשרה, חניכות או אישורים? CareerOneStop הוא מרכז הקריירה וההדרכה של משרד העבודה, ובו קישורים למשאבים שיכולים לעזור.

הושט לבית הספר שלך

אימון בקריירה, עזרה בכתיבת קורות חיים ומכתב כיסוי, עזרה במציאת לידים לעבודה, משאבי רשת בקריירה וראיונות תרגול יכולים לעזור לציד העבודה שלך להיות הרבה יותר מוצלח מאשר אם אתה עושה את זה בעצמך.

טיפ : אם סיימת את לימודיך מזמן, ייתכן שמרכז הקריירה במכללה שלך לא היה המחשבה הראשונה שלך כשאתה מחפש עבודה – אבל זה אמור להיות.

מרכזי שירותי קריירה מספקים לרוב משאבי רשת בחינם, עזרה בקורות חיים וראיונות ושירותי הערכת קריירה לבוגרים, גם אם הם לא בעלי ציונים אחרונים. אתר בית הספר שלך אמור לספק מידע נוסף על שירותים מרוחקים לבוגרים וכיצד ליצור קשר.

חסוך כסף בטכנולוגיה 

מעט מחפשי עבודה יכולים להסתדר בלא טכנולוגיה בימינו, גם אם הם בענפי לבנים וטיט המסתמכים מאוד על חיבורי רשת. אבל אם אתה מחפש מקום לחסוך כסף במהלך חיפוש העבודה שלך, עכשיו זה זמן טוב לבדוק את ההוצאות החודשיות שלך על שירות נייד, אינטרנט וטכנולוגיות חיוניות אחרות.

חסוך כסף בשירות הטלפונים הסלולריים שלך על ידי שימוש בתכניות ששולמו מראש, שירותי חבילה או החלפת התוכנית שלך לתוכנית שתואמת יותר את דפוסי השימוש שלך. צרף את האינטרנט והכבל שלך – או חתוך את הכבל ותעלה את קו הקווי. אתה יכול להתקשר לספקי השירות הנוכחיים שלך ולשאול לגבי הנחות לוותיקים, סטודנטים, AAA, AARP וארגונים אחרים.

רק וודא שאתה לא מבצע שינויים המסכנים את יכולתך ליצור קשר עם מעסיקים פוטנציאליים, כמו מעבר לשירות סלולרי פחות אמין, למשל. אתה לא רוצה להתקשר עם מנהל שכירות רק כשהוא מציע הצעת עבודה .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *