מה ההבדל בין קורות חיים ומכתב נלווה?

Posted on

 מה ההבדל בין קורות חיים ומכתב נלווה?


מה ההבדל בין קורות חיים ומכתב נלווה? שניהם מכתב פתיחה ועם רזומה לחלוק את המטרה המשותפת של הוכחה לכך שיש לך את הכישורים הנכונים להצטיין בעבודה שלשמה אתה מתראיין.

עם זאת, ישנם הבדלים ברורים בין המבנה ואת הכוונה של שני המסמכים. מחפשי עבודה צריכים להציג מכתב הפתיחה שלהם ולחדש כמו זוג משלימים אך ייחודי של מסמכים. כלומר, מכתב הכיסוי שלך צריך להיות יותר מסתם נקודות כדור שחזרה בה מן לחדש.

מעסיקים רבים דורשים קורות חיים מוגשים בקשת עבודה.

מכתב כיסוי לא ייתכן שיידרש. אבל, כולל אחד כשאתה מועמד לעבודה יכול לעזור סיכוייך לקבל שנבחר לראיון.

ההבדל בין קורות חיים ומכתב נלווה

אתה יכול לחשוב על קורות החיים שלך כסיכום כללי של ניסיון בעבודה שלך מכתב הכיסוי שלך כסיכום של ניסיון בעבודה שלך כפי שהוא מתייחס לתפקיד בהישג יד.

קורות חיים הוא מסמך המפרטת ההיסטוריה התעסוקתית שלך. הוא מסכם את העבודות שערכתם, החינוך אתה השגת, אישורים, מיומנויות, וכן מידע לכימותים אחר על הרקע שלך וניסיון בעבודה.

פורמט קורות החיים הנפוץ ביותר הוא רשימה עם פרטי הקשר שלך, קטע חוויה הכולל כותרי עבודה, תיאורי עמדה, תאריכי העסקה, קטע חינוך, ומידע רלוונטי נוסף.

בדרך כלל, קורות חיים כתובים בגוף השלישי ומשתמשים גם כמה מילות ככל האפשר כדי לסכם את החוויה. אז, במקום לכתוב “אני בפיקוח צוות הקנייה הגדול בחברת XYZ” קורות חיים תהיה נקודת כדור שאומרת, “בפיקוח צוות קניית 19-אדם.”

במידת האפשר, אתה תרצה להשתמש במספרים בקורות החיים שלך, כגון מספר האנשים שאתה פיקח, מכירות אחוז גדל, מספר הלקוחות עזר, וכו ‘

מכתב כיסוי נכתב כדי להדגיש את הכישורים שיש לך עבור העבודה שלשם אתה מתראיין. הוא משמש כדי לספק את המעסיק עם מידע נוסף על הסיבה שבגללה אתה מועמד טוב לתפקיד. הפונקציה העיקרית של מכתב הסיכום היא להשוויץ איך ההסמכה שלך גורמת לך שידוך לתפקיד.

מכתב כיסוי כתוב במתכונת מכתב כולל ברכה, כמה פסקאות, ואת סגירה. בניגוד קורות חיים, אתה צריך להשתמש בגוף הראשון על מנת לכתוב מכתב הכיסוי שלך. (עם זאת, יש להימנע משימוש “אני” יותר מדי.)

איזה קורות חיים כוללים

קורות החיים שלך צריכים לספק מעסיקים עם רשימה מפורטת של הניסיון והשכלת העבודה שלך. המיומנויות וההישגים הקשורים לכל עבודה שערכת צריכות להיות מתוארות מספיק פרטים כדי להראות למעסיקים איך יש לך ערך מוסף בתפקידים ספציפיים אלו.

לעתים קרובות, קורות חיים מספקים מידע ברשימות תבליטים; זה עוזר להפוך את תמצית המסמך ומאפשר מגייסים לסרוק את זה מהר.

מה מכתב פתיחה כולל

מכתב כיסוי הוא מסמך פסקה קצרה שלושה או ארבעה. זה צריך להיות כתוב עם ההנחה כי מעסיק יתייעץ קורות החיים שלך כדי להתאים אותו לדוח שאתה עושה במכתב על הכישורים שלך.

מכתב כיסוי יעזור למעסיקים לפרש הרקע שלך כפי שהוא מיוצג על קורות החיים ויסייעו להוכיח עד כמה החוויות הקודמות שלך להעפיל לך עבודה.

כאשר אתה כותב מכתב כיסוי עבור עבודה, ראשון לסקור את דרישות התפקיד מפורטות בהצעת העבודה. השתמש במכתב הנלווה להסביר איך אתה עומד בקריטריונים אלה.

השתמש מכתב פתיחה להעביר מידע סובייקטיבי

קורות חיים קובעים את העובדות – מי, מה, מתי, ואיך. לעומת זאת, מכתב כיסוי מספק הזדמנות להסביר מדוע אתה בעל כישורים מתאימים לתפקיד. מסמך זה מוסיף קצת צבע ואישיות והוא נועד לשכנע מעסיקים שאתה מתאים לתפקיד בהישג יד.

מכתב כיסוי הוא הרכב טוב יותר קורות חיים כדי להעביר מידע סובייקטיבי יותר כמו בסיס התעניינותך עמדה, איך הערכים שלך להניע אותך להמשיך עבודה, או מדוע התרבות של ערעורי חברה אליך.

מכתבי הכיסוי שלך יעזרו לך למכור את הכישורים שלך למעסיקים פוטנציאליים, ובמקביל קורות החיים שלך מספקים את הפרטים כדי לגבות את המידע הכלול באותיות שלך.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *