סיבות למה אתה לא קולט חזרה על עבודות

Posted on

סיבות למה אתה לא קולט חזרה על עבודות

ישנן סיבות רבות מדוע אתה לא יכול להיות דיון בחזרה ממעסיקים לאחר החלת עבודה. ייתכן גם שלא לשמוע ממנהל שכירת לאחר שבילית זמן מתראיין לתפקיד חדש, אשר יכול להיות אפילו יותר גרוע. לא לדעת איפה אתה עומד יכול להיות קשה ומלחיץ.

זה יכול להיות מאתגר לדעת אם אתה צריך לשמור פונה לקבלה יותר מקומות עבודה או לחכות עד שאתה מקבל תשובה סופית לגבי המיקום מדובר. כשאתה כי האזור שבו אין לך מושג על מה קורה עם עמדת פוטנציאל, זה עשוי להיות טוב ביותר כדי לשמור חיפוש העבודה נע קדימה עד שיש לך הצעת עבודה במשרד. דברים יכולים להשתנות במהירות, עד שיש לך הסכם רשמי כדי להתחיל לעבוד, זה לא עובדה מוגמרת.

למה חברות לא לקחת את הזמן כדי להודיע ​​למועמדים היכן הם עומדים בתהליך הראיון? ומה אתה יכול לעשות כשזה קורה לך? סקירת חלק מהסיבות למה אתה לא שומע בחזרה מעבודות, ומה אתה יכול לעשות כדי לקבל עדכון מצב על היישום שלך.

למה מעסיקים לא נותנים מועמדים לדעת

למרות שזה דבר נימוס (מימין) לעשות, חברות אינן נדרשות להודיע מועמדים להגיש בקשת עבודה או קורות חיים עבור פוזיציה פתוחה. 1

חלק מהמעסיקים מקפידים ליידע כל מי שמגיש בקשה. אבל יש כאלה שלא. חברות גדולות עשויות להיות תוכנה לאוטומטית את התהליך ושולח אישור הכרה כי הבקשה התקבלה. מערכות אלו עשויים גם לספק עדכוני מצב שבו אתה עומד בתהליך היישום.

הערה: חברות קטנות לא יכולות לקבל את המשאבים כדי לבצע מעקב עם כל מועמד, במיוחד כאשר יש מאגר גדול של מועמדים לעבודה. במקרה כזה, רק עם החברה רוצה ראיון יקבל הודעה סבירה.

סיבות מועמדים לא תקבל תשובה

לא יכול להיות גורמים נוספים המשפיעים על תהליך הקליטה. זה בדרך כלל לא יעיל כמו שנדמה לך, וזה יכול לקחת זמן ליישומי סקירה, להחליט מי לראיון, ואשר מועמד לשכור.

לאחר הגשת בקשת עבודה או קורות חיים

בנוסף החברה שלא נוהל במקום להודיע ​​למועמדים, הנה כמה סיבות אחרות מדוע הבקשה שלך לא קיבלו מענה:

  • אתה חסר את האישורים הנדרשים.  אם אתה לא צריך את תכונות המנהל שהכירה מחפש, אתה כנראה לא תיחשב לתפקיד.
  • קורות החיים שלך אינו תואם את דרישות התפקיד. אתה יכול לקבל את הכישורים, אלא שהמעביד לא תוכל לספר כי אתה משחק. חשוב לוודא מופעי קורות החיים שלך למה אתה מועמד חזק בשביל זה במיקום ספציפי.
  • קורות החיים שלך הוא בלגן.  אם אינך להגיש קורות חיים בפורמט תקין, ללא שגיאות הקלדה או טעויות דקדוקיות, אתה יכול לדפוק את עצמך מתוך טענה.
  • אתה לא להגיש את המסמכים הנדרשים.  אם חברה מבקשת מכתב פתיחה, כתיבת דגימות, אזכור, או כל חומר אחר כדי לתמוך ביישום שלך, אתה צריך להגיש את זה כאשר אתה מחיל.
  • החברה שכרה מישהו אחר.  זה יכול להיות משהו פשוט כמו העמדה כבר הייתה מלאה, אבל החברה עדיין לא הסרת רישום העבודה.
  • תוכניות שכירת החברה השתנו.  החברה עשויה החליטה לא למלא את התפקיד או שאולי שינתה את דרישות התפקיד לתפקיד. בעיות תקציב שאולי נתקעו בתהליך השכיר. ניהול אולי השתנה, גרימת הקפאת גיוס זמנית. מועמדת פנימית ניתן היה שכרו או לקדם.
  • התהליך שהכירה יכול להיות ארוך יותר ממה שהיית מצפה.  החברה יכולה להיות מתנה לאסוף קבוצה של קורות חיים לפני התחלת תהליך הראיון.

לאחר ראיון עבודה

חלק מהסיבות מדוע אתה לא נבחרת לראיון עם חברה עשוי גם להסביר מדוע לא קבל תקשורת מעקב אחרי ראיון עבודה. יכול להיות שיש עוד מועמד אשר הוא בכושר טוב יותר לתפקיד, או לחברה עשויה החליטה לשים אחיזה על מילוי התפקיד.

סיבה נוספת מדוע אתה לא יכול לשמוע על עבודה אחרי הראיון שלך יכולה להיות כי המנהל המגייס אולי לא נחשב לך להיות בכושר טוב של תרבות החברה לאחר מדבר איתך ישירות. זה גם יכול להיות כי אחר מועמד עשוי הופנה על ידי עבד נוכחי וצבר יתרון בתהליך הבחירה. יש לקוות, אזכור שלך היו דברים טובים לומר עלייך. אבל אם הם לא, אתה לא יכול להיות יותר בתמורה.

ישנם גם גורמים שעשויים להיחשב “פורעי עסקה” שפעלו בשירות ערובה לכך שלא תקבל הצעת עבודה. JazzHR דוחות סקר מה מקצוע שכירת אומרים ייקח את מבקש התחשבות העבודה. החלק העליון שני העסקה פורעי היו תיקו: 90% מהמשיבים ציינו שהם לא לשכור מישהו שיקר בקורות החיים שלהם או להשתמש בטלפון הסלולרי שלהם במהלך הראיון. אלה היו ואחריו לא שהוסמכו לעבודה בארה”ב (86%) ו מעסיק קודם הוגה-רע (81%). להיתפס עלות פחית יהירה לך הצעת עבודה מדי, כמו 76% ממנהלי עובדים אמר שהם לא לשכור מישהו שהם נחשבים יהירים. 2

מדיה חברתית היא עוד סיבה מדוע אתה לא יכול לשמוע בחזרה מן מעסיק פוטנציאלי. CareerBuilder דוחות סקר כי 57% מהמשיבים למצוא באינטרנט תוכן שיגרום להם לא להעסיק מועמד. 3

כאשר הצעת עבודה מתעכבת

אם לא אקבל תשובה מייד, לא להניח כי אתה לא מקבל הצעה. אתה עדיין עשוי לקבל תגובה, אבל זה יכול להתעכב. לדוגמא, המעסיק יכול הפך הצעת מועמד אחר, והוא מחכה לשמוע בחזרה. החברה עשויה להיות עבדה לפרטים על הדרכת משתמש האדם הם שוכרים, או יכולים להיות שיש בעיות לוגיסטיות או תקציביות אשר להאט דברים למטה.

מה לעשות כאשר אתה לא תקבל תשובה

מה עליך לעשות אם אתה לא מקבל תשובה ממעבידה? האפשרות הראשונה היא לא לעשות דבר, להיות סבלני, ולחכות. אם אתם מגישים מספר בקשות עבודה והשתתפות הרבה ראיונות, שעשוי להיות הדרך הקלה לקחת. זה יכול להיות במיוחד חכם אם אתה לא 100% בטוח כי זהו התפקיד הבא הכי טובים בשבילך.

הברירה האחרת והוא לא תמיד קל הוא מעקב עם המעסיק כדי לראות היכן אתה עומד. התהליך יהיה שונה, תלוי אם אתה פונה אליך בהמשך יישום או ראיון.

כיצד מעקב על יישום

מומלץ לחכות לפחות שבוע או שבועיים לפני שאתה מעקב על מצב יישום עבודה, כפי שהוא יכול לקחת את החברה לפחות כך הרבה זמן כדי יישומים סקירה ולהתחיל ראיונות תזמון.

טיפ: הצעות עבודה רבות אינן מפרטות איש קשר, אז זה יכול להיות אתגר למצוא מישהו לשאול בנוגע לבקשתך. LinkedIn יכול להיות משאב נהדר למציאת מישהו בצוות העובדים של החברה.

הנה כמה דרכים למצוא את המנהל וטיפים שכירת על מעקב איתם.

כיצד לעקוב אחר ראיון עבודה

זה תמיד רעיון טוב כדי לקחת את הזמן כדי לכתוב פתק תודה אחרי ראיון עבודה. בין אם באמצעות דואר אלקטרוני או ביד, זה אחת הדרכים הטובות ביותר כדי לעקוב אחר. החברה לא יכולה להיות ביצוע החלטת גיוס מיידי, אז אל תיבהלו אם לא יקבל תשובה מייד. אפשרות נוספת היא להתקשר למנהל שכירת ולהודות להם. זה יכול להיות דרך טובה לקבל תחושה אם אתה עדיין מתחרה על התפקיד.

Do not Stop חיפוש העבודה

לא משנה אם תבחר לחכות לתגובה של המעסיק או לנסות לבקש תשובה לעצמך, חשוב להתעקש על חיפוש העבודה. אתה לא רוצה לבזבז את הזמן מחכה לשמוע בחזרה ממעביד שאינו מעוניין להעסיק אותך. במקום זאת, לשמור על ציד עבודה עד שתגלה את ההזדמנות הנכונה.

שורה תחתונה

זה לא יכול להיות מאהבה ישנן סיבות רבות מעסיקים לא מעקב עם מועמדים, ואת הסיבה שאתה לא תשמע אולי אין לי מה לעשות עם הכישורים שלך לתפקיד.

מעקב אם אתה יכול זה עשוי להיות שווה לקחת את הזמן כדי לבצע מעקב על מצב המועמדות שלך אם אתה יכול ליצור קשר עם מקבל החלטות בחברה.

אין לקצר חיפוש העבודה Do not stop וחיפוש עבודה בזמן שאתה מחכה לשמוע בחזרה ממעביד. תמשיך עד שיש לך הצעה רצינית שאתה מקבל בנוח.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *