5 מיומנויות חברתיות עבור Workplace הצלחה

Posted on

5 מיומנויות חברתיות עבור Workplace הצלחה

מה הם הכישורים החברתיים, ומדוע הן חיוניות להצלחה במקום העבודה? מיומנויות חברתיות, המכונות גם “יחסים אנושים,” הן אלה שאנו משתמשים בו כדי אינטראקציה ולתקשר עם אנשים אחרים. מיומנויות אלו כוללות הן מיומנויות מילוליות (הדרך שאתה מדבר עם אנשים אחרים) ומיומנויות מילוליות (שפת הגוף שלך, מחוות, ועל קשר עין).

למה הערך מעסיק מיומנויות חברתיות

מיומנויות חברתיות הן מיומנויות רכות חשובות – את האיכויות האישיות (להבדיל מיומנויות קשות מקצועיות רכשו באמצעות חינוך, הכשרה, או ניסיון עבודה) כי הם מפתח אינטראקציה גם עם אחרים. כמעט כל עבודה דורשת מיומנויות חברתיות. אם אתה עובד בצוות, אתה צריך להיות מסוגל להסתדר עם אחרים. אם אתה עובד עם לקוחות, אתה חייב להקשיב בתשומת לב לשאלות והחששות שלהם. אם אתה מנהל, אתה תיקרא להניע עובדים.

הערה : גם אם העבודה שלך אינה כרוכה באינטראקציה עם אנשים אחרים מאוד, אתה עדיין צריך להחזיק כמה מיומנויות חברתיות כדי לתקשר עם המעסיק ואת עמיתיך.

בגלל כישורים חברתיים חשובים כל כך, כמעט כל מעסיק מחפש מועמדים לעבודה עם יכולות אלו. לכן חשוב כי אתה להוכיח כי יש לך כישורים חברתיים חזקים קורות החיים שלך, לכסות מכתב, ואת הראיון.

הנה רשימה של חמשת הכישורים החברתיים העליונים כי מעסיקים מחפשים אצל מועמדים לעבודה. כמו כן יש להסתכל על העצות הבאות על איך להראות שיש לך כישורים חברתיים ברחבי חיפוש העבודה.

מיומנויות Top 5 חברתי

1. אמפתיה

אמפתיה היא מיומנות חשובה מאוד. כדי לתקשר היטב עם אחרים, אתה חייב להיות מסוגל להבין איך הם מרגישים. אמפתיה היא קריטית במיוחד כאשר התמודדות עם לקוחות שבאים אליך עם שאלות או בעיות. אתה צריך להביע דאגה כנה הבעיות שלהם, כמו גם לסייע לפתור אותם.

שיתוף פעולה 2.

שיתוף פעולה חשובה במיוחד כאשר אתה עובד בצוות, שבו יידרש לשתף פעולה עם אחרים כדי להשיג מטרה משותפת. עם זאת, גם אם אתה לא עובד בצוות, שיתוף פעולה הוא עדיין הכרחי באותם מקרים שבהם אתה מתבקש לעבוד לצד עמיתיהם כדי לעזור להשיג את המטרות של הארגון שלך.

תקשורת מילולית ובכתב 3.

תקשורת מילולית היא היכולת להביע את עצמך באמצעות שפה ברורה שאחרים יוכלו להבין. תצטרך מיומנויות תקשורת המילולית מוצקות בכל פעם שאתה מדבר לאחרים באופן אישי או בטלפון. תקשורת כתובה נכנסה לשחק בכל פעם שאתה כותב מייל, טקסט, מכתב, דו”ח, או מצגת – כאן, דקדוק, כתיב מתאים, ותבנית נחוצות.

הקשבה 4.

עוד מיומנות תקשורת חשובה שתסייע לכם לתקשר היטב עם אחרים היא הקשבה. אתה צריך להיות מסוגל להקשיב בתשומת לב למה המעסיק שלך אומר לך לעשות, מה עמיתיך לומר בפגישה, ובאיזו עובדיך לבקש מכם. אתה חייב להקשיב חששות לקוחות, ולהביע בפניהם שהבנת אותם. אנשים מגיבים היטב לאחרים כשהם מרגישים שהם נשמעים.

5. תקשורת בלתי מילולית

בעוד התקשורת המילולית היא מיומנות חשובה, כך הוא תקשורת בלתי מילולית. באמצעות שפת הגוף שלך, קשר עין, הבעות פנים, אתה יכול לבטא כי אתה אדם אמפתי מי מקשיב בתשומת לב לאחרים.

כיצד הראה סילס החברתית שלך במהלך חיפוש עבודה

נסה להוכיח כי יש לך את כל הכישורים החברתיים הללו לאורך תהליך חיפוש העבודה. ראשית, הקפיד לשלב את המילים המיומנויות החברתיות דנו כאן ( “אמפתיה”, “שיתוף פעולה”, “תקשורת מילולית ובכתב,” “הקשבה”, “תקשורת לא-מילולית”) לתוך קורות החיים שלך. במקומות טובים להשתמש במילות מפתח אלו בהיסטורית עבודתך או סיכום קורות החיים שלך (אם יש לך אחד).

שנית, אתה יכול להשתמש במילים אלו מכתב הכיסוי שלך. בגוף המכתב שלך, להזכיר אחד או שניים של מיומנויות אלה, מתן דוגמאות ספציפיות של זמן שבו אתה הפגנת אותם בעבודה.

שלישית, אתה יכול להשתמש במילים מיומנות אלה בראיון. ודא שיש לך לפחות דוגמא אחת במשך זמן שאתה מנוצל בכל אחת מחמש המיומנויות העליונות המפורטות כאן. כמובן, כל עבודה תדרוש מיומנויות וחוויות שונות, לכן הקפידי לקרוא את תיאור העבודה בזהירות להתמקד במיומנויות הרשומים על ידי המעסיק.

טיפ : ראיונות מספקים גם בפורום המושלם להפגין כשרונות הבינאישיים שלך.

הקפד להשתמש תקשורת בלתי מילולית שמעבירה התעניינותך הראיון, המעסיק, ואת העבודה. דבר ברור, ולהקשיב היטב לשאלות שנשאלות. שהפגין כישורים בינאישיים אלה באופן אישי הוא הדרך הטובה ביותר לשכנע מעסיק שיש לך את מה שנדרש כדי להצטיין בתפקיד שהם מציעים.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *