כיצד לפתח ולכתוב תוכנית פעולה קריירה

Posted on

כיצד לפתח ולכתוב תוכנית פעולה קריירה

תוכנית הפעולה הקריירה היא מפת הדרכים כי ייקח אותך מנקודה א (בחירת הכיבוש) לנקודה ב ‘(מקבל עבודה לקידום הקריירה שלך ). כמו כן התייחס כאל פרטני (או בודד) תכנית קריירה או פרטני (או בודד) תכנית פיתוח קריירה , זה יעזור לך להגיע שלך מטרות קריירה .

לפני שאתה מתחיל

כדי להתחיל לפתח תכנית פעולת קריירה, ראשון, בבחירת עיסוק. מאמץ זה בדרך כלל דורש כמות משמעותית של מאמץ. כדי לפשט את המשימה, או לפחות לעשות את זה יותר מסודר, בצע את תהליך תכנון קריירה . הוא מורכב שלבים מרובים. היש הרביעי והאחרון ליצור תוכנית פעולה הקריירה. לפי שלבים שלוש, על מנת, כוללים:

  1. הערכה עצמית: במהלך שלב זה, להשתמש בכלי הערכה עצמית כמה ללמוד על הערכים שלך, אינטרסים, כישורים, וסוג האישיות. המטרה שלך היא לזהות רשימת מתאים קריירה התואמות את התכונות האלה. באופן אידיאלי, לא אמור להיות בין 10 ו 15 עיסוקים ברשימה שלך.
  2. קריירת Exploration:  עכשיו שאתה יודע מה היה עיסוקו מתאים מבוסס על ההערכה העצמית שלך, להתחיל לחקור אלה שמעניינים אותך. אל תעשה חקירה נרחבת לתוך כל קריירה יחידה על אלה הרשימה בלבד שלך כי הם אפשרויות אמיתיות מגיע סוג של תשומת לב, אבל לפחות לקרוא החלטה קצרה שלא לחסל כל אופציות מבוססות על דעות קדומות עליהם. הכיבוש שמופיע על פני השטח כמו משהו שאתה לא אוהב יכול להיות בסופו של דבר אחד שמעניין אותך ביותר ברגע שאתה לומד יותר על זה. לחפור עמוק יותר לתוך הקריירה שאתה תשקול רודף. בגין כדי לצמצם את הרשימה שלך כשלושה עד חמישה עיסוקים.
  3. לבצע התאמה:  כשבידיהם מידע על מספר קריירות, מתחיל לקבל החלטה סופית. תחשוב על היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות שלך. קח חובות עבודה, דרישות חינוכיות , רווחים , ואת תחזית עבודה . לא רק אתה חייב ליהנות העבודה שלך, אבל יש לה גם כדי לתמוך באורח החיים שלך כספית צריך סיכויי עבודה הגונים. זה הכרחי כי אתה תהיה מסוגל למלא את הדרישות החינוכיות. בחר את הקריירה כי, על פי נתונים אלו, הוא בכושר הכי טוב בשבילך.

הגדרת המטרות שלך

עכשיו שבחרת קריירה, הגיע הזמן להציב מטרות אשר ירכיבו את הבסיס של תוכנית פעולה הקריירה שלך. לכלול יעדים לטווח קצר אשר ניתן להגיע בתוך פחות מאלה שנה לטווח ארוך שייקח מאחד עד חמש שנים כדי להשיג.

תכנית פעולת קריירה שונה ממה רשימה פשוטה של ​​מטרות. זה כולל גם את כל השלבים תצטרך לקחת כדי להגיע אליהם. להתחיל:

  • ראשית, סיעור מוחות כדי לבוא עם רשימה של כל המטרות שלך. זכור זו היא הרשימה שלך, ואף אחד לא שופט מה אתה שם על זה.
  • לקטלג אותם לשתי קטגוריות: מטרות לטווח קצר ומטרות לטווח הארוך. החלה לקולג או תכנית אימונים, למשל, ייקח פחות משנה והוא, ולכן, מטרה לטווח קצר, תוך קבלת התואר שלך או סיום התכנית הוא בדרך כלל אחד לטווח ארוך.
  • זיהוי כל מחסומים שיכולים לאיים על היכולת שלך להגיע למטרות שלך ואז להבין אם וכיצד ניתן להתגבר עליהם. אם אתה לא יכול למצוא פתרונות קיימא, ייתכן שיהיה צורך לנסח מחדש את מטרותיך. אם, למשל, יש לך לקות למידה שעלולה לעכב את היכולת להרוויח תואר, למצוא מכללה המספקת לתלמידים עם משאבים כדי לעזור להם להצליח.

כתוב תכנית פעולת הקריירה שלך

לבסוף, הגיע הזמן לכתוב תוכנית פעולה הקריירה שלך . ציר הזמן שלך להשגת המטרות שלך צריך להתחיל עם אלה והסיום לטווח הקצר שלך עם המטרה העיקרית שלך, אשר בשלב זה צריך להיות מקבלת העבודה הראשונה שלך. אנשים מסוימים מוצאים אותו שימושי להתחיל תוכניתם בסוף. מדינה זו המטרה כי ייקח את רוב הזמן הראשון, ואת דרך העבודה שלך אחורה. אין שלטון חזק ומהר, כל עוד התוכנית שלך הוא קל לך להבין ולעקוב.

פרט כל המטרות שלך ולציין כמה זמן, בערך, זה ייקח כדי להשיג אותו. ואז, מתחת לכל אחד, לכתוב רשימה ממוספרת של כל צעד להשגת היעד המבוקש ידרוש. לכלול, כמו גם, את החסמים שעלולים להפריע, יחד עם פתרונות מעשיים להתגברות עליהם.

תכנית פעולת הקריירה שלך צריכה להיות גמישה. אל תפחדו לעשות שינויים זה כמו שאתה הולך. זה עשוי להיות נחוץ כדי להוסיף כמה מטרות לטווח קצר לאורך הדרך. לאחר שתגיע המטרה ארוכת הטווח האולטימטיבי שלך, ייתכן שתרצה להוסיף עוד אחד, יחד עם מטרות לטווח קצר יותר כדי לעזור לך להגיע לשם.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *