רשימת מיומנויות תקשורת עבור אנשי מכירות

Posted on

 רשימת מיומנויות תקשורת עבור אנשי מכירות

לדעת איך לתקשר בצורה יעילה היא דרישה מינימלית במכירות. אם אתה לא יכול לדבר עם אנשים ולגרום להם להיפתח ולשתף מידע איתך, אתה הולך להיאבק כדי למכור להם כלום. להעריך את כישורי התקשורת שלך בתחומים הבאים כדי לגלות איפה אתה מצטיין ואיפה אתה צריך לעבוד קצת יותר.

מתן נאום שהוכן

אספקת מצגת כתובה מראש ביעילות היא חלק הכרחי של תהליך המכירה. האם אתה יכול לתת מצגת מוכנה בלי להישמע מאולץ ולא טבעי? האם אתה יכול להתמודד עם שאלות מבלי לאבד את הזרימה? אתה יכול לשלב גורמים שחשובים סיכוי מסוים?

מאלתר מצגת

ברוב המצבים יהיה לך מצגת מכירות מוכנה ללכת, אבל מה אם אתה פוגש לקוח פוטנציאלי במפתיע והוא רוצה לדבר עכשיו? האם אתה יכול לתת גרסה קוהרנטית של המגרש שלך ללא חומרים שהוכנו שלך? באירועי רשתות או בתעשייה, אתה יכול לדבר על מה שאתה עושה בצורה מושכת? תצטרך לאלתר ולוודא שתוכל ביעילות את המסר על המקום.

אם כבר מדברים ביעילות לזרים

כשאתה קורא קר או מפגש פוטנציאלי חדש, אתה צריך לבנות קשר מיידי בין עצמך ואת הזר בצד השני של הטלפון או פנים אל פנים. אתה יכול לעניין מישהו בתוך שניות ספורות ולגרום להם לבקש יותר? אתה יכול להתחיל לבנות יחסי קרבה מיידית ולכן הסיכוי יאמין לך מספיק כדי לקבוע פגישה? אתה יכול חלקה להעפיל סיכוי בטלפון? אתה יכול לסגור על מקבל פגישה?

לעשות שיחה קטנה

רוב המצגות מכירות כמעט כל בתערוכות ואירועים לערב כמות מסוימת של שיחת חולין לפני שתרד אל האקשן האמיתי. האם אתם יכולים לשוחח בנוחות עם זרים קרובים? האם אתה יכול לעשות בעצמך חביב? אתה יכול להשתמש בשיחה אגבית להתחיל קרבה במוקדמות ובנייה עם לקוחות פוטנציאליים?

טיפול לקוחות לא מרוצים

בעולם אידיאלי, לקוחות לא מרוצים תמיד יצלצלו אל שירות לקוחות או תמיכה טכנית כדי לקבל פתרו את הבעיות שלהם. אבל בעולם הזה, לקוחות רבים מעדיפים לכנות את איש המכירות שלהם – שהוא אחד הם יודעים הכי טוב ואת אחד הם בוטחים לתקן דברים. אתה יכול לנטרל לקוח כועס? אתה יכול להסביר בעיה מסובכת בלי להרגיז את הלקוח נוסף? אתה יכול להתנצל גם על טעויות (שלך או של מישהו אחר)?

לדובב אנשים

איסוף מידע הוא חלק חיוני של שני במוקדמות סיכוי ומגלים את היתרונות שיגרמו העיניים שלהם נדלקות. אתה יכול לעודד אנשים לדבר? אתה יכול לשאול שאלות, בלי להיראות כמו חוקר? האם אתה יכול לגרום לאנשים מידע אישי מרגיש בנוח לשתף איתך?

מוביל אסיפה

אם אתה מבצע מכירה מורכבת עם מקבלי החלטות רבים, אתה בטח בסופו של דבר מדבר עם כולם בבת אחת. מכירות B2B קרובות יש קבוצות מעורבות בתהליך הקנייה, גם כאשר יש רק אחד מקבל החלטות ראשיות. אתה יכול לדבר ביעילות לקבוצה? אתה יכול לשמור את הפגישה על מסלול בלי להעליב אף אחד? אתה יכול לעשות הצופים מרגישים כאילו אתה שם לב לכל אחד מהם?

משא ומתן

משא ומתן הוא חלק גדול של מכירות. כל סיכוי רוצה את העסקה הטובה ביותר האפשרית, ואתה צריך למצוא דרך להגיע להסכם שמשאיר את כולם מאושרים. האם אתה יכול לבוא עם פשרה טובה? אתה יכול לדעת מתי להתעקש ומתי לוותר? אתה יכול להתרחק משא ומתן כאשר סיכוי הוא מתנהג בצורה לא הגיוני?

תקשורת עם עמיתים לעבודה

כאיש מכירות, אתה צריך לעבוד גם עם אנשי מכירות רעך, מנהל המכירות שלך, ועם עובדים במחלקות אחרות. אתה יכול להסתדר עם אנשים שונים אישים נרחבים? אתה יכול לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים עם מחלקות אחרות? האם אתה יכול להתמודד עם קונפליקטים במקום העבודה ולהביא להם פתרון של שלום?

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *