עצות לכתיבת קורות החיים הראשונים שלך

Posted on

עצות לכתיבת קורות החיים הראשונים שלך

אם אתם מודאגים לגבי כתיבת קורות החיים הראשונים שלך או נאבקים עם המשימה, אתם לא לבד! עם זאת, זה לא חייב להיות מפחיד.

סטודנטים רבים שסיימו לאחרונה דאגו כי אין להם מספיק ניסיון כדי ליצור קורות חיים משכנעים. עם זאת, אין לך מה לדאוג. ישנן דרכים רבות להדגיש מיומנויות והחוויות שלך גם אם זה התפקיד הראשון שלך.

קראו בהמשך עצות כיצד לכתוב קורות חיים ראשוניים חזקים כי יפיקו עניין וראיונות.

מה לעשות לפני כתיבת קורות החיים שלך

עוד לפני שאתה מתחיל לכתוב את קורות החיים שלך, יש כמה צעדים שניתן לנקוט. זכור כי המטרה של קורות החיים שלכם היא להראות למעסיק כי אתה מועמד חזק לתפקיד, וכי תוסיף ערך לחברה.

כדי לעשות זאת בהצלחה, אתה צריך לדעת מה מעסיק פוטנציאלי מחפש. התחל על ידי חוקר הצעות עבודה המעניינת אותך. ערוך רשימה של מילות מפתח אתה מוצא את רשימת העבודות, כגון דרישות מוזכרות תכוף או מיומנויות. תוכלו רוצה להתמקד אלה קורות החיים שלך כדי להרשים את המעסיק.

שאל מקצוע מנוסה מה שהם רואים חשיבות כשהם מקבלים החלטות שכירות. קחו מחזיק כמה ראיונות הסברה עם אנשים בתחום שלך כדי לקבל תחושה של מה חשוב ביותר עבור סוגים של מקומות עבודה שאתה מסתכל.

אתה יכול גם לקרוא מקצועי פרסומים ואתרי אינטרנט הקשורים בתעשיית היעד שלך. לטבול את עצמך בתחום שבחר וללמוד ככל שאתה יכול. ברגע שאתה יודע מה חשוב למעסיקים, אתה יכול למקד את קורות החיים שלך כדי לטפל בבעיות אלה.

עצות לכתיבת קורות החיים הראשונים שלך

 • חינוך דגש. אם אתה סטודנט או סטודנטית האחרונות, ההשכלה שלך היא אחד הנכסים הגדולים ביותר שלך. שים את הסעיף “החינוך” של קורות החיים שלך לכיוון החלק העליון של הדף. לכלול לא רק את הספר שהלכת והמידה שקבלת, אבל כל הישגים אחרים. אולי היה לך ממוצע ציונים גבוה, או עשה את מצטיין דיקן. אם למדת בחו”ל, אתה עשוי לכלול גם את זה. מעסיקים מתרשמים הישגים האקדמיים של הבוגרים האחרונים, אז הבלט האלה.
 • דגש כל ניסיון הנלווה. ייתכן שיהיה ניסיון עבודה מוגבל, אבל יש לך שפע של חוויות אחרות אתה יכול לצייר על. תחשוב על מועדונים שאתה השתתפת, התמחויות שערכתם, ואת העמדות מתנדבים שעבדת. כל אלה יכולים להיות רשומים תחת “ניסיון קשור”, או קטגוריה דומה.
 • עזוב את מה שאינו רלוונטי. המפתח הוא להדגיש את הדברים להדגים את הערך שלך לחברה, וכדי להשאיר את הדברים האלה כי לא. לדוגמא, אם אתם מחפשים עבודת מערכות מידע, ההתמחות בתכנות שלך תהיה חשובה, אבל העובדה שאתה זכית בפרסים עבור סקי מים לא! אין לכלול תחביבים או חוויות למעט אם הן מתייחסות לתפקיד.
 • יזכיר הישגים. תחת כל ניסיון, אתה יכול לרשום חלק מן האחריות שאתה מוחזק כי עבודה או מיקום. עם זאת, מעבר פשוט אומר את מה שעשית. רשימה כל הישגים המוכיחים אתה יכול להוסיף ערך לארגון. לדוגמה, אולי זכיתם “Employee of the Month” בעבודה. או שאולי יצרת מערכת תיוק חדשה התייעלות במשרד. כלול דוגמאות של פעמים אתה ערך מוסף לחברה או משהו מושג.
 • השתמש במילות. מבט לאחור על הרשימה של מילות מפתח שההפקה של מיומנויות ודרישות משותפות העבודות אתה מתראיין. נסו להשתמש כמה מילות מפתח אלו לאורך קורות החיים שלך. זה יציג את המנהל המגייס, במבט אחד, כי אתה מתאים לתפקיד.
 • תראה דוגמאות. במיוחד בעת כתיבת קורות החיים הראשונים שלך, זה רעיון טוב להסתכל על דוגמאות קורות חיים. הם יכולים לעזור לך להחליט כיצד לעצב את קורות החיים שלך, ואיזה סוג של מידע לכלול. הקפד להחליף כל קורות חיים מדגמים לכלול מידע ספציפי עבורך, וכדי לתפקיד אתה מתראיין. עזיבה דוגמאות קורות חיים סטודנט אלה, ודוגמאות קורות החיים האחרים הללו.
 • לשמור את זה קצר. במיוחד אם זה קורות החיים הראשונים שלך, ייתכן שאין לך הרבה מידע לכלול. קורות החיים שלך לא צריכים להיות ארוך יותר מעמוד אחד. מטרתם היא למלא את הדף כולו, בעוד שיש עדיין כמות טובה של שטח לבן בשוליים.
 • עריכה, עריכה, עריכה. בגלל מעסיק לקבל כל כך הרבה בקשות עבודה, משהו קטן כמו טעות דפוס עלול לעלות לך עבודה. הקפד להגיה את קורות החיים שלך ביסודיות לפני שליחתו מעבידה. קראו אותו אם יש שגיאות כתיב ודקדוק, כמו גם חוסר עקביות כלשהי בפורמט (כגון באמצעות סגנונות שונים של כדור נקודות). שאל חבר או בן משפחה, או יועץ שירותי הקריירה, להסתכל גם על זה בשבילך.

קורות חיים טיפים לעיצוב

אנשים רבים מופתעים לגלות שעיצוב קורות חיים חשוב באותה מידה כמו התוכן, אבל זה בהחלט נכון. מחקרים מראים כי קורות החיים שלך פחות מ 20 שניות כדי לעשות את הרושם הנכון, אז זה חייב להיות המושך את העין וקל לקריאה.

ישנן דרכים רבות ושונות כדי לתכנן ולעצב את קורות החיים שלך. עזיבת תבניות קורות חיים אלה כדי לעזור לך לעצב את קורות החיים שלכם. באמצעות תבנית יקל ליצור קורות החיים שלך. לא רק שזה יהיה לחסוך לכם זמן, אבל זה גם יכול להפחית שגיאות עיצוב. אתה יכול להסתכל תבניות קורות חיים אחרות זמינות באמצעות Microsoft Word ו- Google Docs.

לדוגמא קורות חיים ראשית

בארי אלן
1234 היי סטריט • אתונה, GA 30,603 • (123) 456-7890 • barry.allen@email.com

כישורי תקציר
המדורגים בדירוג הטניסאית בקולג מינוף חווית משחק סיור Pro ל- Excel בתור מאמן טניס.

טניס אימון : מסוגל לשאוב ניסיון הטניס התחרותי 10 שנים לעצב ומרפאות זוטרות למבוגרים דינמיים להוביל ולספק איכות הוראה לשחקנים בכל גילים.

ניהול ספורט : הכשרה בתיאום אירוע טורניר טניס ושיווק.

הסמכות : ארצות הברית מקצועית איגוד הטניס (USPTA) ומרשם טניס מקצועי (PTR) מוסמך, החייאה, עזרה ראשונה

חוזקות : כריזמטי וסגנון אימון מוטיבציה גבוהה, ניצול על חוזק אישיות ומתן תמיכה כדי להתגבר על אתגרים אישיים.

חינוך

BSEd בניהול ספורט (יוני 2018)
מאוניברסיטת ג’ורג’יה, אתונה, GA
צוות טניס גברים; מלגת טניס; מועדון עסקי ספורט

עיקר ניסיון

באוניברסיטת ג’ורג’יה, אתונה, GA

סטודנטים, ניהול ספורט (09 / 2014-06 / 2018)
הושלם מהלך של ארבע שנים מקיפות של הלימוד בניהול ספורט. קורסי מפתח כלולים בתכנית לימודים בניהול אירוע ספורט, יחסי ציבור, שיווק, וכספים.

 • 4 MVP פרסים שנצברו עבור תכנית טניס NCAA D1, השיגו למעלה 100 USTA בדירוג, כל-מדינה, וגימורי הטורניר למעלה המדינה.
 • בתנאי שיעורי טניס לילדים בגילאי 5 עד 14 במרפאות טניס הקיץ בחסות האוניברסיטה.
 • זכה בשתי קטגוריה לי USTA אליפות הלאומית.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *