כיצד לכתוב קורות חיים אפקטיביים

Posted on

 כיצד לכתוב קורות חיים אפקטיביים

מהו קורות חיים, ולמה אתה צריך אחד כאשר אתה עבודה מחפש? קורות חיים הוא אוסף בכתב של החינוך, ניסיון עבודה, אישורי, ואת ההישגים. רוב העמדות המקצועיות דורשות מועמדים להגיש קורות חיים ומכתב נלווה כחלק מתהליך היישום.

במקרים רבים, קורות החיים שלך הוא המסמך הראשון מנהל גיוס יסתכל בעת בדיקת הבקשה שלך, ולכן הוא נכון “רושם ראשון.” לפיכך, חשוב לשים זמן ומאמץ בפיתוח ותחזוקת קורות חיים מעודכנים ומדויקים.

בין אם אתם כותבים קורות החיים הראשונים שלך, או לא עדכנת שלך כל כמה זמן שהוא צריך מרענן, כאן הוא צעד אחר צעד מדריך לכתיבת קורות חיים שיעזרו לכם לקבל את העבודה שאתה רוצה.

סקור את המטרה של קורות חיים

תחשוב קורות חיים כמו “פרסום עצמי” שמסכם את החוויה שלך בעמוד אחד. קורות החיים שלך הוא אחד החלקים החשובים ביותר של יישום העבודה שלך. זה נותן את מנהל מגייס סקירה של הכישורים שיש לך עבור העבודה שעבורה אתה מגיש.

כמו כן כדאי להכיר את ההבדל בין קורות חיים ומכתב נלווה:

  • קורות חיים בדרך כלל נשלחים עם מכתב פתיחה, המהווה מסמך המספק מידע נוסף על הכישורים והניסיון שלך בצורת מכתב.
  • קורות חיים הם סיכום תמציתי, לעתים קרובות עם תבליטים, בעוד מדגיש מכתב פתיחה ומרחיב על תכונות מסוימות או הישגים כי תהיינה נכסים ייחודיים או אידיאליים לתפקיד המסוים.

התחל על ידי ביצוע Brain Dump של החוויה שלך

קורות חיים אפקטיביים פורשים סיכום של כישורים כי ידחוף המנהל או מעסיק עובד להתקדם ומזמין אתכם לריאיון למשרה.

וכן פרטים על מיומנויות, השכלה, והיסטורית עבודה, קורות חיים יכול להיות גם מקטעים אופציונליים, כגון אובייקטיבי, הצהרת סיכום, מיומנויות, או מדגיש את הקריירה. סעיפים אלה ניתן להוסיף לאחר שהרכבת את כל המידע העובדתי אתה צריך לרשום בקורות החיים שלך.

עבור אנשים רבים, זה יכול להיות מועיל כדי לשבת עם עט ונייר, או מסמך Word ריק, לשרבט ההיסטוריה עבודתם מתחילתו ועד סופו. כמובן, אם אתה כבר בשוק העבודה במשך שנים רבות, זה לא הולך להיות זמן יעיל, כך שאתה יכול לבחור להתמקד בתפקידים הבולטים והרלוונטיים ביותר שלך.

ערכו רשימה של חוויית העבודה שלך

לא משנה את הגישה שלך, המטרה שלך תהיה לייצר רשימה כרונולוגית של ניסיון רלוונטי העבודות שאתה החלמת. אמנם זה צריך להתמקד ניסיון עבודה מקצועי, אתה יכול לכלול גם פרסים או שבחים, מתנדב או ניסיון בקהילה, הקורסים פוסט-גראד, ומיומנויות, כמו גם ההשכלה הגבוהה שלך, אשר יכול לעבור לתחתית של קורות החיים שלך ברגע שאתה מקבל שלך התפקיד הראשון לאחר הקולג ‘.

כשאתה עובד על מזבלת המוח שלך, הקפד לכלול את שם החברה, מיקומה, תאריכי ההעסקה, וכמה נקודות כדור מתאר התפקיד ותחומי האחריות שלך עבור כל עמדה אתה ברשימה. למרות שייתכן צריך להרחיב על כדור נקודות בהמשך, אתה תזדקק למידע זה לכל הפחות.

דגש על ההישגים שלך

כאשר כותבים את התיאורים של מקומות עבודה שביצעת שנערך, להתמקד במה שאתה להשיג בכל עמדה ולא מה שעשית. Listing הישגים מדידים בצורה מספרית (הגדיל את מכירות 20%, הוצאות מופחתות על ידי 10%, למשל) יעזרו קורות החיים שלך להתבלט.

הקפד להתאים אלה הישגי הקריטריונים שהמעסיקים מבקשים בהצעת העבודה.

אם זה מאתגר (וזה יכול להיות!) כדי לכתוב תיאורי קורות חיים כי תהיה לתפוס את תשומת הלב של המנהל המגייס, עיינו בטיפים הבאים איך לעשות היסטורית תעסוקת קורות החיים שלך נשמעת טוב יותר – ולקבל בחרת לראיון.

ומה להשאיר כבוי קורות החיים שלך

יש כמה דברים שאינם שייכים על קורות חיים למשרה. מה שלא ייכלל חשוב בדיוק כמו מה שאתה כולל. באופן אידיאלי, קורות החיים שלך צריכים לשקף ניסיון רלוונטי לתפקיד שאתה החלמת, ובדרך כלל לא יותר מ עשרה עד חמש עשר שנים בעבר. מאז קורות החיים שלך צריכים, אם אפשר, להיות לא יותר מאשר עמוד אחד או שניים, ייתכן שתצטרך nix פריטים מסוימים.

לדוגמא, אם אתה לקחת עבודה ורק נשארת שם במשך חודש בערך, לא היית רוצה לכלול עמדה לפיה. אם אתה כבר מחוץ לקולג ‘עבור יותר מחמש שנים, זה בדרך כלל טוב ביותר להסיר כל התמחויות היו לך, בהנחה שיש לך ניסיון עבודה מקצועית אחר כדי למלא את הפער.

עם זאת, זהו מקרה שבו תרצה להשתמש בשכל הישר שלך. אם אתה למדת בקולג לשיווק היה שיווק התמחות בשנה הבכירה שלך, אז עבד כשרה לשנים הקרובות, היית רוצה לכלול התמחות השיווק שלך.

בסופו של דבר, אתה רוצה לנסות למצוא את האיזון בין היתר, על נסיון שהוא גם עדכני ורלוונטי.

בחר סגנון קורות חיים

ישנם מספר סוגים בסיסיים של קורות חיים רגילים לבקש משרות פנויות. לפני שאתם מבלים זמן כתיבה את כל הפרטים סביב כל עמדה הייתה לך, אתה צריך להחליט מה סגנון של קורות חיים להשתמש, כפי שיכול להשפיע על אופן שאתה מתאר, לארגן, ולפרט את החוויה שלך, חינוך, מיומנויות, כישורים, ועל אחרים אישורים עבור תעסוקה.

אפשרויות אלה כוללות:

  • כרונולוגי – הסוג הנפוץ ביותר לחדש, שבו אתה ברשימה ניסיון העבודה שלך בסדר כרונולוגי הפוך, מן ביותר המעטה האחרונות.
  • פונקציונלי – קורות חיים פונקציונליים מתמקדים מיומנויות והיכולות ולא היסטורית העבודה שלך.
  • שילוב – סוג זה של קורות החיים מפרטת הכישורים והניסיון שלך לפני ההיסטוריה התעסוקתית שלך.

איזה קורות חיים בסוג שמתאים לך?

איזה רזומה סוג כדאי להשתמש בחיפוש העבודה שלך? זה תלוי מה אתה מנסה להשיג. המטרה של כל קורות חיים היא להראות מנהל גיוס החוזק של המבקש, מיומנויות, וניסיון תוך זמן קצר ככל האפשר. על פי מחקר אחד, מגייס לבלות קטן כמו שש שניות בדיקת קורות חיים לפני המעבר לשלב הבא, אז זה האינטרס שלך כדי לשים איכויות וההישגים הטובים שלך במקום בולט בדף.

בנוסף, קורות חיים פונקציונליים או שילוב יכולים להיות גם שימושיים אם אתה מנסה למשוך את תשומת לבו של הקורא הרחק משהו – כלומר, פערים גדולים בהיסטורית עבודתך או מעקפים לשדות לא קשורים.

התחל ליקוט קורות החיים שלך

לאחר שהחלטת על סוג לחדש, זה הזמן להתחיל לכתוב את קורות החיים שלך. אתה לא צריך להתחיל מאפס. ראשית, לסקור דוגמאות לסוג קורות החיים שבחרת. לאחר מכן, בחר תבנית שבה ניתן להעתיק ולהדביק לתוך מסמך, ולאחר מכן מלאה עם היסטורית העבודה שלך.

ללא קשר לסוג של קורות חיים תבחרו, שואף להתאים את קורות החיים שלך לתפקיד שאתה החלמת. אמנם מקובל לחלוטין להשתמש בתבנית קורות חיים, שבו אתה להסתגל להתאים לכל תיאור תפקיד, זה רעיון רע לשלוח אותו לחדש מדויק פתחים מרובים, ואפילו בתוך אותו השדה.

המטרה שלך צריכה להיות כדי לכתוב קורות החיים שלך עם שני הרובוטים ובני האדם בראש. ארגונים רבים משתמשים מערכות מעקב המבקש למיין קורות חי וטרינר, לפני שכירת פעם המנהלים יסתכלו עליהם. זה אומר שאתה יכול לקבל את הניסיון והכישורים הטובים ביותר בתחום שלם של המועמדים, ועם רזומה מכובד למדי מלבד, אבל המידע שלך יפלו בין הכסאות אם קורות החיים שלך אינו מכיל את מילות המפתח הנכונות. מילות מפתח טובות יתייחסו לא רק את החוויה שלך אלא בתיאור התפקיד השליחה גם כן.

פורמט קורות החיים שלך

ברגע שכתבת ומאורגן המידע שלך בהתאם לסוג של קורות חיים שבחרתם, הקפד לעצב אותו על פי סטנדרטים מקצועיים טיפוסיים. אתה צריך להשתמש המרווח עקבית לאורך, ושולי בגודל שווה מכל הצדדים במידת האפשר. זה בדרך כלל עדיף להיצמד להגדרות ברירת המחדל של מעבד התמלילים שלך, אך במקרים מסוימים, אם אתה לכווץ את השוליים בצד שמאל, ימין, למעלה ולמטה, זה יכול לעזור לקנות יותר מקום כדי להתאים את קורות החיים שלך בעמוד אחד.

למרות קורות חיים ויזואליים או אינפוגרפיקה הפכו אופנתיים בענפים מסוימים, זה תמיד הימור בטוח להישאר עם עיצוב מסורתי: דף לבן, טקסט שחור, גופן קריא. בחר גופן בסיסי כמו Arial, Times New Roman, Calibri, Helvetica, או גרוזיה. באופן אידיאלי, גודל הגופן שלך צריך להיות יותר מ 12 לא יהיה קטן מ 10.5.

גם אם אתה רק שולח עותקים דיגיטלי, זה רעיון טוב כדי להדפיס את קורות החיים שלך (כפי שזה אפשרי כי מנהלי מגייסים ניתן לעשות זאת) כדי להיות בטוח שהוא מדפיס בדף אחד, והוא קל לקרוא בצורה מודפסת. קריאה מעל עותק מודפס של קורות החיים שלך גם תעזור לך להבטיח כי יש שפע של שטח לבן בדף וזה נראה מקצועי.

הגהה, הגהה, הגהה ו שוב

אפילו לא מגיה מקצועי יכול בקלות ולהגיה את עבודתם העצמית. לאחר שביצעת טעות דפוס, זה קשה לתפוס את זה בעצמך. מסיבה זו, זה רעיון טוב שיש אחד או שניים נאמניה יסתכלו קורות החיים שלך לפני שאתה שולח אותו בתמורה.

תחשוב על קורות החיים שלך בתור מסמך חי

בטווח הקצר, כדאי לך לצבוט את קורות החיים שלך מבוססת על כל עבודה שאתה חל. לדוגמא, אם מיקום אחד שאתה החלמת נראה לשקול אחריות מסוימת או להתמקד על פני אחר, אתה צריך להיות בטוח קורות החיים שלך מעבירים את המומחיות שלך בתחום זה.

במקביל, אתה צריך לעדכן את קורות החיים שלך עם החוויה שלך כפי שהוא מתפתח, הוספת כל מיומנויות חדשות שלמדת, קורסים שצילמת או פרסים זכית.

זה הרבה יותר קל לעדכן את קורות החיים שלך באופן תקופתי מ בבת אחת, כך גם כאשר אתה מועסק, להגדיר תזכורת לרענן את קורות החיים שלך כל שלושה חודשים, בעוד שהמידע עדיין טרי בראש שלך. זה יגרום חיפוש העבודה הבא שלך הרבה יותר קל, אם תחליט לעבור חברות או קריירה בעתיד.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *