עבודה או התמחות קיץ – מה הכי טוב עבור סטודנטים?

Posted on

עבודת קיץ או התמחות -מהו ביותר עבור סטודנטים?

בין אם אתם צריכים להשיג עבודה או התמחות בתקופת הקולג ההפסקה שלך תלוי המצב האישי שלך. אם אתה מנסה להחליט, אז תתחיל להבין בדיוק מה שאתה מחפש לצאת מהחוויה. אתה יכול לעשות את זה על ידי לשאול את עצמך כמה שאלות:

מה הם הצרכים המיידיים שלך? מהן המטרות שלך לטווח הארוך? האם אתה רוצה לצבור ניסיון בתחום מסוים? האם אתה מחפש לעשות כסף? האם אתה רוצה להתחיל להרוויח קשרים מקצועיים? האם אתה רוצה לקבל אשראי למכללה ? האם אתה לחקור אם אתה רוצה להיכנס קו מסוים של עבודה? האם אתה מחפש עבודה אתה יכול לחזור בזמן הפסקות בעתיד מבית הספר?

ברגע שהחלטת מה שאתה מחפש, לשקול את היתרונות והחסרונות כי עבודות קיץ עם או בלי תשלום התמחויות יש להציע-ולבחור באפשרות שמסדר את רוב עם המטרות שלך.

השוואת התמחות לעומת קיץ משרות

עבודות קיץ

 • מובטח לעשות כסף
 • סביר לעשות כסף פחות מאשר סטאז
 • לא יכול להציע אשראי למכללה
 • תהליך יישום תקן
 • באופן כללי קל להגיע
 • רשתות קשרים טובים לתפקידים עתידיים
 • אפשרות לחזור בזמן הפסקות בעתיד
 • ייתכן שלא יצליח להתחבר תחום הלימוד שלך

התמחות הקיץ

 • סביר להרוויח יותר כסף מאשר עבודת קיץ
 • אפשרות לעשות בלי כסף בכלל
 • עשוי לקבל אשראי למכללה
 • יכול להיות יותר קשה לקבל
 • רשתות קשרים טובים לתפקידים עתידיים
 • צפוי לחזור ולעבור תקופת התמחות שנייה באותה החברה
 • צמיחה וחקר בתחום שאתה לומד
 • סטודנטים שעובדים התמחויות שלמו צפויים להרוויח יותר כסף מאלה עבודה אשר עבודות קיץ רגילות. על פי האיגוד הלאומי של מכללות מעסיקות (NACE), השכר הממוצע לשעה עבור מתמחה ששולם 2019 היה 19.05 $ לשעה. זה גבוה 16.38 $ לשעה בממוצע עבור עבודות קיץ נוער ב 2019, כפי שדווח על ידי ZipRecruiter.
 • עם זאת, אם ההתמחות שלך היא שלא שולם, אז אתה לא תהיה להרוויח כסף בכלל. אבל ייתכן גם שיהיה זכאי לקבל זיכויי קורס התמחות-אשר, אם ניתן להעברה, תחסוך לך קצת כסף שכר לימוד. זה בדרך כלל לא אופציה בתפקיד סטנדרטי.
 • איך בדיוק כל עבודת קיץ יכול להיות יחסית קל, כלומר, אתה לעבור תהליך יישום ראיון סטנדרטי. התמחות יכולה להיות יותר תחרותית ותובעני, ואתה בדרך כלל צריך להתחיל ליישם אותם הרבה יותר מהר ממה שאתה יכול ג’וב הקיץ סטנדרטי. ובעוד סטודנטים הם לרוב מברכים לחזור לתפקיד אותו במהלך כל הפסקה מבית הספר, באותו אינו בהכרח חל על התמחות עמדות.
 • שניהם עבודה בקיץ סטאז יכולים לעזור לך לבנות את הרשת וליצור קשרים מקצועיים שיכול להועיל לצמיחת הקריירה העתידית שלך. עם זאת, זה צפוי לקרות ב סטאז, אשר מיישרת עם בתחומך של מחקר.
 • אם אתה רוצה ללכת את מסלול העבודה הרגיל, אז אתה עלול בסופו של דבר משהו כמו עבודה הקמעונאי כי אין שום קשר עם מה שאתה הולך לבית הספר. אבל אם אתה רק מחפש לעשות כסף עושה משהו יחסית קל עם שעות גמישות, אז זה לא בהכרח משנה.

בתשלום התמחות שלא שולמה

פיצוי פוטנציאלי יכול להיות ההבדל הגדול ביותר בין עבודה בקיץ התמחות.

טיפ: Glassdoor.com מפרסם רשימה שנתית של חברות עם התמחות המכניסה ביותר. פייסבוק עקף את רשימת 2019 ב 8000 $ לחודש, עם אמזון במקום השני בבית 7725 $ לחודש.

אם אתה לוקח עבודה בקיץ רגילה באמצעות מעביד, אז בדרך כלל אין שאלה לגבי האם או לא תקבל תשלום. במשך תקופת התמחות, זה אהיה יותר מסובך קצת: מעסיק רק צריך לשלם לך עבור תקופת התמחות אם אתה נחשב עובד-ולא כל למתמחה.

אז איך אתה יודע אם התמחות ללא שכר היא לגיטימית? על פי חוק התקני יריד עבודה, משרד העבודה האמריקאי מתאר את הבאה שבעה קווים מנחים התמחות ללא שכר :

 1. ההתמחות, למרות שזה כולל את מבצע בפועל של המתקנים של המעסיק, הוא דומה לאימון אשר יינתן בסביבה חינוכית.
 2. חווית ההתמחות היא לטובת למתמחה.
 3. הסטאז’ר לא לעקור עובדים מן המניין אלא יצירות תחת הפיקוח הצמוד של צוות קיים.
 4. המעסיק המספק ההכשרה מוצא שום יתרון מיידי מן הפעילויות של כל מתמחה, ובהזדמנות, פעילותו עשויה דווקא להתעכב.
 5. הסטאז’ר אינו זכאי בהכרח עבודה בסיום ההתמחות.
 6. המעסיק לבין מתמחה להבין כי המתמחה אינו זכאי לשכר עבור משך זמן ההתמחות.

זה חכם לשקול את כל היתרונות האפשריים של התמחות לפני שתחליט אם ויתור הכנסה בעמדה שלא שולמו שווה את זה. לפעמים, מה התמחות ללא שכר שחסר תגמול כספי הוא יכול לפצות ב קשרים, הפניות, המלצות, וזיכויים כמובן.

מצד שני, סטודנטים שעובדים שילם התמחות נוטים יותר לקבל הצעות עבודה לאחר סיום הלימודים מאלה שעובדים התמחות ללא שכר, על פי NACE . מופעי המחקר של העמותה כי 66.4% של 2019 בוגרים שהיה התמחות בתשלום קבלה הצעת עבודה, ואילו 43.7% מהכלל המתמחה שלא שולם קבלו אחד.

מתכוננים קיץ עבודה

אתה צריך להתחיל לחפש עבודה בקיץ או התמחות מוקדם ככל חופשת החורף. אם אין לך מעודכן LinkedIn פרופיל, אז אתה צריך לקפוץ על זה מייד. מעסיקים רבים יהיו יסתכלו LinkedIn שלך כדי לקבל מושג על מי אתה ומה הניסיון שלך, כמו גם להציג המלצות מהמעסיקים לשעבר. כמו כן, הקפיד לנקות את כל פרופילי מדיה החברתיים הציבוריים שלך.

הדרך הטובה ביותר להתחיל מחפש התמחות הוא ליצור קשר עם מישהו וכולם אתה יודע שעובד בתחום או בתחומים שיש בהם עניין. כמו כן, לברר אם הספר שבו אתה משתתף יש כל תוכניות התמחות אצל חברות בתחום שלך.

להתחיל לחפש כמה חודשים לפני שנת הלימודים תסתיים כדי לקבל את האפשרויות ביותר משרות פנויות על הרדאר. חשוב להעביר למעסיק פוטנציאל  להיטות, התלהבות ומחויב כדי התמחות, במיוחד בתחומים תחרותיים מאוד.

אם אתה מחפש עבודה בקיץ , אז ייתכן שתוכל להתרחק עם מבט קצת מאוחר. באופן אידיאלי, אתה תהיה מכוון משהו שנראה טוב על קורות החיים שלך או באזור שלך של מחקר. אפשרות אחת היא לשקול שנרשמת עם אתרים מקוונים כגון Tutor.com , Yup.com , Care.com  או מספר חברים נוספים מורה במקצועות שאתה לומד.

בין אם זה התמחות בתשלום , התמחות ללא שכר, עבודה במשרה חלקית או עבודה במשרה מלאה, גילה יוזמה ומוטיבציה להמשיך ללמוד ולשפר מיומנויות במהלך חופשת הקיץ יעזור לך להרחיב קורות החיים שלך ולהרחיב את הידע שלך.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *